כשאת חושבת על חברות הכנסת שלך, את לא בדיוק חושבת על נשים סטייליסטיות שעוטות על עצמן בגדי מעצבים ודופקות פוזות למצלמות, אלא יותר כעל מחוקקות נלהבות שדואגות שתהיה לנו מדינה יותר טובה. אבל אם מתייחסים לזה רגע בהיגיון, לא ממש צריכה להיות סתירה בין שני הדברים. 

אין תמונה
ציפי לבני על שער המגזין. הכי שיק

 

מגזין ליידי G הוקדש החודש לפוליטיקה ולפוליטיקאיות, ובמרכזו הפקת אופנה בכיכובן של חברות כנסת ישראל בכבודן ובעצמן כולל ראיון מקיף. כי זה שהן דואגות לדחוף חוקים לקידום מעמד האישה, לא אומר שהן לא יכולות גם להיות לבושות יפה על הדרך. 

 15 חברות כנסת השתתפו בהפקה וזכו לסטיילינג מקיף וצילומי אופנה יפייפיים, ועל שער המגזין קיבלנו את ציפי לבני (שהוכתרה לפולטיקאית האהודה ביותר בסקר גלובס), בחליפה שחורה שמנפצת את תדמית החליפות השחורות הגבריות שבהן היא מתעטפת. הפעם היא בחולצה בגזרה נשית וטרנדית במיוחד עם כתפיים תפוחות, ומכנסיים מחוייטים שיושבים עליה היטב. גם פוזת ה"בר רפאלי" עושה חסד עם הבלונד של לבני. אנסטסיה מיכאלי נראתה פאביולס בשמלת סאטן אדומה ולימור לבנת זכתה לסטיילינג באווירת שאנל כבדה, עם שמלה שחורה קטנה והרבה מאוד פנינים. 

אבל יש גם מתנגדים, שסבורים שזה בעייתי לשים דגש על המראה החיצוני של חברות הכנסת שלנו. "הכנסת הנוכחית התברכה במספר רב של נשים, וגם נשים נאות", אמרה חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל, "לצערי הן צריכות גם להבין שהן חברות כנסת ולא דוגמניות". 

לנו אין בעיה שהן לבושות היטב, מחייכות יפה למצלמות ושמות דגש על המראה החיצוני. כל עוד הן ממלאות את תפקידן העיקרי, אין שום סיבה לא לעשות את זה בסטייל. עכשיו רק צריך למצוא את המגזין שיעשה הפקה דומה לגברים. 

>> לידיעת חברות הכנסת: ז'קטים שיקיים הם הפריט החם של העונה