בר רפאלי בספרד (צילום: Miquel Benitez, GettyImages IL)
כן, היא יפהפיה. זה ברור. אבל מה איתך? תפרגני לעצמך גם פעם ביום | צילום: Miquel Benitez, GettyImages IL
1. רק 4% מנשות העולם מגדירות עצמן כיפות. כך לפי מחקר שנערך על ידי חברת Dove. אולי די עם הביקורת העצמית ועם פרדוקס היופי: בעוד שכ-80% מהנשים אמנם רואות את היופי הטמון בנשים אחרות ומסכימות שבכל אישה יש משהו יפה, הן אינן מסוגלות לזהות את היופי שלהן עצמן. אז תתחילו לאהוב את עצמכן.

2. כדי להצליח בעסקים, דיבור מתומצת הוא המפתח. על פי מאמר שפורסם בלינקטין, נשים נוטות להשתמש ביותר מילים מגברים. רגע, את זה ידענו כבר. אבל עכשיו גולת הכותרת מגיעה – אם את רוצה להצליח בתחום העסקי, דברי לפחות 25% פחות ממה שאת מדברת עכשיו ותראי מה התוצאות יהיו. קחי את הזמן לפני שאת עונה על שאלה ותבני את הטענה שלך. עצרי ותגידי, "שלושת הנקודות שאני רוצה לסקר הן" ואשכרה היצמדי לשלוש נקודות בלבד. אבל איך שלא יהיה, קצרה ותמציתית או ארוכה ומפורטת: אל תפחדי לתת לקולך להישמע.

3. את מוטרדת ולא רק מהמצב של הכביסה בבית: סקר חדש קובע: פערי השכר במשק הינו הנושא המדיני שמטריד נשים יותר מכל נושא אחר. ולא רק זה, על פי מכון המחקר TNS שערך את הניסוי עבור חברת טבע ישראל, 27% מנשים בישראל מוטרדות מנושאי דיור כש-24% מוטרדות ממקום עבודתן. 

4. אחרי גיל 45 יש פחות חשק מיני: 45% מהנשים בגילאי 45-60 דיווחו על ירידה בתדירות קיום יחסי המין כתוצאה מתופעות גיל המעבר. על פי הסקר שערכה גיאוקרטוגרפיה עבור טבע ישראל שמשווקת את פמארל (תוסף תזונה טבעי), תושבות הדרום בראש רשימת הסובלות מתופעות גיל המעבר עם 33%. מיד אחריהן התל אביביות ותושבות השרון, עם 30%. לעומתן, תושבות חיפה והצפון וירושלים, סובלות הכי פחות.

מולטיטסקינג: אישה מג'נגלת (צילום: Thinkstock, getty images)
תתחילי לאכול כמו אישה! | צילום: Thinkstock, getty images

5. לא צריך לפחד להגיע הביתה יותר. חברת "Get Taxi" החתימה כ-3000 נהגי המוניות אשר עובדים עם החברה בישראל ובעולם על אמנת שירות למען נשים. האמנה מחייבת את הנהג לשמור על בטחונה של הנוסעת החל מהרגע האיסוף ועד הגעה בטוחה לפתח הדלת. עם שירות כזה, מי צריך אוטובוסים?

6. עד כמה את מודעת לזכויות שלך? הכל מפוזר בכל מקום ואנחנו בדרך כלל סומכות על זה שלא ירמו אותנו, אבל האם לא כדאי לבדוק מה הם הדברים שאנחנו לא יודעות שאנחנו לא יודעות? למשל, האם את מודעת לזכותך לזקוף עד 8 ימי היעדרות מהעבודה בשנה, על חשבון ימי המחלה, בגין מחלה של ילדייך מתחת לגיל 16, ועד 6 ימי מחלה בגין מחלת בן הזוג, או מחלה של הורה מבוגר מעל גיל 65? כמו כן, ידעת שבתקופת היעדרותך מהעבודה בגין טיפולי פוריות ובמשך 150 ימים לאחר מכן, אסור למעביד לפטר אותך או לפגוע בשכרך? תודי, היה שווה לקרוא. לעוד מידע היכנסי לפורטל זכויות נשים.

 7.תתחילי לאכול כמו אישה! על פי מחקרים שנערכו אין ספק שקיימת תזונה מגדרית – את רוצה יותר שוקולד והגבר שלך מת לסטייק. לפי התזונאית רונית גלעדי משטראוס מחלבות, לאישה קשה יותר לרדת במשקל וזו עובדה מדעית. על כן, יש להתייחס לדיאטה שלכן מבחינה פיזיולוגית והתנהגותית. אז הגדילי את כמות הסידן, אומגה 3, פרוביוטיקה ומים שאת מכניסה לגוף וכבר תתחילי להבחין בשינוי.

8. הגוף שלך לא חסין בפני סיגריות: אם פעם הסיכון בלעשן "כמו גבר" לא היה משמעותי כל כך (עבור גברים הסיכון לחלות בסרטן ריאות היה פי 5 גבוה יותר מאצל נשים), כעת הרף התאזן. על פי מחקרים חדשים שנערכו באגודה למלחמה בסרטן בארצות הברית, נקבע שעבור נשים שמעשנות יש סיכוי פי 17.8 גבוה יותר לחלות בסרטן הריאות מאשר עבור נשים שאינן מעשנות. משהו שיגרום לך לחשוב פעמיים לפני שאת מציתה בפאב הערב.

9. יש דברים שאנחנו יודעות לעשות טוב יותר מגברים: אוקיי, אז נכון. את זה כולנו ידענו אבל כשרואים את זה כתוב ומוכח מדעית זה נותן לזה תוקף – נשים נוהגות טוב יותר מגברים. אז פרגנו לעצמכן פעם הבאה כשאתן עושות רברס כי אנחנו לא פחות ממלכות הכביש.

10.לקשר ארוך טווח יש הטבות בריאותיות: נשים וגברים שנמצאים בזוגיות ארוכת טווח נהנים מהטבות בריאותיות אבל לא באותה מידה. על פי מחקר שנערך ב-health.com לא חייבים להיות נשואים כדי ליהנות מההטבות שמתלוות לכך, מספיק לגור יחד ולהיות בזוגיות ארוכה ויציבה. אחת ההטבות המשמעותיות של חיי נישואין הינה הארכת החיים. זוגות נשואים חיים בממוצע זמן רב יותר ונוטים שלא למות בגילאים צעירים כשחוקרים קובעים שלגברים יש יתרון בנושא. עם זאת, נשים עומדות בראש כשזה נוגע להרזייה בעת הנישואים וכן סיכון מופחת לחלות במחלות דיכאוניות. אז מי לחוץ חתונה עכשיו?

מולטיטסקינג: אישה מג'נגלת (צילום: Thinkstock, getty images)
הידעת?אם ילדך מתחת לגיל 16 חולה, מגיעים לך עד 8 ימי היעדרות מהעבודה בשנה | צילום: Thinkstock, getty images

11. אל תאכילי את עצמך בלוקשים: ענת טימין, דיאטנית קלינית מומחית לסוכרת במרכז DMC, מנפצת כמה מיתוסים לגבי אכילה שתסיייע לנו לרדת במשקל. מסתבר שהרוב הנשי נוטה לעשות את הטעויות הבאות. כך שאם את רוצה להוריד קילו או שניים, הנה הוראות בקטנה: אל תמנעי מארוחת בוקר כי את מנסה לסחוב את עצמך עד הצהריים, אל תאכלי ארוחה אחת ביום כדי לחסוך בקלוריות כביכול, אל תעשי דיאטה שמבוססת על אכילה של מוצר אחד בלבד (זה לא בריא וזה גם משעמם), אל תכניסי לתוך ביתך את השוקולדים האהובים עלייך אם את מתכוונת לטחון את החפיסה והפסיקי לאכול שלוש שעות לפני השינה.

12.אם הגבר בבית, שיעשה משהו בשביל הבית: אם חשבתן שבעיקר נשים עובדות מהבית, טעיתן. על פי סקר שנערך על ידי מכון הסקרים "פאנלס" עבור mako עולה, כי אלה בעיקר הגברים שעובדים מהבית -56.1%  מהנשים לא עובדות בכלל מהבית, לעומת 46.2% מהגברים. כמו כן, למרות שיש מקומות עבודה שמאפשרים זאת, רוב הישראלים לא עובדים מהבית (51.4%( אלא רק 11.6% עובדים מהבית תמיד. אז במקום להתבאס שאין לך זמן לעשות ספונג'ה כי את לא בבית, תנסי להפיל את זה על בן זוגך שעובד מהבית. נראה איך הוא יצליח לצאת מזה.

 >> אישה לאישה כלבה: למה נשים שונאות נשים?