"עשו אהבה, לא מלחמה" היתה הסיסמא הכי מפורסמת של ההיפים בשנות ה-60 ונדמה שבקמפוסים של טקסס מעניקים בימים אלה פרשנות מודרנית לאותה מימרה מפורסמת: מי שיחפש בימים אלה את ההאשטג CocksNotGlocks (בתרגום חופשי: זרגים ולא אקדחים) ברשתות החברתיות יימצא המוני פוסטים שמתייחסים לחוק שאושר לאחרונה במדינת טקסס, לפיו תותר נשיאת נשק בתחומי האוניברסיטאות והמכללות - ואמור להיכנס לתוקפו באוגוסט 2016. רבבות סטודנטים החליטו למחות נגד החוק השנוי במחלוקת בדרך מקורית במיוחד: דילדואים.

עוד בערוץ הנשים:

התומכים בחוק טוענים שהוא יאפשר לסטודנטים וחברי סגל להגן על עצמם במקרי חירום (כלומר מסעות ירי בקמפוסים, מהסוג שנפוץ בארצות הברית), אבל המתנגדים מאמינים שהחוק דווקא יעודד את תופעת מסעות הירי וייצור יותר פוטנציאל לאלימות. ג'סיקה ג'ין, בוגרת אוניברסיטת טקסס' היא אחת מאותם מתנגדים לחוק. אלא שבניגוד לאחרים היא החליטה לעשות משהו אקטיבי ופצחה בקמפיין "זרגים במקום אקדחים" - שמעודד סטודנטים לשאת ברחבי הקמפוס דילדואים במקום בולט. "אתם נושאים אקדח לקמפוס?", כתבה בתיאור של עמוד הפייסבוק שפתחה למחאה, "יופי, ובכן - אני נושאת דילדו ענקי".

אין תמונה
הם מתירים לשאת אקדח, אז למה לא דילדו?

ואכן, מאז שנפתחה הקבוצה, ניתן לראות סטודנטים וסטודנטיות שנושאים בתיקם דילדואים, למרות שאירוע המחאה הגדול - במסגרתו סטודנטים יישאו דילדואים לכל מקום בקמפוס, צפוי להתרחש בכלל באוגוסט 2016, בסמון לכניסתו של החוק לתוקף. 

"אנשים רוצים להרוג אותי בגלל דילדו"

"הדילדו אפקטיבי להגנה עצמית בערך כמו נשק בעת התקפת ירי של סוציופת", אמרה ג'ין בראיון ל'יוסטון כרוניקל', "אבל הרבה יותר בטוח וניתן לשחק איתו בשעות הפנאי. לא האמנתי שאנשים יכולים פשוט לשבת שם ולהגן על הבעלות שלהם על נשק, בזמן שמשפחות מתאבלות על מות ילדיהם. הרגשתי המון תסכול כלפי אלה שמנסים להסביר את התבנית החוזרת של ירי המוני ושל אלימות ואמרתי לעצמי - 'אלוהים, האנשים האלה הם כאלה דילדואים'. כך עלה הרעיון למחאה".

ג'ין השיקה את הקבוצה וכתבה: "מדינת טקסס החליטה שזה לא דוחה לשאת נשק ולהרשות שסטודנטים יסתירו נשק בתוך הכיתות - כל זה בזמן שקיימים חוקי מדינה נוקשים בכל הקשור לסקס, מיניות וביטוי מיני, כדי להגן על תמימותכם. לכן - שאו דילדו איתכם ברחבי הקמפוס!" כמובן שבתגובות לפוסט של ג'ין הגיבו המוני תומכים בנשיאת נשק, רובם בצורה מאוד אלימה. כה אלימה, לעשה, שג'ין נאלצה ליצור קשר עם משטרת אוסטין, לאחר שקיבלה איומים על חייה. "אנשים רוצים להרוג אותי בגלל דילדו", אמרה, "פגעתי ברגשותיהם העדינים! כל כך הרבה זעם נשפך מהם, שהם החליטו שהם רוצים את ראשי... זו דוגמה לתגובות שהיינו שמחים לקבל מהם אחרי שהם ישמעו על עוד ילד שנרצח בכתה ביריות אקדח".

>> מה לעסות: ההיסטוריה המפתיעה של הוויברטורים