למרות הצליל האריסטורקטי של שמה, השנים הראשונות לחייה של קאט דמרשלייה דובואה ממנצ'סטר היו קשות. קאט גדלה עם סבתה מכיוון שהוריה, שמאז נפטרו, לא היו כשירים לתפקיד. סבתה הייתה שייכת למיעוט האתני האירי The Travelling Community (נוודים אירים), וככזו החליטה שעל קאט להינשא בשידוך לגבר מהקהילה. החתן המיועד היה גבר שקאט, שהייתה אז בת 16, מעולם לא פגשה, והיה מבוגר ממנה ב-13 שנה.

קאט, שהייתה תלמידה מצטיינת שחלמה להיות עורכת דין, הרגישה שכבלי המסורת פוגעים בסיכוייה להצלחה. "בגיל 17 איחרתי ב-10 דקות לחזור הביתה, ונקלעתי לעוד ריב עם סבתא. ברחתי מהבית והבנתי שלעולם לא אוכל לחזור אליו. זה היה הלילה הראשון בו ישנתי מחוץ לבית – בפארק תחת כיפת השמיים", סיפרה לאתר הדיילי מייל. ארגון צדקה מקומי דאג לקאט לדירת חדר זמנית, אבל היא התקשתה להתמודד עם המציאות החדשה. "יום אחד המורה שאל אותי למה לא הכנתי שיעורי בית ובתגובה ברחתי מהכיתה בדמעות. לא הכנתי שיעורים בגלל שפשוט לא היה לי כלום. מנהלת בית הספר לקחה אותי לחנות כלבו וקנתה לי שמיכה וכמה מצרכים. המועצה המקומית סידרה לי חדר באכסנייה, אבל הייתי אמורה לחלוק אותו עם עוד שני שותפים – ושניהם היו מכורים להירואין. ברחתי מהאכסנייה ואת חג המולד של 2011 ביליתי ברחוב. זה היה נורא. הסתובבתי בפארק בפחד שמישהו יתקוף אותי. הייתי ערה בלילה וישנתי ביום בגלל שככה הרגשתי יותר בטוחה. קפאתי מקור, לא היה לי מה לאכול, ושתיתי מים מהשירותים הציבוריים. העברתי ככה כמעט שבוע".

לאחר חג המולד חזרה קאט לטיפול גורמי הרווחה. הם שוב סידרו לה דירת חדר, אבל למרבה הצער מצבה הנפשי באותה תקופה התדרדר, היא סבלה מדכאון וביצעה ארבעה נסיונות התאבדות. במשך כשנתיים היא הועברה ממקום למקום, ונאלצה לגור בדיור מוגן עם אסירים משוחררים ועם מכורים לסמים, במרכז לחסרי בית ובמרכז לנשים שבורחות מנישואים בכפייה. "הסתובבתי עם הסוג הלא נכון של אנשים והרגשתי שהחיים שלי בדרך לשומקום. אבל המשכתי להגיד לעצמי שהצלחתי לסיים את בחינות הבגרות שלי. לא רציתי למות - וידעתי שאני רוצה להפוך לעורכת דין".

בליווי ארגון סיוע לנשים, הצליחה למצוא עבודה ראשונה בארגון סיוע נפשי. כיום היא עובדת כעוזרת משפטית במשרד עורכי דין, ואף התחילה את מסלול הלימודים הארוך בדרך להפוך לעורכת דין בעצמה. "כשהלכתי לראיון במשרד לפני שנה, לוויתי חולצה מאמא של חבר וקניתי חצאית ב-10 שקלים מפרימארק. זה כל מה שיכולתי להרשות לעצמי. בראיון לא סיפרתי להם על הרקע שלי כי לא רציתי שיבחרו בי מתוך רחמים. אני אוהבת את העבודה שלי, ואני חושבת שזה חשוב שתהיה שם גם מישהי שונה – מישהי כמוני, דווקא בגלל שעורכי דין לרוב מגיעים מרקע מבוסס".

קאט גם הפכה לפעילה חברתית והיא מובילה פרוייקטים שונים לסיוע להומלסים בעיר מנצ'סטר, מגייסת תרומות כספיות ותרומות מזון מעסקים מקומיים. המהפך הגדול ביותר בחייה הגיע לאחרונה, ודווקא הודות להתנדבות שלה: קאט השתתפה בתחרות שארגנה אימפריית הנדל"ן של המיליארדר הבריטי יליד מנצ'סטר, פרד דון, ונועדה לעודד תרומה קהילתית. היא נבחרה כזוכה הגדולה מתוך 300 מתמודדים, וזכתה בדירה חדשה בשווי 150,000 ליש"ט (כ-630,000 ש"ח). "כשפרד התקשר לספר לי שזכיתי לא האמנתי. הרגשתי כאילו מקהלת כנסייה פצחה בשירת הללויה ברקע. זה היה רגע בודד שבו חיי פשוט השתנו מקצה לקצה. היה לי כל כך הרבה מזל רע בחיים, ואז זה קרה – אני פשוט לא יכולה לקלוט את זה". כרגע ממתינה קאט לקבל את המפתח לדירתה החדשה: "אני אעבור לשם ברגע שהם יגידו לי שאני יכולה, אפילו רק עם שק שינה אם אצטרך".