אוהבות מק'דונלנדס? האהבה של קת'רין מאלקן (39) האמריקאית לרשת המזון המצליחה הביאה אותה למשקל של 127 ק"ג - וכמעט הרגה אותה.

"תמיד הייתי שמנה. אין תמונה אחת מהילדות שלי שבה אני לא הילדה הכי גדולה. אני מגיעה ממשפחה אירית-איטלקית, כך שהתזונה שלנו תמיד הייתה מלאה פסטות ולחמים. זה אוכל מנחם - אבל לא טוב לגוף", סיפרה מאלקן לסאן. "כשהתבגרתי ועברתי לגור לבד המשכתי לאכול בעיקר ג'אנק פוד וממתקים. היה לי מאד נוח לעצור במק'דונלדס בדרך לעבודה ושוב בדרך חזרה הביתה".

במהרה הגיעה מאלקן למצב בו היא ניזונה רק ממק'דונלדס. כדי לנסות לשמור בכל זאת על הבריאות שלה היא החליטה לאמץ הרגל של דילוג על ארוחות הצהריים, אבל המשיכה להשמין והגיעה למשקל שיא של 130 ק"ג. "ידעתי שאני סובלת מהשמנת יתר, אבל חשבתי שאם אדלג על ארוחת הצהריים זה יאזן את הכמויות הגדולות שאני אוכלת בערב".

מאלקן מספרת שבשיא ההשמנה שלה היה מתחילה כל יום עם נקניק, מאפה וצ'יפס גדול, ומסיימת כל יום עם 20 חטיפי עוף, דאבל צ'יזבורגר וצ'יפס גדול. גם הכמויות האלה לא הצליחו להשביע אותה, והיא הייתה מקנחת את הערב עם חטיפים לפני השינה. "סבלתי מחרדות ומדכאון בגלל ששנאתי את הדרך בה נראיתי – וזה היה מוביל אותי לאכילה רגשית".

קת'רין מאלקן אחרי
גילתה את האהבה לכושר. מאלקן כיום

בבדיקת רופא שגרתית שמעה מאלקן את הבשורה שהייתה צריכה כדי להתעורר: הרגלי האכילה שלה יובילו אותה למוות מוקדם. הרופא הזהיר אותה כי היא סובלת מרמות לחץ דם וכולסטרול גבוהות ומסוכנות. "הוא אמר לי שאם לא ארד במשקל אמות בגיל צעיר", היא מספרת. בעקבות אזהרתו של הרופא היא החליטה לנטוש את הרשת בה הייתה בת בית, ולפני חמש שנים הצטרפה לקבוצה של שומרי משקל. מאז היא הורידה יותר ממחצית ממשקל הגוף שלה, ירדה ב-6 מידות, וגילתה את אהבתה לכושר. כעת התזונה שלה מורכבת, במקום ממק'דונלדס, מאוכל בריא כמו סלט, עוף ודגים. היא עדיין מרשה לעצמה "לחטוא" פעם בשבוע עם דונאט ועם וופלים דלי שומן בארוחת הבוקר.

"כשהתחלתי לרדת במשקל נדהמתי ממה שהגוף האנושי מסוגל לעשות", אומרת מאקלן. "כשאני חושבת היום על מה שהייתי נוהגת לאכול פעם אני נגעלת, הרגתי את עצמי עם כל ביס. מה שמשנה לי היום זה לא המשקל, אלא העובדה שאני בריאה. יש לי מזל שאני חיה".