על אף שנותר עוד חודש וחצי לסיום שנת 2010, למגזיני האופנה השונים מדגדג כבר בידיים, והם עסוקים בסיכומים של השנה שחלפה. מגזין גלאמור קיים השבוע טקס חגיגי, אופנתי ומהודר, שנערך זו השנה ה-20 ברציפות, ובו הוכתרו הנשים שעשו את 2010. לצד כוכבות הוליוודיות מתוקתקות כמו פרגי וג'וליה רוברטס, נמצאה פינה גם למלכה ראניה, הלוא היא שכנתינו הירדנית. בהחלט בחירות מגוונות.

פרגי (צילום: Ben Gabbe, GettyImages IL)
"אנחנו נשים. שמעו אותנו שואגות". פרגי באירוע - סופרסטאר | צילום: Ben Gabbe, GettyImages IL

"אנחנו נשים, תשמעו אותנו שואגות"

הזוכה הגדולה של הערב היא פרגי, שזכתה בטייטל "הסופרסטאר של השנה". על פי גלאמור היא זכתה לאור אינספור הצלחות בקריירה – זכיות בגראמי, בושם על שמה ואלבום חדש. זו הגיעה לאירוע הנשי עם אמה, אחותה, ובעלה השחקן ג'וש דוהמל. כשעלתה לבמה היא הודתה לפסיכולוג שלה וצעקה לבנות: "אנחנו נשים, תשמעו אותנו שואגות".

שר האגדית זכתה בטייטל "האגדה", וקיבלה תשבוחות על הישגיה עד כה. "אין עוד אחת כמוה. היא מיוחדת, מקורית. היו כמה שניסו לחקות אותה אבל זה פשוט לא הצליח", החמיאו בטקס. זו הסבירה כי היא מודה מאוד לכל הכישלונות ורגעי התבוסה בחייה, כי הם אלה שהביאו אותה עד הלום, וקינחה במסר לאומה: "מה שחשוב לי לומר לכן, הנשים, הוא שאף פעם אל תסכימו לקבל 'לא' כתשובה. 'לא' היא סתם מילה מיותרת וסתמית שמישהו פעם המציא".

שר (צילום: Ben Gabbe, GettyImages IL)
"לא זאת לא מילה. זה סתם בולשיט". שר, האישה והאגדה | צילום: Ben Gabbe, GettyImages IL

ג'וליה רוברטס זכתה בתואר השחקנית של השנה. "אין הרבה נשים שיכולות להצליח כמו רוברטס ועדיין להיראות זוהרות, מבריקות ולגדל ילדים על הדרך", שיבחו אותה. כשקיבלה את הפרס מאופרה ווינפרי, אמרה כי "מאחורי כל אישה זוהרת יש קבוצה של נשים זוהרות שהופכות אותה לכזאת". רוברטס ציינה את סבתה ובתה כאחראיות על עיצוב אישיותה. המסר שלה לצופות ולגולשות הוא שתמיד נדע מתי לומר כן ומתי לומר לא. לסיום, היא הצליחה להצחיק את הקהל כשנתנה מסר חשוב במיוחד: "בנות, אל תתקעו את השיער מאחורי האוזניים. זה לא נראה טוב". אין ספק, טיפ משנה חיים.

מהמעצבת הדיווה ועד המלאכיות של סומליה: נשים עושות שינוי

את הטייטל ההומוריסטי משהו, "המעצבת הדיווה", קיבלה דונטלה ורסאצ'ה, שגם זכתה למילים חמות מאלטון ג'ון: "דונטלה מעצבת את הבגדים הכי נשיים שיש. היא גורמת לנשים להיראות יפהפיות, במיוחד נשים עם קימורים". ג'נט ג'קסון, שהעניקה את הפרס, סיפרה כי יש ביניהן קשר מיוחד משום ששתיהן איבדו אחים. "בלוויה של מייקל ביקשתי מדונטלה שתכין לי משהו כי ידעתי שהיא תבין. כל בני המשפחה לבשו ורסאצ'ה, כי ככה הרגשנו שאנחנו מתלבשים מתוך אהבה. בחוץ, אגב, שאגו מפגינים נגד דונטלה, וכינו אותה "מעצבת המוות" לאור השימוש שהיא עושה בפרוות בעיצוביה.

ג'וליה רוברטס2 (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
אף פעם אל תעבירי את השיער מאחורי האוזן. המסר של רוברטס | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

המלכה ראניה בטקס פרסי גלאמור (צילום: Larry Busacca, GettyImages IL)
ה-מלכה של המאה ה-21. ראניה מודה לכולן | צילום: Larry Busacca, GettyImages IL

והנה טייטל מפתיע - "המלכה של המאה ה-21". זה הלך למלכה ראניה, בזכות העובדה שהיא מנצלת את קולה להיאבק בהשכלה עבור ילדים, והאופן שבו היא מצליחה לשלב בין העולם המוסלמי למערבי. בתואר "ההרפתקנית" זכתה קייטי ספוטץ, החותרת הצעירה ששברה שיא עולם כשחצתה את האוקיינוס האטלנטי בחתירה. דוקטור הוואה אבדי ובנותיה, הוכתרו ל"מלאכיות של סומליה", שמטפלות, תומכות ומהוות בית לנשים וילדים בסומליה, אחד המקומות המסוכנים והאלימים בעולם. גירל פאוור, ללא ספק.

>> שאנון דוהרטי במדריך חדש: כך תהיי ביץ' מקצועית