קתרינה האווס (42) וקלי וולט האוסטרליות נפגשו במקום העבודה שלהן בשנת 2001, והפכו לחברות קרובות. הן שימשו כשושבינות זו בחתונתה של זו, יצאו לדאבל דייטים עם בני הזוג שלהן, קורי וניית'ן, וכשהילדים שלהן נולדו כמעט במקביל המשפחות הפכו לבלתי נפרדות.

אבל בשנת 2010 החלה קלי לסבול מכאבי ראש קשים, ולאחר כמה שבועות היא אובחנה עם גידול מתקדם במוח. למרות שעברה ניתוח להסרת הגידול היא נפטרה ימים ספורים אחריו, בגיל 31.

פחות משבוע לאחר לווייתה של קלי, ובעיצומו של האבל על מותה, נקראו קתרינה ובעלה קורי להגיע לרופא בדחיפות. קורי היה תורם דם באופן קבוע, והרופא בישר להם שבדיקות הדם האחרונות שלו הראה תוצאות מטרידות. בתום סדרת בדיקות הוא אובחן כחולה בסרטן הכבד. "לא האמנתי, הרגשתי שאני חיה בסיוט", סיפרה קתרינה למגזין That’s Life. "קודם הסרטן חטף את חברתי הטובה, ועכשיו הוא תוקף גם את בעלי. הילדים שלנו היו רק בני ארבע ושבע – קורי ואני ידענו שהוא חייב לשרוד כדי שיוכל לראות אותם גדלים".

קתרינה וקורי
קתרינה ובעלה קורי, שנפטר מסרטן | צילום: Facebook
ניית'ן וקלי
ניית'ן ואשתו קלי, שנפטרה מסרטן | צילום: Facebook

למרות שעבר סדרת טיפולים אגרסיבית ולחם במחלה בגבורה, הסרטן של קורי התפשט במהירות ואחרי פחות משנה וחצי גם הוא מת מהמחלה. "הכאב היה בלתי נסבל, אבל הייתי חייבת להיות חזקה עבור הילדים", מספרת קתרינה. ימים ספורים לאחר מותו, כשעברה על חפציו של קורי, היא מצאה מכתב שכתב לה בימיו האחרונים ובו ביקש ממנה שאם ימות היא לא תוותר על החיים ותמצא אהבה אחרת. "למרות מה שקורי כתב לא הייתי מסוגלת לדמיין תרחיש כזה, שלא לדבר על לנשק מישהו אחר".

בחודשים שלאחר מותו של קורי הסתגרה קתרינה בבית, והקדישה את עצמה לגידול הילדים. ניית'ן, האלמן של קלי, הקפיד לכתוב ולהתקשר אליה בעקביות, וניסה לחזק אותה. יום אחד הוא הגיע אליה הביתה והזמין אותה ואת שני ילדיה לטיול קמפינג איתו ועם שני ילדיו. "את חייבת להתחיל לצאת מהבית", אמר לה. קתרינה מספרת שלמרות שעדיין הייתה בדכאון, היא הרגישה שמגיע גם לילדיה לבלות קצת, והחליטה להצטרף למשפחת וולט. טיול הקמפינג עבר בהצלחה, והמשפחות החלו שוב לבלות ביחד את סופי השבוע.

קתרינה כלה וקלי שושבינה
קתרינה ביום חתונתה עם קורי, כשקלי משמשת כשושבינה | צילום: Facebook


הקשר בין קתרינה וניית'ן התחזק בהדרגה, והם דיברו הרבה על האבדן והכאב המשותף. "רק ניית'ן באמת הבין  את מה שעברתי, והוא גרם לי להרגיש שוב כמו עצמי", היא מספרת. "ערב אחד, בספטמבר 2014, הילדים כבר הלכו לישון ואנחנו ישבנו על המרפסת ודיברנו על קלי וקורי. התחלתי לבכות, וניית'ן חיבק אותי, וכשנפרדנו מהחיבוק הוא עצר והסתכל לתוך עיניי, ואז נישק אותי".

למרות שהיא מספרת שברגע הראשון היא כמעט והדפה את ניית'ן, ולא הבינה איך דבר כזה יכול לקרות ביניהם, אחרי כמה ימים בהם לא הצליחה להפסיק לחשוב על הנשיקה היא החליטה לתת צ'אנס לקשר איתו. "ניית'ן שלח לי הודעה וכתב: 'אני חושב שיש כאן משהו, והייתי רוצה לנסות לבדוק אותו, אם גם את רוצה'. חשבתי לעצמי - שנינו איבדנו את הנשמות התאומות שלנו, מה כבר יש לנו להפסיד?".


ברגע שהמחסום הראשוני נפל השניים הפכו לזוג, ולפני שנתיים, בספטמבר 2017, הם התחתנו – כשילדיהם מלווים אותם בדרך לחופה. "כשהקראתי את הנדרים שלי פניתי גם לאלה ואוליבר, ילדיהם של ניית'ן וקלי, ואמרתי: 'למרות שלא הענקתי לכם את מתנת החיים, החיים העניקו לי את המתנה שהיא אתם'. היום אני גאה להגיד שהם קוראים לי אמא".

למרבה הצער מערכת היחסים של קתרינה וניית'ן הובילה לביקורת מצד חברים ובני משפחה שטענו שהם אינם מכבדים את האהובים שאיבדו, וחלק אפילו ניתק איתם קשר בעקבות הזוגיות החדשה.

"לא משנה לי מה אחרים אומרים, כי אני יודעת שלא בגדתי בקלי", אומרת קתרינה. "אני שומרת על ילדיה, ואני 'משגיחה' על בעלה", היא צוחקת. "העובדה שהפכנו לזוג לא אומרת ששכחנו את קורי וקלי – אין סיכוי שדבר כזה אי פעם יקרה. פניהם היפות מחייכות אלינו מהתמונות בבית, וניי'תן ואני מדברים עליהם כל יום. ואני רוצה להאמין שהם מסתכלים עלינו מלמעלה, והם שמחים ששוב מצאנו אהבה".

_OBJ