רנין מסרי נולדה באיסטנבול, בת למשפחה יהודית-ספרדית ששורשיה הטורקיים באיזמיר. מאז שהייתה ילדה אהבה רנין לשיר, ממש כמו סורייה הכלה היפה מאיסטנבול, אך המשפחה שלה התנגדה שתפתח קריירה בתחום שלא נחשב ל"מכובד". במקום זאת הלכה רנין ללמוד מנהל עסקים, וסיימה תואר ראשון ושני בתחום. כשהייתה סטודנטית בת 23 פגשה במסיבה את איברהים, עורך דין מקסים, לא יהודי, מבוגר ממנה ב-18 שנה. המשפחה של אמה התנגדה מאוד לקשר עם גבר לא יהודי, ורק אביה של רנין תמך בה - אבל רנין מספרת שהיא הרגישה שיש קשר חזק מאד בין הנשמות של איברהים – המכונה כיום אבי - ושלה, והחליטה להתחתן עמו למרות התנגדות המשפחה.

"אני חושבת שהעובדה שהתאהבתי בגבר מבוגר ממני קשורה לכך שראיתי את אבא שלי רק פעם בחודש, בגלל שהוריי היו גרושים", סיפרה ל-mako, "כשפגשתי את אבי הרגשתי שגם אם כל העולם ייפול עליי, יהיה לו כוח להגן עליי. הוא אדם מנוסה. אני למדתי באוניברסיטה ולו היו חיים מלאים, עסק. היה לו לב טוב. היו לי המון מחזרים יהודים בני גילי ממשפחות טובות, אבל הוא היה עבורי הנסיך על הסוס הלבן".

הכלה מאיסטנבול
"מזדהה עם הסיפור של סורייה".כוכבי הסדרה "הכלה מאיסטנבול" | צילום: הכלה מאיסטנבול יחצ

בשנת 2006 עלו רנין ואבי ארצה והשתקעו בראשון לציון, שם הם מגדלים כיום את ילדיהם עוזי (14) וחנה ריינה (9). רנין עובדת בתחום התיירות ואבי עובד ביבוא. הוא מגדיר את עצמו כדאיסט – אדם שמאמין באלוהים אך לא בדת, ולמרות שהוא נמשך ליהדות ולישראל הוא לא התגייר. לפני תשע שנים פגשה רנין את ז'קו חזן, זמר ופייטן יליד איזמיר. השניים הקימו צמד מוזיקלי והחלו להופיע יחד, וכך חזרה רנין אל השירה ואל השירים האהובים בטורקית ובלאדינו, שהיא השפה בה מדברים יהודי טורקיה עד היום.

ממש כמו בסיפורה של סורייה, המשפחה הטורקית של אבי לא מקבלת את רנין בגלל העובדה שהיא יהודיה וזמרת, ואמא שלו אפילו לא ביקרה בארץ ולא מכירה את הנכדים. "מאז שהסדרה 'הכלה מאיסטנבול' התחילה להצליח, כל האנשים בסביבה שלי אומרים לי שאני כמו סורייה. אפילו השכנים שלי קוראים לי ככה ולא מכירים את השם האמיתי שלי. חשבתי בהתחלה שזה בגלל שאני טורקיה, אבל כשהתחלתי לחשוב על זה גיליתי שאני דומה לסורייה לא רק במוצא אלא גם בסיפור האישי - מהרצון לשיר וחוסר הפרגון מהסביבה, ועד לאמא של בעלי שלא מקבלת אותי".

רנין ומשפחתה
"מגשימה את החלום למרות כל הקשיים". רנין, אבי וילדיהם | צילום: פרטי

בעקבות הצלחתה האדירה של "הכלה מאיסטנבול" החליטו רנין וז'קו להעלות מופע מחווה מוזיקלי מיוחד לסדרה, שישלב בין שירים בלאדינו וטורקית לסיפורים מתרבות טורקיה, יהדות טורקיה ויוצאי ספרד – ויכלול כמובן גם את שיר הנושא שלה. "אני מרגישה קירבה לדמותה של סורייה, ואנחנו מקווים שכל אוהבי הסדרה יבואו לראות אותי ולחגוג איתנו", מסכמת רנין.

רנין וז'קו
חגיגה בנוסח טורקי. הצמד המוזיקלי רנין מסרי וז'קו חזן | צילום: עדן חזן