סנדרה רינגלר (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
סנדרה רינגלר אז והיום | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
עם כל הכבוד לעור מתוח, גיל נעורים ותחושת חירות נצחית - אחד הדברים הטובים בלהתבגר הוא להבין כמה שיעורים למדנו בדרך. ביקשנו מסנדרה רינגלר, 42, אמא לשלושה בנים (ליאו, דניאל וליבי), אשתו של השף שגב משה, יועצת אופנה ותיקה, חברתן הקרובה של שלי גפני ובר רפאלי, וכיום פרזנטורית של תוסף התזונה לשיער רוטס HR, לפתוח את האלבומים הישנים שלה, לחפור קצת בעבר ולספר לנו מה הם השיעורים החשובים שהיא למדה עם השנים.

עם איזו גרסה של סנדרה היית רוצה לשבת לקפה?
"הייתי רוצה לדבר עם עצמי בגיל 27 - השנה בה התגרשתי. היינו ביחד חמש וחצי שנים, מתוכם שנתיים נשואים, והוא היה בן זוג שמאד לא התאים לי והזוגיות לא עשתה לי טוב. נכנסתי לקשר הזה צעירה נאיבית ויצאתי ממנו אישה חזקה ובטוחה בעצמי. לעזוב הייתה ההחלטה הכי נבונה שקיבלתי בחיי. בתמונה שצולמה מיד אחרי הגירושים, תמונה שלי ושל שלי גפני, אני רואה את החופש, את השמחה, את החגיגה ואת הבטחון המחודש שלי. אפשר לומר שנולדתי מחדש. התחלתי לקבל ולהכיר את עצמי, ולהאמין שאני שווה. ככה גם ראיתי את הכוח והתמיכה שהחברות שלי נתנו לי. התמונה צולמה במסיבת רווקות של דנה מגן, חברה טובה שעברה את התהליך יחד איתי. התגרשנו ביחד ובאותה שנה היא כבר התחתנה. לי לקחו עוד שבע שנים עד שמצאתי את אהבת חיי"

מה היית אומרת לאותה גרושה צעירה?
"שתהנה מהרגע. שהכל יהיה בסדר. שהקדוש ברוך הוא שומר לה את הזיווג שלה משמיים, זה שהכי מתאים לה בעולם. שתמשיך לגלות את עצמה ואת העולם ולחוות וליהנות".

סנדרה רינגלר (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הסנדרה בתמונה נולדה מחדש". סנדרה רינגלר בת ה-27 עם שלי גפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה חשבת אז על אהבה לעומת היום?
"תמיד היה לי אמון באהבה אבל אחרי הגירושים לא רציתי זוגיות מחייבת מדי. הייתי מאד סקפטית לגבי נישואים. איבדתי אמון בגברים באותה תקופה. היום אני שמחה לומר שהתבדיתי. אני כבר שמונה שנים עם האדם הכי נכון עבורי ואין כמו זוגיות, משפחה, וחברות אמת עם המון תמיכה ופרגון טפו טפו חמסה חמסה. יש המון חופש בזוגיות שלנו. היא מפרה ומחזקת אותי, והמשפחה נותנת הכי הרבה כוח ושמחה. זה סיפוק חיים לחוות את השלמות הזאת ולהקים את הקן המשפחתי שלך".

בראייה לאחור, יש איזו תובנה שהייתה יכולה למנוע ממך את שברוני הלב שבדרך?
"הייתי אומרת לעצמי שיש דבר כזה אהבה ושזה גם יקרה. אין דבר מושלם וגם אני לא מושלמת אבל יש דבר כזה זוגיות משלימה".

רשת בלונה פארק שגב משה וסנדרה רינגלר (צילום: אלעד דיין)
מאושרת מהמקום שלה בחיים. סנדרה, הבעל שגב משה והילדים | צילום: אלעד דיין
סנדרה רינגלר (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
סנדרה רינגלר גולשת בגיל 16 | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה הדבר שהכי חשוב לך היום בחיים
?
"רק בריאות. זה הכי קלישאה, אני יודעת, אבל שמחה והשלמה זה משהו שבא מבפנים ולא תלוי בסביבה. מה שלא תלוי בנו זה בריאות וגורל - אז רק שאלוהים ישמור אותנו ומשם נסתדר".

מה המסר שהכי חשוב לך להעביר לבנים שלך?
"בראש ובראשונה: 'ואהבת לרעתך כמוך'. ויש עוד משפט, שלמדתי מציפי רפאלי, אמא של בר, והוא שכל מה שתיתן לילדים שלך - תקבל כפליים בחזרה. זו פילוסופיית חיים עבורי, ואני מרגישה שהיא עובדת לי בכל הרמות. כשנותנים ומכבדים את הזולת, היקום מחזיר לך ודואג לעשות את החשבונות שלו".

mako נשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו

סנדרה רינגלר (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
סנדרה רינגלר מימין בגיל שנתיים עם אחיה | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
אירוע השקה אסקדה- שלי גפני בר רפאלי  וסנדרה רינגלר (יח``צ: סיון פראג',  יחסי ציבור )
עם החברות הטובות: בר ושלי | יח``צ: סיון פראג', יחסי ציבור
מה הדבר הכי חשוב שלמדת מאמא שלך
?
"את הכבוד לאדם באשר הוא. חוסר שיפוטיות, צניעות, אהבת אדם וכבוד לזולת".

איזה קשר יש לך עם אמא שלך? 

אין תמונה
מתוך קמפיין רוטס HR
"מדהים. היא אמא נפלאה והיא המודל שלי לאמהות. אני מאחלת לעצמי להיות הורה כמוה לילדיי. הגדולה של אמא שלי טמונה בכך שהיא ידעה להקנות לנו ערכים ובמקביל נתנה לנו המון חופש ועצמאות. היא תמיד שם בשבילנו, והמלה 'לא' אינה קיימת אצלה. לטענתה, היינו ילדים כל כך טובים שהיא לא הייתה צריכה לחנך אותנו".

את מי את יותר אוהבת: את הילדה שהיית או את האישה שאת היום?
"בוא נאמר שאהבה עצמית היא לא התכונה החזקה שלי, לכן קל לי יותר לאהוב את הילדה שהייתי. מצד שני, הילדה ההיא רחוקה מאוד ממי שאני היום. אני שמחה על המקום שאני נמצאת בו, אני מאושרת מהמשפחה המדהימה שלי, מהקריירה המדהימה שלי ומהחברות הנפלאות שלי. לא הייתי משנה שום דבר בחיים שלי, אבל כן הייתי רוצה לשנות כמה דברים בי אישית, כמו למשל לעבוד על הביטחון העצמי שלי".

>> סופרגירל: מיכל אמדורסקי לא מאמינה יותר בנישואים