כבר שמונה שנים ששני הובר סעד, בת 27 מכפר ביאליק, שומרת בארנק ישן טבעת זהב זרה. על הטבעת חרוטים ראשי תיבות, והתאריך 22 לנובמבר 1943. הובר סעד הייתה חיילת כשמצאה אותה בשנת 2012 בתחנה המרכזית בירושלים, ומאז היא מקווה למצוא את מי שענד אותה פעם, ולהשיב את הטבעת הביתה.

"מצאתי את הטבעת מתחת לגלגלי אוטובוס", היא מספרת בפוסט אותו היא מפרסמת שוב ושוב מאז, "הייתי צעירה, דמיון פרוע, דמיינתי איך יש איזה סיפור רומנטי מאחוריה, סיפור ישן, והיום זו טבעת זיכרון. אני לא אשכח איך חיילים אחרים צחקו עלי שאני מגזימה עם השמירה על הטבעת, אבל לא יכולתי להפסיק לחשוב שאולי זו טבעת שמזכירה למישהו את האהוב שלו, שאולי כבר לא איתנו. דמיינתי את הבכי כשאפגוש את בעלי הטבעת, וכיצד אשתה תה בזמן שאשמע את הסיפור שמאחוריה, ומאחורי החריטה שבה".

בשנים שעברו מאז הובר סעד השתחררה, התחתנה, ילדה שתי בנות ועברה שבע דירות. בכל מעבר כזה היא נתקלת מחדש בטבעת, ומנסה שוב את כוחה של הרשת. את ראשי התיבות שעל הטבעת היא לא חושפת בכוונה, כדי למנוע משרלתנים לתבוע עליה בעלות – מה שכבר קרה לא פעם, לדבריה. "הסיפור לא הגיע אף פעם לעיניים הנכונות", אמרה ל-mako, "אף פעם לא מצאתי שום קצה חוט. עכשיו אני שוב עוברת דירה, ואני אשמח שהטבעת לא תעבור איתי הפעם, אלא תגיע לבעליה החוקיים. זה חשוב לי כי ברור שהטבעת הזו הייתה חשובה פעם למישהו, ומשהו בי אומר לי שיש לה ערך רגשי גדול. מעבר לזה, היא איתי כבר שמונה שנים - זו תהיה סגירת מעגל בשבילי למצוא סוף סוף למי היא שייכת".

אם אתם מזהים את הטבעת או חושבים שאתם יודעים למי היא עשויה להיות שייכת, תוכלו ליצור קשר עם שני בפייסבוק או במייל matiashani92@gmail.com