הן ישנות עם פוליטיקאים, נושמות דיונים בכנסת ומתלוות כמעט לכל יעד בעולם כ"חלק מהעבודה". אלו הן נשות הפוליטיקאים שלנו. היום, עומדת להצטרף לחבורה אישה חדשה: הכירו את מוניק פולישוק, אותה מגלמת פנינה טורנה בעונה השנייה של "פולישוק". היא צרפתייה שלא יכולה בלי עקבים, פרוות ובייביליס. לרגל כניסתה לברנז'ה הפוליטית, החלטנו לעשות לה היכרות עם הנשים איתן תתמנגל באירועים מרתקים כמו בחירות לפריימריס.

נשיא שחור באמריקה. ברק ומישל אובמה (צילום: Gettyimages IL, Getty images)
יודעת את מקומה ועושה את העבודה כמו גדולה. מישל אובמה | צילום: Gettyimages IL, Getty images

מישל אובמה

האישה שמאחורי: נשיא ארה"ב ברק אובמה.
עזר כנגדו:
הגברת הראשונה תפקדה בעיקר כמרימה להנחתות של הנשיא הקול בתולדות המדינה – מישל פרגנה לו בראיונות, חלקה איתו כיפים באירועים ובעיקר נראתה זוהרת, בטוחה בעצמה וחזקה, בדיוק כמו שאשת נשיא צריכה להיות.
אוף דיוטי:
מישל אובמה היא עורכת דין בהשכלתה, אבל לא רק על הנייר – את ברק היא הכירה כשעבדו יחד באותו משרד עו"ד, והיא זאת שנתבקשה לחפוף ולהדריך אותו בתפקיד. עוד לפני כניסתה לבית הלבן היא עסקה בפעילויות למען הקהילה, בארגונים שונים ובבית החולים של אוניברסיטת שיקגו. ובל נשכח – מישל היא גם אימא צעירה לשתי בנות קטנות, סשה (10) ומאליה (13), וזה בטח לא קל בבית הלבן.
סטייל:
הגברת זכתה להיכלל ולככב ברשימת "המתלבשות הטובות בעולם" של "ואניטי פייר" כמה פעמים, ונכנסה גם לרשימת המתלבשים של "פיפל". האמריקאים הכתירו אותה כ"ג'קלין קנדי החדשה" בזכות הסגנון הקלאסי, המחמיא והלא מתחכם שלה. אובמה נודעה בעיקר בזכות היכולת שלה לשלב בלי להניד עפעף בגדי מעצבים ובגדים מבוטיקים זולים, כחלק מהתדמית הנונשלנטית שלה ושל ברק.

שרה נתניהו

האישה שמאחורי: רה"מ ביבי נתניהו.
עזר כנגדו:
אשתו השלישית של נתניהו. במהלך 20 שנות נישואיהם, לא ברור מי עמד לצידו של מי יותר – היא החרישה בפרשת הקלטת הלוהטת המשפילה, והוא תמך בה בפרשת עוזרת הבית המתלוננת; שניהם עמדו במרכז הדיון הציבורי פעמים רבות בגלל טענות על בזבוז ושחיתות, כמו גם רכילות על אופייה של שרה שעלתה לכותרות העיתונים מדי כמה חודשים. עם זאת, ואולי משום כך, יש לנו תחושה שהשניים מתנהלים כל הזמן כגוף מאוחד, כאילו שכל העולם נגדם, ולא בכדי המשפט שהכי מסמל אותם הוא "בואי שרהל'ה, הולכים".   
אוף דיוטי:
מצחיק שאמרנו דיוטי שכן שרה התחילה כדיילת, כך גם הכירה את הבעל ביבי. כיום היא עוסקת באופן פעיל במקצועה, פסיכולוגית ילדים, בשרות הפסיכולוגי של עיריית ירושלים.
סטייל:
שרה מעולם לא נחשבה לפאשניסטה גדולה. היא מרבה לדבוק בחליפות וחולצות מכופתרות, והתעוזה שלה בדרך כלל מתבטאת בהדפסים, כמו למשל הדפס הנמר שבחרה בראיון המפורסם לחדשות 2. הבחירות האופנתיות שלה לא רק מבגרות אותה מאוד והופכות אותה לסוג של קריקטורה, אלא גם גורמות לנו בכל פעם להרים גבה ולשאול את עצמנו: לאן הולך הכסף, לעזאזל?

"אני אישה חזקה". נתניהו (צילום: AP)
דיילת שהפכה לימים לפסיכולוגית ומתלבשת רע. שרה נתניהו | צילום: AP

 ג'ודי ניר מוזס

האישה שמאחורי: השר לפיתוח הנגב והגליל ולשיתוף פעולה אזורי (כן, כן) סילבן שלום.
עזר כנגדו:
סטיב מי? אין ספק שג'ודי היא דמות ציבורית ותקשורתית מוכרת יותר מאשר בעלה, כבודו במקומו מונח. חיקוי בלתי נשכח בארץ נהדרת, הופעת אורח ב"אח הגדול" וכמובן, הריב המתוקשר והמלוכלך עם ירון לונדון – ג'ודי ממשיכה להוכיח שאין לה מעצורים ושהיא ממש לא מתכוונת לשחק את המשחק הפוליטי והמתחסד של נשות הפוליטיקאים. מצד שני, אלמלא היא, כנראה שלא היינו שומעים על סילבן כל כך הרבה.
אוף דיוטי: 
כבתם של בעלי השליטה ב"ידיעות אחרונות" היא תחזקה טור ב"7 ימים", תוכנית רדיו ותוכניות טלוויזיה מתחלפות.
סטייל:
ג'ודי ידועה בזכות שני מאפיינים חיצוניים מוכרים שלה: הפריזורה האדומה כאש, שבשנים האחרונות התארכה לרעמת תלתלים אדמונית, והחיבה לטורקיז – בין אם בבגדים, בתכשיטים או באקססוריז אחרים. ג'ודי, בניגוד לשרה, מתלבשת כמו בחורה צעירה בעשרים שנה, מה שכמובן משיג את האפקט ההפוך ולרוב גורם לה להיראות לא ממש מחוברת.

ג'ודי וסילבן (צילום: שוקה כהן)
האישה שאיתו? נסו הגבר שאיתה. ג'ודי והתלתלים | צילום: שוקה כהן

קרלה ברוני

האישה שמאחורי: נשיא צרפת ניקולא סרקוזי.
עזר כנגדו:
אשתו השלישית של סרקוזי, הצעירה ממנו ב-12 שנה. מעבר להיותה רעייה-לראווה, ברוני היא מקור בלתי נדלה לשערוריות בעצמה – החל מהחיים שלפני סרקוזי, שכללו אקסים כמו מיק ג'אגר, דונלד טראמפ וקווין קוסטנר, דרך הקריירה החדשה שלה כשחקנית קולנוע (ראו סעיף הבא) ועד הביוגרפיה שלה, שחשפה אישיות קנאית, התמכרות למין וניתוחים פלסטיים רבים.
אוף דיוטי:
ברוני הייתה בשעתה אחת הדוגמניות המצליחות והידועות בעולם, ועבדה בין השאר עם שאנל, ורסאצ'ה, איב סאן לורן והרשימה עוד ארוכה. לפני קצת יותר מעשור היא עשתה הסבת מקצוע לזמרת, וקצרה הצלחה גם בתחום הזה. בשנה האחרונה היא עושה ניסיונות להיכנס גם לתחום הקולנוע, וקטפה תפקידון בסרטו החדש של וודי אלן. כאן, על פי דיווחים, היא די כשלה ונדרשו לה 35 טייקים כדי לבצע סצנה עם שורה אחת. בקטנה.
סטייל:
אין ספק שנתוניה הראשוניים של הגברת, כדוגמנית לשעבר ואחת הנשים היפות בעולם, מכניסים אותה אוטומטית לטופ של רשימת המתלבשות הטובות. לאחרונה היא איבדה את הבכורה לטובת הגברת אובמה, שלא לדבר על תקרית בר רפאלי והמחשוף שמשך את עיניו של בעלה השובב.

קרלה ברוני בשמלה סגולה עם סרקוזי (צילום: Julien M. Hekimian, GettyImages IL)
רעייה לראווה. שחקנית פחות טובה. קרלה ברוני | צילום: Julien M. Hekimian, GettyImages IL

 מוניק פולישוק

האישה שמאחורי: השר לקידום חברתי רובי פולישוק.
עזר כנגדו:
מוניק היא אשתו הראשונה של פולישוק. היא באה ממשפחה צרפתית אשדודית טובה ישר אל נישואיה המאושרים עם פולישוק בנתניה. מוניק לא נותנת לפרובינציאליות, למבטא הצרפתי, לחוסר ההבנה של מושגים בסיסיים בעברית או למחסור הניכר שלה באינטליגנציה לעצור אותה בדרך להיות אשת שר למופת. היא רודה בעובדים, מתעקשת לעצב את לשכתו על פי טעמה האישי, ומפלרטטת עם כל גבר בסביבה. לא פעם ולא פעמיים היא סיבכה את השר ואת משרדו.
אוף דיוטי:
מוניק הייתה עקרת בית  מטופחת עם עיסוק צדדי כמעצבת חסרת טעם בסגנון פנג-שואי. עם כניסתו של פולישוק היא החליטה לנטוש הכל ולעמוד לצידו של פולישוק. מוניק היא אם לשני בנים – דניאל ונועם.
סטייל:
המבטא הצרפתי, הפרוות, והעיסוק בפנג שואי הופכים את מוניק לצד היותר אטרקטיבי של הזוג פולישוק.

אין תמונה
הרכש החדש של נשות הפוליטיקאים: מוניק של פולישוק. פנינה טורנה

* פולישוק - פרק הבכורה של העונה השנייה היום ב-23:00

>> הוליווד מזדקנת? הרשו לנו לגחך