אין תמונה
היא פשוט מאוד אוהבת את העבודה שלה. ג'ניפר אניסטון אומרת: "לא, תודה" לילדים

"את לא יודעת מה זה חיים עד שאת מעניקה חיים", אמרה לי פעם מכרה שהפכה מהר מאוד להיסטוריה. אז נכון שהייתי אז רווקה שרחוקה שנות אור מאימהות, אבל משהו בקלישאה הלעוסה והמתנשאת הזאת גרם לי לדחות את הלידה בכמה שנים. בסוף זה קרה, ועד היום אני משתדלת מאוד לא לזרוק משפטים כמו "אני אמא, ואת לעולם לא תביני את העולם שלי עד שתשריצי בעצמך". בינינו, זה לא ממש מדוייק.

האם אמהות היא חוויה שכל אישה צריכה לעבור? אם תשאלי את ג'ניפר אניסטון, קמרון דיאז ורנה זלווגר, התשובה היא חד משמעית לא. הן יפות, עשירות, מפורסמות, מתוחות ורזות, ומסרבות להעביר את הגנים שלהן הלאה. שמעת את זה, אנג'לינה ג'ולי?

"אני מאוד את העבודה שלי"

היא הראשונה שהפכה לאמא במשרה מלאה ב"חברים" (אם לא מחשיבים את לידת השלישייה של פיבי), אבל בחיים האמיתיים אניסטון בת ה-41 משמרת היטב את תפקיד הרווקה המבוקשת. בין הרכילויות המרושעות אחרי הפידה מבראד פיט, הייתה השמועה שזה בגלל שהוא רצה משפחה ואילו היא רצתה להשקיע בעצמה. בסרטה החדשה "the switch" היא מגלמת אישה שנואשת להביא ילד לעולם ובסוף הולכת על בנק הזרע."אני מאוד נהנית לעבוד כרגע, אבל אני גם מרגישה שילדים הם העבודה הכי משמעותית וחשובה שאעשה בחיי, כך שזה ידרוש ממני הרבה מאוד זמן, בדיוק כמו הקריירה שלי".

"ילדים משנים הכל"

כולם משתגעים עליה, וקמרון דיאז בת ה-38 כנראה מעדיפה שככה זה יישאר. "ילדים משנים את חייך באופן דרסטי, ואני ממש אוהבת את חיי כמו שהם. ילדים הם לא הדבר היחיד שיגרום לי לאושר וסיפוק. אני חושבת שהרבה יותר קל להביא חיים מאשר להעניק אהבה, אז אני לא יודעת. שינוי כזה עבורי צריך לבוא עם מחשבה עמוקה מאחורי זה או כטעות גמורה".

קמרון דיאז (צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL)
"ילדים הם לא הדבר היחיד שיגרום לי לאושר וסיפוק". קמרון דיאז | צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL

וינונה ריידר (צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL)
לא חשבה שתגיע לגיל 38 רווקה מינוס ילדים. וינונה ריידר | צילום: Carlos Alvarez, GettyImages IL
"חשבתי שאהיה נשואה עם ילדים עכשיו"

היא אולי נראית כמו בת 20, אבל וינונה ריידר כבר מדגדגת את העשור החמישי לחייה. ריידר בת ה-38 אחזה בפרטנרים רציניים למדי במרוצת השנים: היא המאורסת המיתולוגית של ג'וני דפ והייתה בזוגיות ממושכת עם מאט דיימון. אבל בזמן ששני הגברים האלה הפכו לבעלים ואבות, ריידר המשיכה לישון עד מאוחר. ב-2007, גילתה למגזין פיפל כי משהו השתבש על הדרך. "הייתי בטוחה שאהיה כבר נשואה ואמא לילדים עד גיל 35". שלוש שנים אחרי זה והיא עדיין בנתיב משובש, לדבריה.

"מתה על ילדים, אבל יותר אוהבת לישון"

איווה מנדז, הנימפה הסקסית בת ה-36, פשוט לא רוצה ילדים. "אני מתה על היצורים המוצצים הקטנים האלה, הם כל כך מתוקים. אבל אני אחת שאוהבת לישון המון ואני גם דואגת וחרדה מכל דבר", אחרי שסתמה את הגולל על ילדים, גם ביקשה לומר שבעיניה מוסד הנישואים הוא ארכאי ומאוד לא מתאים לעולמה הנוכחי. סוף פסוק.

אווה מנדז (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
חולה על ילדים קטנים, אבל חרדתית בטירוף. אווה מנדז | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

זו מגבת או שמלה? (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
עדיין לא מוכנה לבילויים בטיפת חלב. ג'סיקה ביל | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL
"חברים שלי מנסים לגרום לי להיכנס להריון"

ג'סיקה ביל צמודה למתולתל הכי מגניב בשכונה ג'סטין טימברלייק, אבל למגזין מארי קלייר היא אמרה שהיא ממש לא מעוניינת לשנות את הסטטוס לנשואה + 2. "יש לי כל כך הרבה חברים שהתחתנו והביאו ילדים לעולם והם מנסים לשדל אותי לעבור חיים האלה, רק כדי שנוכל ללכת יחד לטייל בגינה. אבל אני מתנגדת לזה בתוקף כרגע". מצד שני, ביל רק בת 28, היא עוד עשויה לשנות את דעתה.

"לידה מגעילה אותי"

הנה אחת שממש סגורה על עצמה. בעוד שכל הנשים פה יכולות לשנות את דעתן, הרי שעבור הלן מירן בת ה-65 מדובר בסיפור סגור. הסיבה שלא הביאה ילדים לעולם לדבריה היא בעקבות טראומה מסרט לידה שצפתה בו כשהייתה תיכוניסטית. "אני נשבעת שזה משפיע עליי עד היום. מעולם לא ילדתי ואני לא מסוגלת לראות או לשמוע משהו שקשור בלידה. זה מגעיל אותי", אמרה למגזין טיימס אונליין.

הלן מירן - טובה בסיכום שבוע קאן (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
עברה טראומת ילדות. הלן מירן נגד לידות | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL

"לא מרגישה בשלה"

קים קטרל בת ה-54, סמנתה מ"סקס והעיר הגדולה" בשבילכן, יצרה לעצמה יופי של תדמית בתור הקוגרית הלוהטת שלא מתאהבת בגברים, לא מתחתנת איתם ובטח שלא מקריבה את הפיגורה הלוהטת לטובת בצקות ברגליים ובטן שמסתירה את כפות הרגליים. למגזין O של אופרה ווינפרי אמרה: "הייתה תקופה שרציתי אבל הרגשתי שהלחץ להיכנס להריון נבע מגורמים חיצוניים, בזמן שידעתי שאני לא מרגישה בשלה להפוך לאמא. להיות אמא ביולוגית למישהו הוא לא דבר שרלוונטי לי כרגע".

קים קטרל (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
הרצון לילדים לא הגיעה מתוך הבטן. קים קטרל לא בשלה | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

"לא נועדתי לחיים של חתונה וילדים"

ביולי השנה הפכה קיילי מינו בת ה-42 לדודה כשאחותה דני (38) ילדה את בנה הראשון. לא ברור אם  המשלוח הטרי של החסידה עשה לה חשק, אבל למגזין ווג הגרמני היא אמרה: "לעולם לא באמת הרגשתי וחשבתי שנועדתי לחיים של חתונה ובית בפרברים".

קיילי מינוג (צילום: Ian Gavan/Getty Images for TB, GettyImages IL)
אולי הלידה של האחות תעשה לה חשק? קיילי מינו לא שם | צילום: Ian Gavan/Getty Images for TB, GettyImages IL

"יש לי 175 בנות ועוד 50 בדרך"

בזמן שכולנו היינו שמחים להיות ילדיה של אופרה ווינפרי, או לכל הפחות, להיכלל בצוואה שלה, ווינפרי בת ה-56 לא העבירה את הבשורה הלאה. לדבריה, ילדיה הן הבנות שלומדות בבית הספר למנהיגות שהקימה בדרום אפריקה. "מעולם לא הבאתי ילדים לעולם וגם לא חשבתי שאביא", אמרה ל-extra tv. "כעת, יש לי 152 בנות ואני מצפה לעוד 75 בנות בשנה הבאה. זה ללא ספק סוג של הריון".

אופרה ווינפרי , בשמלה אדומה מודה במהלך טקס (צילום: Reuters)
היינו מתות להצטרף לצוואה. אופרה ווינפרי מרובת ילדים | צילום: Reuters

רנה זלווגר חצתה את גיל 40 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
פשוט לא רוצה ילדים. רנה זלווגר | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL
"אימהות היא לא שאיפה עבורי"

רנה זלווגר ניסתה נואשות להשיג גבר, בית עם גדר לבנה וערימה של ילדים ב"יומנה של ברידג'ט ג'ונס", אבל כנראה שמשהו במחיר שגבה גופה מהירידה והעלייה במשקל, הוריד אותה מרעיון ההריון. "אימהות מעולם לא הייתה שאיפה שלי. אני פשוט לא חושבת בצורה הזאת", אמרה זלווגר, 41, בצורה חד משמעית וברורה בראיון לדיוויד לטרמן.

>> להתפשט, לעומת זאת, אין להן בעיה