קייטי הולמס (צילום: רויטרס)
איך את אוהבת את השטיח שלך? | צילום: רויטרס

אחת מדרישות התפקיד של הוליווד היא לדעת כיצד לעמוד מול מצלמה. אחרי הכל, כל תמונה של הכוכבות החמות הופכת מיד למפלצת תקשורתית שעוברת ניתוח יסודי, מעמיק ועצבני מצד מדורי האופנה והרכילות. אנחנו נכנסים להן לקישקעס, בודקים מה הן נעלו, מה עשו בפריזורתן ואיזה חזייה הן שכחו ללבוש. אז הנה עוד משהו שדורש איבחון: מסתבר שלכל אחת מנשות הוליווד יש תנוחת דגל איתה היא צועדת ערב ערב על השטיח האדום. סקרלט ג'והנסון אוהבת יד על המותן, קייטי הולמס משחררת חיוך נבוך וויקטוריה בקהאם סתם עקומה. יצאנו לבדוק מה הפוזה שלהן מספרת עליהן, בסיועה האדיב של ענת הכט-פישר, יועצת תדמית ומומחית לשפת גוף.

אני לא סתם בלונדינית, אני גם קצת חכמה

סקרלט ג'והנסון יודעת היטב מה היא שווה. השחקנית שנבחרה יותר מפעם לאישה הסקסית באמריקה מציגה שפתיים חושניות, דדיים טבעיות ומעוררות קנאה, גוף גיטרה ויד על המותן.
מה זה אומר עליה? "יד על המותן הוא סממן של אדם שמבקש להדגיש את המרחב שלו, קצת כמו סימון טריטוריה של בעל חיים כדי שיבחינו בו. במקרה של ג'והנסון, הפוזה מדגישה מאוד גם את הנשיות שלה. היד על איזור החמוקיים מבליטה את הסילואט הנשי שלה. עם זאת, יש תחושה שהיא מבקשת שיחשיבו אותה גם כאישיות אסרטיבית ולא רק בובה סקסית על חוט".
ואנחנו אומרים: עם כל הכבוד ליד על המותן, אסרטיביות דורשת קצת יותר. תשאלי את ציפי לבני למשל.

סקרלט ג'והנסון (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
סקרלט ג'והנסון. אסרטיבית, עאלק | צילום: אימג'בנק/GettyImages

ג'ני מהבלוק

ג'ניפר אניסטון כבר בת 40, מה שלא מפריע לה לעשות פילאטיס על בסיס יומי ולדגמן גופה של בת 15. היא חורכת את מדורי הרכילות, מרוויחה מיליונים ומפילה גברים כמו זבובים. עם זאת, כשהיא מתייצבת על השטיח האדום, היא מציגה פרסונה ביישנית, נבוכה, ידיה וכתפיה שמוטות והיא כמו מתקשה למצוא את עצמה, על אף בגדי המעצבים ואהבת ההמון.
מה זה אומר עליה? "העמידה העקבית הזאת של אניסטון משדרת סוג של התנצלות וחוסר ביטחון. יש בה משהו כבוי, היא אינה זקופה ומלאת ביטחון עצמי כפי שהיינו מצפים ממנה. נראה שעל אף ההצלחה הגדולה שלה על המסך, ביום יום, היא אדם שמתרחק מהזוהר".
ואנחנו אומרים: נסי את לגבש ביטחון עצמי אחרי שבראד פיט זונח אותך לטובת אנג'לינה ג'ולי. מזל שהיא בכלל עוד מחייכת.

ג'ניפר אניסטון (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ג'ניפר אניסטון. יודעת שהיא שווה, אבל פחות מאנג'לינה | צילום: אימג'בנק/GettyImages

פרופיל זה הצד החזק שלי

לא ברור מה תפקידה של לינדזי לוהן בשרשרת המזון של הוליווד ומה היא בכלל מחפשת באירועי רד קרפט, ועדיין רבע העוף האנמי הזה מצליח להשתחל לעיניי הפפראצי. לגברת החד מימדית יש נטייה להיעמד בפרופיל ולהוכיח שהיא אכן יכולה לעבור כפקס.
מה זה אומר עליה? "לינדזי לוהן דואגת תמיד לחשוף כתף ולהרים אותה מעט, או לחילופין להבליט את גבה. אלו הם אזורים מאוד חושניים והפניית הראש לצד היא תנועת חיזור קלאסית. יש בה משהו מאוד מיני אך בצורה ממזרית. לוהן מלאת ביטחון עצמי והתחושה שמתקבלת מהפוזה הזו היא שזאת בחורה שתקבל את מה שהיא רוצה ותשתמש בכל מה שהיא יכולה כדי להשיג את זה".
ואנחנו אומרים: כמו למשל סקס עם אישה?

לינדזי לוהן (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
לינדזי לוהן. אכן, יכולה לעבור בפקס | צילום: אימג'בנק/GettyImages

אני סקסית? השתגעתם?

ביונסה היא מסוג הכוכבניות שאי אפשר לפספס במסיבה. ולא בגלל הכישרון האדיר או הישבן העסיסי, אלא יותר בגלל הבגדים המזעזעים שאמא שלה תופרת לה על בסיס קבוע מאז שהייתה בת 6. מכל מקום, מדובר באחת ההוליוודיות הבולטות בשטח, אבל זה לא מספיק לה. כשהיא מתייצבת על השטיח, היא דואגת להניח את שתי ידיה על המותן כי יד אחת זה כל כך סקרלט ג'והנסון.
מה זה אומר עליה? ביונסה דואגת גם להבליט את החזה, מה שמבטא צורך עז להרחיב נוכחות בצורה מאוד קלאסית, מסבירה הכט-פישר. "היינו מצפים שביונסה שמאוד נוכחת בהוויה שלה, תוותר על כל האקסטרות, אבל היא כנראה מרגישה צורך להדגיש אותם. לא ברור מדוע בחורה עם נשיות מתפרצת טבעית תטרח כל כך".
ואנחנו אומרים: אולי פשוט כואב לה הגב מכל הריקודים המגוחכים בקליפים האלה שלה?

ביונסה (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ביונסה. קלטו את השמלה שאמא תפרה לי | צילום: אימג'בנק/GettyImages

מי שמביט בי מאחור

מייגן פוקס אוהבת את זה מאחורה. באופן הכי מילולי שיש. היא מגיעה לשטיח האדום, אומרת שלום יפה לפפראצי ומפנה להם את גבה. בעוד שעדות מסוימות היו מאוד נפגעות מהאקט המקומם, נדמה שהצלמים דווקא מבסוטים. פוקס דואגת להעניק מבט אחורי מאוד חושני שמשלב משחק עם העפעפעיים - סוג של מבט חדר מיטות שמציע לילה סוער חסר תקנה. כמו כן, היא דואגת לחשוף כתף ויודעת היטב שישבן הוא ללא ספק צד חזק שלה.
מה זה אומר עליה: "מייגן פוקס היא פתיינית אמיתית, מדגישה את כל המיניות השופעת שלה ויודעת היטב מה היא שווה".
ואנחנו אומרים: מה כל כך שווה בישבן קטן, אף סולד, עינים כחולות, גוף ללא צלוליט וראש חלול?

מייגן פוקס (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
מייגן פוקס. פתיינית אמיתית | צילום: אימג'בנק/GettyImages

סליחה שנולדתי

הבחורה שגרמה לנו ללכת עם קן של ציפורים על הראש לא יודעת לעמוד מול מצלמה. כן, מסתבר שהסנדלרית הולכת יחפה, ולא יעזרו לה אף נעלי מנולו בלאניק. עמידתה של שרה ג'סיקה פרקר מבולבלת, היא מחפשת מה לעשות עם ידיה ומשלבת רגל אחת לפני השנייה, כאילו מבקשת שמישהו יפער חור באדמה ויפיל אותה למקום בו אין פלאשים.
מה זה אומר עליה? "העמידה של שרה ג'סיקה פרקר היא מעט ילדותית, נבוכה, מתנצלת. גם בזה יש דבר מוזר, נוכח העובדה שמדובר באישה מאוד מצליחה וקרייריסטית. עדיין, היא לא מרגישה נינוחה מול המצלמות".
ואנחנו אומרים: אותך למייגן פוקס.

שרה ג'סיקה פארקר (צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL)
שרה ג'סיקה פרקר. די, תפסיקו להסתכל עלי | צילום: Andrew H. Walker, GettyImages IL

עקומה ורזה

ויקטוריה בקהאם היא ללא ספק מייסדת תנוחת סימן השאלה. היא מביאה את הישבן קדימה, את הגב אחורה וחושבת שזה נראה מתוחכם.
מה זה אומר עליה: "ויקטוריה בקהאם מנסה להדגיש נשיות דרך עמידה מאוד מוזרה שממש לא משדרת עוצמה. יש תחושה של מאמץ יתר והשתדלות. סימן השאלה הזה נותן תחושה של עלה נידף בלי עמוד שדרה יציב. יש משהו במבט הזה שלה שמנסה להיות חודרני אך נכשל. ובכלל, היא אישה שנמצאת מאוד בשליטה ומנסה להיות משהו שהיא לא".
ואנחנו אומרים: זה לא מאמץ יתר, זה פשוט הסטילטו המטורפים האלה שלה ששוברים לה את הגב וגורמים לה להתעקם.

ויקטוריה בקהאם (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
ויקטוריה בקהאם. תראו, אני אישה חזקה ומתוחכמת | צילום: אימג'בנק/GettyImages

אני כאן (לא) בגלל בעלי

מה לא נאמר על קייטי הולמס? שהיא בובה על חוט שמונעת על ידי החלטות של בעלה הדמגוג טום קרוז, שהיא אמא נוראית שמאפשרת לבתה להדס בעקבים ושהיא החברה הכי טובה של סימן השאלה ממקודם. ועדיין, נדמה שהחיוך המבוייש שלה שנחשף תמיד בעיני המצלמה מגלה עוד נדבך על הגברת.
מה זה אומר עליה? "הולמס משדרת מעט ילדותיות, אבל יש משהו בעיניים שמרמז על משהו מפתיע, כאילו יש לה עוד שפנים בכובע. מצד אחד היא נראית כמו הילד הטובה, ומאידך היא מבריקה עם זיק של קונדסות שאומר שהיא לא כזאת תמימה כמו שנראה. בניגוד לבקהאם, יש כאן מבט מתוחכם יותר, יש כאן עומק".
ואנחנו אומרים: כשאת אומרת משהו מפתיע, את מתכוונת לזה שהיא תיפטר מהגמד ותחזור לפיי.סי?

קייטי הולמס (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
קייטי הולמס. ילדה טובה עם זיק קונדסות | צילום: אימג'בנק/GettyImages

הכל ולא כלום

ויש את פריס הילטון שפוקדת את השטיח האדום בקצב שבו את טוחנת את שקית הבמבה. על בסיס יומי, וללא הפסקה. וממש כמו שאיננו מבינים מהו בדיוק הכישרון של הילטון, קשה לנו גם לאבחן מהי הפוזה שלה. היא עושה הכל וגונבת מכולן.
מה זה אומר עליה: "פריס הילטון משתמשת בכל דבר אפשרי כדי להדגיש נוכחות, בין אם זה על ידי ידיים על המותניים, מבט אחורי או חשיפת גב וכתף. היא גם לא פעם מסדרת את השיער עם הגבהה למעלה, קצת כמו כרבולת של תרנגולת. טווסה אמיתית. בפועל, אנחנו לא מקבלים ממנה שום דבר אמיתי. היא סוג של זיקית שאינה מעוררת אמון או הזדהות. מתאימה את עצמה לכל אירוע ובהתאם נותנת לנו את הפוזה שמתאימה לקונטקסט".
ואנחנו אומרים: ואנחנו חשבנו שהבחורה לא כישרונית. ביג מיסטייק.

פריס הילטון (צילום: אימג'בנק/GettyImages)
פריס הילטון. טווסה אמיתית | צילום: אימג'בנק/GettyImages

>> אפילו קארי ברדשואו רוצה, אחרי הכל, רק להתחתן