מישל בקל (26) מניו יורק תמיד הייתה שמנה. "אני זוכרת שכבר בגיל צעיר הרופא אמר לי שאני שוקלת יותר משאני אמורה. אבל לא הבנתי שזו באמת בעיה עד שהתחלתי ללמוד בבית הספר והבדיחות התחילו", סיפרה לאתר הדיילי מייל. כתלמידת בית ספר יסודי היא התחילה לסבול מבריונות בגלל המשקל העודף שלה, כשהילדים האחרים היו צוחקים על המראה שלה וצועקים "זהירות!" כשהיא הייתה עוברת במסדרונות. "פתאום הפכתי להיות מודעת לכך שאני שוקלת יותר מאחרים וגם גבוהה וגדולה יותר מכל שאר הבנות. הרגשתי שהגוף שלי לא נורמלי". ההתעללות המתמשכת מצד הילדים פגעה בבטחון העצמי של בקל ובגיל 16 היא התחילה לפתח הרגלי אכילת יתר, ובמקביל החלה לשתות אלכוהול ולהשתמש בסמים קלים. "התחלתי עם מריחואנה, ועברתי לכל מה שהציעו לי. הדרך שלי להרואין התחילה במשככי כאבים שקיבלתי במרשם רופא, וכללו אופיואידים. זה הרגיש כל כך מדהים שהרואין פשוט היה הצעד הטבעי הבא – במיוחד כשהמרשם שלי נגמר. ברגע שחציתי את הגבול הזה, לא הייתה דרך חזרה".

בתקופה בה השתמשה בהרואין גם ההתמכרות של בקל לאוכל החמירה, והיא הגיעה למשקל שיא של 170 קילו (מידה 4XL בבגדים). היא מספרת שהייתה אוכלת כמות מזון שמיועדת לכמה סועדים - כמו קילו של פסטה או פשטידה שלמה – בארוחה אחת. "התרגלתי לא לאכול למשך פרקי זמן ארוכים, ואז לאכול כמויות ולהפסיק רק כשהרגשתי ממש רע". בגיל 21 הבינה בקל שאם היא תמשיך באותו מסלול היא לא תאריך ימים, והחליטה לשנות את חייה. "נקודת המפנה הגיעה לאחר שהצלחתי להיגמל מהרואין. רק כשנהייתי נקייה הבנתי שכל חיי בעצם השתמשתי באוכל כדי למלא את הריקנות שהייתה בנפש שלי".

מישל בקל אחרי
מישל בקל כיום | צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של מישל בקל

במקביל לגמילה מסמים התחילה בקל לעבור טיפול פסיכולוגי, ואובחנה כסובלת מהפרעת אכילה כפייתית. "כשהגעתי למרפאה לטיפול בהפרעות אכילה, הבנתי שאני רוצה להפסיק ולרדת במשקל בשבילי – ולא בשביל מישהו אחר. זו הייתה תובנה חשובה. ואז גם הבנתי שאם הצלחתי להתנקות מסמים ומאלכוהול, אני מסוגלת להיגמל גם מאוכל".

כדי לתמוך בתובנה הזו ולהתחיל תהליך של ירידה במשקל, לפני שנתיים עברה בקל ניתוח שרוול, וביולי האחרון עברה גם ניתוח להסרת עודפי עור בו הסירו מגופה 4.5 קילו של עור. הודות לניתוחים ולהקפדה על תזונה נכונה היא הורידה כמעט 100 קילו ממשקלה, וכיום שוקלת רק 85 קילו. מבחורה שלא הייתה מבצעת שום פעילות גופנית, היא הפכה להיות כזו שמתאמנת חמש פעמים בשבוע ויוצאת להליכות ארוכות עם בעלה זכארי (23).

כיום מנסה בקל להשתמש בחוויות שעברה כדי לתמוך בתהליכי הרזייה של אנשים אחרים, כקואצ'רית לייפסטייל. "בשיא המשקל שלי פשוט לא זזתי והיו פעולות בסיסיות שלא יכולתי לבצע. המקסימום שיכולתי לעשות היה לצאת להליכה קצרה, וגם זה היה קשה. היום אני מתאמנת ושוקלת כל מאכל שאני מכניסה לפה – זה נשמע כמו הרגל מעיק אבל זה בעצם די פשוט כשמבינים את ההיגיון של השיטה, ואת סוגי המזון שצריך לאכול בהתאם לפעילות הגופנית שמבצעים". בקל מעלה לעמוד האינסטגרם שלה תכנים בנושאי תזונה ודיאטה, ובעזרת הסיפור שלה מנסה לעודד גולשים אחרים לחולל מהפכה בהרגלים שלהם. "הייתי מכורה להרואין וסבלתי מהשמנת יתר, אבל נגמלתי, ירדתי במשקל ולמדתי לאהוב את עצמי שוב. אם אני הצלחתי לעשות את זה – כל אחד יכול", היא מסכמת.