היית מצפה שנשיקה בין שתי נשים ב-2010 לא תעורר כל כך הרבה באזז. אבל מסתבר שזה עדיין גורם לאנשים לחדד אוזניים ולמקד עיניים. למרות שבמקרה המדובר, ייתכן שזאת לא הנשיקה, כמו המתנשקות: נטלי פורטמן ומילה קוניס, כוכבות הסרט "ברבור שחור", הן הדבר הכי חם היום בהוליווד כרגע, ואנחנו בשלב הטריילר בלבד. שתיהן צעירות, יפות ובעקבות הסרט, גם מאוד רזות וחטובות. השתיים מככבות בסרט שעלילתו סובבת סביב סיפור אהבה לסבי-פסיכי, ומלבד נשיקה צרפתית ואי אלו סצנות סקס, השתיים גם עבדו טוב טוב על הגוף שלהן. איך הן עשו את זה?

מילה קוניס ונטלי פורטמן (צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL)
ממוקדות מטרה. מילה קוניס ונטלי פורטמן מקדמות את הסרט | צילום: Alberto E. Rodriguez, GettyImages IL

בשביל תהילה, צריך לסבול ולהזיע 

כדי להבין את התהליך הפיזי והנפשי שהכוכבות עשו, הנה כמה מילים על הסרט עצמו. מדובר במותחן פסיכולוגי שמספר את סיפורה של להקת מחול בניו יורק. נינה (נטלי פורטמן) היא בלרינה שזוכה לגלם את התפקיד הראשי ב"אגם הברבורים". לפתע נכנסת לתמונה לילי, בלרינה חדשה וצעירה (מילה קוניס). בין השתיים מתפתחת יריבות שהופכת לידידות מוזרה, ובין היתר גם לגיפופים שעושים הרבה רעש.

תפקיד הבלרינות דרש מהבנות לרדת במשקל ולחטב את גופן, כמו גם ללמוד למתוח פוינט חזק בכפות הרגליים ולדעת פירואט בעיניים עצומות. ראשונה בתהליך הייתה מילה קוניס שהשילה ממשקלה 10 קילו, מה שהביא אותה למשקל נוצה של 44 קילו. לדבריה, היא עברה דיאטת רעב מענישה במיוחד ומשטר אימונים אינטנסיבי. קוניס סיפרה ל-Eonline שהדיאטה הקיצונית הדאיגה את הוריה. "אמא שלי התחרפנה. היא גרמה לי להישבע לה שזה לא הולך להשפיע עליי. הרגעתי אותה שזה לא". קוניס עצמה מודה שהיא הבינה לראשונה עד כמה כל תעשיית הרזון הזאת דפוקה. "הסתכלתי על עצמי במראה וראיתי רק עצמות. לא ציצי, לא תחת ושום צורה שהיא. במציאות נראיתי נורא ואיום אבל בסרט זה נראה מהמם".

מיד בתום הצילומים, קוניס אימצה בשמחה רבה ארוחות משמינות נוסח אוכל סיני והמבורגרים, המועדפים עליה. "ירדתי 10 קילו בחמישה חודשים ועליתי הכל בכמה שעות ספורות", היא צוחקת.

האתגר הכי קשה: לעמוד על קצות האצבעות

פורטמן, לעומתה, עברה ייסורים מסוג אחר. השחקנית הדקיקה התבקשה לחזק את שרירי ירכיה לטובת תפקיד הפרימה בלרינה, וזה דרש ממנה 30 שעות אימון בשבוע למשך חצי שנה. פורטמן, שרקדה בלט עד גיל 13, ידעה את הבסיס, אבל הייתה צריכה הכשרה מחודשת. "עבדנו על חיזוק שרירי הירכיים הפנימיות, מה שעיצב את רגליה ותרם רבות לעמידה החמישית בריקוד הבלט", אמרה מארי הלן באוארס, רקדנית בלט שעבדה עם פורטמן.

האתגר הגדול ביותר של פורטמן היה לעמוד על אצבעותיה. אבל ההתמדה השתלמה,  ובסופו של יום, 90 אחוז מסצנות הריקוד בסרט שייכות לה, מלבד הפירואטים שאותם ביצעה הכפילה.

אין תמונה
הנשיקה המסעירה שהפחידה את נטלי. קוניס ופורטמן

ומילה אחת על הנשיקה הלוהטת שהסעירה את הרשת עוד מהטריילר. פורטמן סיפרה שהיא די חששה מהסצנה, למרות שיש סצנת עירום בעברה. "לא יכולתי לומר לא לסרט. מדובר בהזדמנות אדירה להראות צד חדש בי. אני לא יכולה לגלם תמיד את הבחורה הנחמדה. אבל בזמן הנשיקה הרגשתי מפוחדת מאוד". קוניס לעומתה, דווקא שיבחה את פורטמן. "נטלי היא חלומו של כל גבר. שתי בנות, מתחרמנות, וגברים נופלים מזה. אני יודעת שזה טיפשי אבל אני יכולה להבין למה זה משפיע עליהם".

*הסרט "ברבור שחור" ייצא לאקרנים בארה"ב ב-1 בדצמבר ובישראל ב-27 בינואר.

>> מברווזון מכוער לברבור יפה: מהפך הסטייל של בלייק לבלי