כמעט לכל אחת מאיתנו יש פנטזיות מיניות פרועות בראש: זה יכול להיות סקס עם סלב מוכר, סקס בציבור או אורגיות המוניות, אבל לרוב המשאלות הכמוסות האלה לא יתממשו לעולם. ומה אם נגיד לכן שיש דרך להגשים אותן במציאות, ממש להרגיש ולחוות הכל, בלי לשאת בהשלכות?

מסתבר שנשים בכל רחבי העולם עושות את זה בלי לצאת מהמיטה - באמצעות שיטה שמאפשרת להן לשלוט בחלומות שלהן מתוך שינה: "האורגזמות מרגישות ממש מציאותיות, ואפילו יותר".

לטכניקת השליטה בחלומות קוראים "חלימה צלולה". "חלום צלול זה חלום בו אנחנו מודעים לעובדה שאנחנו חולמים בזמן החלום. המודעות הזאת מאפשרת לנו לעשות כל מיני דברים בתוך עולם החלום ואנחנו יכולים לכוון אותו", מסבירה נילי ברגידה, פסיכותרפיסטית גופנית שמשלבת עבודה עם חלומות. לדבריה, כל אחת יכולה לחוות זאת: "כמעט כל מי שמתמיד בתרגול יחווה חלום צלול. זה עניין של התמדה ואפשר לקרוא על הטכניקות באינטרנט".

נילי ברגידה (צילום: יפעת יוגב)
"המוח הוא האיבר הסקסי הכי גדול שיש לנו". נילי ברגידה | צילום: יפעת יוגב

מחקרים מצאו שאחד מהדברים האהובים על אנשים בחלומות צלולים הוא - איך לא - מיניות. "שלושת החלומות הצלולים הכי נפוצים הם לעוף, לדבר עם אנשים ולעשות סקס", מתארת ברגידה, "חלומות ומיניות הולכים יד ביד. בשלב בלילה בו מתרחשים רוב החלומות הארוכים מוזרם יותר דם לאיברי המין".

לדבריה, לאחר שאנחנו מבינים שאנחנו נמצאים בתוך חלום, ניתן להגשים כל פנטזיה מינית כך שתחוש ממש כמו המציאות: "בחלום יש לנו מרחב של חופש, אין חוקי חברה ואפשר לשכב עם מי שרוצים. עבור המוח שלנו ביצוע פעולה בחלום זה כמעט אותו דבר כמו כשאנחנו ערים, ובגלל זה חלומות נראים לנו כל כך מציאותיים. גם במיניות, התחושות כולן נמצאות. הגוף מגיב אותו הדבר כמעט במאה אחוז וזה מרגיש מאוד אמיתי. יש כאלו שמספרות על פיצוץ אורגזמי וחוויה פנימית אדירה".

דווקא בזמן השינה, האורגזמות יכולות להיות אפילו יותר חזקות. "בחלום צלול האורגזמות לאו דווקא מתבססות באיברי המין, כי אין שום מגע פיזי. זה מוכיח לנו שכל אורגזמה שאנחנו חווים מתרחשת בכלל במוח - האיבר הסקסי הכי גדול שיש לנו", היא מסבירה, "זה פותח צוהר לחוויות אורגזמיות בכל הגוף שמזכירות אורגזמות טנטריות. זו אפשרות לחקירה מינית שלוקחת אותנו למקומות מאוד רוחניים".

להיפטר מהחסמים, או לפחות להכיר אותם

החלום הצלול הוא מרחב ללמידה. "נשים מוזמנות לחקור בחלום את המיניות שלהן בפן חיובי של התפתחות, כי בסוף זה בתוך מרחב מוגן ולא אמיתי. לדוגמה, אפשר לראות איך אני מול בני המגדר השני, להתאמן על עינוג עצמי ואוננות. זה מרחב חקירה מאוד פתוח לכולם, ובמיוחד לאנשים עם מוגבלויות כמו פגיעה פיזית ונכות, או אסירים בכלא. החלום הוא המקום היחיד בו הם יכולים לאפשר לעצמם את זה".

עבור נשים שלא מצליחות לגמור במציאות יכול התרגול בחלום הצלול לתת טעימה אמיתית מהחוויה, וגם לסייע, אולי, להגיע לסיפוק ביחסי מין בחיים האמיתיים. "יש משהו בזה שאת יודעת שאת במקום שמאפשר לך להסיר את כל העכבות או האישיוז שיש לך עם גברים במציאות", מסבירה ברגידה, אבל מוסיפה שגם בתוך חלום ללא גבולות, לנשים רבות לא קל להסיר את כל המחסומים. "חשוב להבין שגם כשאנחנו חולמים אנחנו מביאים את האמונות והדפוסים שלנו לתוך החלום. לדוגמה, לפעמים אנשים נתקלים בבעיה כמו להוריד את הבגדים. בחלום צלול אפשר לבחון אילו הגבלות אני מביאה איתי, להבין שהן רק בראש שלי, ולקחת משם לקח למציאות כדי לשנות דפוסים". להבדיל, לנשים שמעוניינות להתמודד דרך חלומות עם טראומות של פגיעות מיניות היא ממליצה לבצע את התהליך עם מטפלת המוכשרת לכך.

אם את בזוגיות ושוכבת עם גבר אחר בזמן חלום צלול – האם את בוגדת? "זה נתון לדיון, כי אני בעצם בוחרת בזה. יש כאלה שאומרים שכן ויש כאלה שאומרים שלא, כי זה עולם החלומות הפרטי שלי ואני יכולה לעשות מה שאני רוצה. זה מאוד מעניין לראות מה זה מעלה בזוגיות אם פותחים את הנושא עם בן הזוג וזו עוד הזדמנות לעבוד על הקשר. אפשר לדבר גם על מה האישה מאפשרת לעצמה במיניות בחלומות, שלא מאפשרת במציאות עם בן הזוג שלה, יש הרבה חומר לעבודה".