דמי מור בשמלה אדומה (צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL)
דמי מור. יפייפיה, אבל לא בטוח שטבעית | צילום: Kevork Djansezian, GettyImages IL

 זוכרות שהנשיא קלינטון אמר שהוא לא שכב עם האישה ההיא? הרבה גברים הסכימו איתו אז. מסתבר שיש המון אנשים שמבחינתם סקס אוראלי לא נחשב ממש סקס, וכשבחור (אהבל) שואל בחורה עם כמה גברים היא שכבה, היא יכולה בשקט להוריד מהספירה את הגברים שהיא רק ירדה להם, כי איתם היא לא שכבה, טוב, לא ממש שכבה.

כנראה שדמי מור מרגישה בדיוק ככה בנוגע לניתוחים פלסטיים. ביממה האחרונה כמעט כל כלי תקשורת בעולם מביא את סיפורה המרגש של מור, שטענה בתוקף בראיון למגזין מארי קלייר הצרפתי שהיא מעולם לא עברה ניתוח פלסטי וואט סו אבר. אז כנראה שאם מישהו שואל אותך על ניתוחים פלסטיים, את יכולה בשקט להתעלם מאלה שמתחת לצוואר, הם לא נחשבים. שלא לדבר על בוטוקס ומילויים למיניהם. ממתי בוטוקוס זה ניתוח, זה הרי כמו למרוח אייליינר, לא?

הסיבה שמור יצאה במגננה נרחבת שכזאת, היא שמועות על כך שהיא עברה פרוצדורות פלסטיות בהיקף נרחב ובשווי של 200,000 אלף פאונד. אבל המסכנה שוכחת שלפעמים יש הוכחות שקצת קשה להתכחש להן. פעם לדמי מור שדיים קטנים. היום לדמי מור יש שדיים מכובדים. כמובן שיכול להיות שקרה נס, ופתאום, בגיל שלושים פלוס, צמחו לה שדיים. אבל לאור המראה המאוד פלסטיקי של השדיים החדשים, לא סביר שמדובר כאן בנס או בגנים המצוינים שמור טוענת שיש לה.

אבל רגע אחד. השחקנית היא יפיפייה מדהימה, והיא תמיד הייתה יפיפייה. הפנים והגוף שלה עוצרי נשימה ממש, והיום, בגיל 46 היא נראית צעירה בהרבה מגילה. אז למה כל כך דחוף לה לטעון שהכול נובע מגנים טובים ומשטר קפדני, כשהשדיים שלה וגם הפנים שלה מספרים סיפור שונה לגמרי? מה כל כך מרתיע בהודאה הפשוטה שכן, אני מאוד מקפידה על תזונה, מכורה לפילאטיס ומתעמלת כל יום, ולפעמים, רק לפעמים, קופצת ככה לרופא שיעזור לי לשמור על המראה הנפלא הזה?

אין תמונה
לפני חודש כולם דיברו על כמה שהיא רזה

 

לחיות על צ'יפס, להיראות כמו גזר

מדובר באחד הטריקים השפלים ביותר בספר הדיכוי הנשי: את אמורה להיראות מעולה, אבל אסור לך להזיע בשביל להיראות מעולה. לא ולא, זה אמור להיות יופי טבעי וחסר מאמץ. נכון יצא לכן לשמוע גברים אומרים שהם נורא מתבאסים מזה שנשים מזמינות רק סלט בדייט, ושהרבה יותר מחרמן אותם לראות אישה טורפת סטייק? אז כאן בדיוק הפרדוקס. אישה אמורה להתנהג כאילו היא אוכלת שלוש פעמים ביום סטייק ברוטב שמנת עם צ'יפס, אבל להיראות כאילו היא חיה רק על מקלוני גזר ולבבות חסה.

נראה לכן שזאת הגזמה? הלא כמעט בכל ראיון עם שחקנית/דוגמנית/סלבריטאית תמיד מגיעה הקלישאה שהן אוכלות מה שבא להן, ומה שבא להן זה רק פיצה וגלידה עם קצפת, והכל בזכות גנים טובים וחילוף חומרים מעולה. זה אולי גם נכון, אם האישיות המדוברת בת 16, נגיד.

אבל למרבה הצער, מגיל מסוים ואילך יש קשר חד משמעי בין המראה למידת ההשקעה בו. מה שעוד יותר עגום זה שמגיל מסוים ואילך, להיראות נהדר זו כבר עבודה במשרה מלאה. יש נשים שמוכנות לעבוד במשרה מלאה כדי להיות יפות, ויש כאלה שלא. אבל גם הנשים שעובדות בלהיות יפות לא מוכנות להודות בזה, כי כמו שאמרנו קודם, יופי שהגיע בעבודה קשה הרבה פחות נחשב מיופי טבעי, ובדיוק בגלל זה דמי מור לא מודה בזה שהיא עשתה אי אילו עבודות פלסטיות על עצמה – כי זו הודאה בכך שהיופי חשוב לה, וזה כבר משהו שלא ראוי להודות בו.

וכך אנחנו שוב נשארות מתוסכלות – אין שום סיכוי שניראה כמו דמי מור, כי היופי שלה באמת נדיר, ואם נהיה מוכנות לעלות על הסכין כדי לנסות לשפר את המראה, זה מוציא אותנו פתטיות ומתאמצות. "כרגע אני מעדיפה להיראות כמו אישה יפה בגילי, ולא להתאמץ להיראות בת 30", אמרה מור בראיון האמור. כרגע, ככה זה נראה, עיקר מאמציה הוא להסתיר.