ארבעה חודשים חלפו מאז פרשיית ג'ון גליאנו, המעצב הראשי לבית האופנה דיור. אחרי שספג ביקורת חריפה מקולגות, דוגמניות ושחקניות אודות התפרצות אנטישמית בבית קפה פריזאי, פוטר מבית האופנה היוקרתי, והוריד פרופיל מעין הציבור, גליאנו זוכה כעת להגנה פוטוגנית מצד שרליז ת'רון ואווה גרין, שתי כוכבות הוליוודיות שעבדו עמו שמבקשות להנמיך את הדרמה, ולתמוך בחבר.

שרליז ת'רון וג'ון גליאנו (צילום: Mat Szwajkos, GettyImages IL)
הוא זקוק לפרטיות עכשיו. שרליז ת'רון וג'ון גליאנו | צילום: Mat Szwajkos, GettyImages IL

"ג'ון הוא אדם שברירי, עדין ומאוד רגיש"

"אני חושבת שהוא עובר תקופה מאוד קשה עכשיו, ואני בטוחה שהוא זקוק לפרטיות", אמרה ת'רון ל-the cut במסיבה שנערכה השבוע לדיור. "יש לו מסע חשוב מאוד לעבור, ואני מאחלת לו רק טוב". ת'רון היא הפנים היפות של הבושם J'Adore למותג, כמו גם מעריצה מושבעת של פריטי עיצוביו של גליאנו, אותם לבשה פעמים רבות על אירועי שטיח אדום.

תומכת נוספת היא השחקנית היהודייה אווה גרין שהיוותה מוזה עבור גליאנו. זו סיפרה שלא הזדמן לה לדבר עם המעצב מאז הפרשה, אך מאמינה שהייתה חייבת להיות סיבה טובה שגרמה לו להתפרץ בצורה שבה בחר להתבטא. "ג'ון הוא אדם מאוד שברירי, עדין, יצירתי ורגיש ובעל חוש הומור נפלא", אמרה למגזין ווג הבריטי. "הוא מאוד ביישן, ואני מעריצה אותו. כל מה שקרה היה מאוד אכזרי. הלוואי שניתן היה להשיב את הזמן כדי שכל זה לא יקרה לו. אני יהודייה. ואני ממש לא חושבת שיש לו משהו נגד יהודים. אני חושבת שיש לו בעיה עם אלכוהול".

אווה גרין (צילום: Francois Durand, GettyImages IL)
"אני יהודיה. לג'ון גליאנו אין בעיה עם יהודים". אווה גרין | צילום: Francois Durand, GettyImages IL

אבל ת'רון וגרין הן בין הבודדות שגילו סימפתיה לבחור. נטלי פורטמן למשל התרעמה אודות התקרית, וסיפרה בווידאו מצולם זמן קצר לאחר שזה קרה כי היא מזועזעת והמומה, ואינה מעוניינת להיות מקושרת עם גליאנו בשום צורה. המעצב הקולגה אייזיק מזרחי, יהודי גם כן, אמר כי הוא מקווה שגליאנו לא יחזור לעבוד. "דבר כזה לא מתקבל על הדעת", אמר בזמנו.
מיד לאחר הפיטורים, נכנס גליאנו למכון גמילה. משפטו מתוכנן ל-22 ביוני.

>> ה-Refresh של אמה ווטסון: מוצלח או לפח?