שונה ליין (צילום: ג'ון רוברטסון, dailymail.co.uk)
"האינטימיות שלי, הגוף שלי – הכל היה מחולל" | צילום: ג'ון רוברטסון, dailymail.co.uk
השבועות האחרונים היו גדושי שערוריות עירום. תמונותיהן של הסלבס המעורטלות, שנגנבו מהמכשירים הסלולריים שלהן, וכן פרשת המורה שתלמידיה פרצו למחשבה האישי והעבירו ביניהם תמונות אינטימיות שלה, הציתו דיונים על קורבנות, פמיניזם והזכות לפרטיות בעידן המודרני. צעירה בריטית אחת, שחוותה על בשרה שימוש לרעה בתמונות חושפניות שצילמה, החליטה להפוך את הדיון מתיאורטי למעשי -  וחשפה את התמונות המביכות כצעד של מחאה.

שונה ליין הייתה תלמידת תיכון ממוצעת, עם בעיות דימוי גוף והערכה עצמית נמוכה. חברה שלה הציעה לה להצטלם כדי להעלות את ביטחונה העצמי, ואחרי שהרהרה בנושא החליטה ללכת על זה. החברה צילמה את שונה במגוון פוזות סקסיות, בעירום מלא וחלקי, ושונה, ששמחתה לא ידעה גבול, מיהרה לשלוח את התמונות למי שהיה אז החבר שלה.

עוד ב-mako נשים:

שונה ליין (צילום: ג'ון רוברטסון, dailymail.co.uk)
את לא מצפה ממישהו שאהבת שיהרוס לך את החיים | צילום: ג'ון רוברטסון, dailymail.co.uk
שולחיים מיילים לאמא

כשהיחסים ביניהם הגיעו לקצם, החליט "החבר" לא לשמור את הקבצים האינטימיים לעצמו, והעלה אותם לאתר של "פורנו נקמה" – אתרים שנדמה שקודדו בידי השטן, ונועדו לאפשר לבני זוג זועמים להשפיל ולבזות את מי שפגעו בהם באמצעות פרסום תמונות עירום.

כצפוי, חייה של שונה הפכו לגיהנום, היא סבלה ממטר בלתי פוסק של הטרדות אינטרנטיות וטלפוניות.סוטים מרחבי העולם השיגו את מספר הטלפון בביתה, ואפילו שלחו לאמה אי-מיילים עם התמונות כדי לנזוף בה על ה"זונה שהיא מגדלת בבית". "הפרטיות שלי, האינטימיות שלי, הגוף שלי – הכל היה מחולל", היא משחזרת בכאב בראיון ל"דיילי מייל". "קראו לי 'זונה', איימו לאנוס אותי, הרגשתי מושפלת ושבורה, אבל גם זועמת – והחלטתי שחייב להיעשות כאן צדק, ולא ייתכן שמישהו שפעם אהבתי ובטחתי בו יהרוס לי את החיים".

שונה ליין (צילום: ג'ון רוברטסון, dailymail.co.uk)
בנות, השמרו! | צילום: ג'ון רוברטסון, dailymail.co.uk

במקום ללכת לטיפול מעמיק בתקווה להתאושש אי פעם מהטראומה, החליטה שונה לרתום את אסונה הפרטי למאבק באתרי פורנו נקמה ולהעלאת המודעות של נערות לחשיבותה של הפרטיות ברשת. "התמונות שלי גם ככה מסתובבות ברשת, תמיד יהיה מישהו ששמר אותן על המחשב שלו וישמח לשלוף אותן. לכן אין לי מה להפסיד, ואני רוצה להזהיר בנות אחרות לשמור על עצמן, לדאוג שתמונות שלהן לא תגענה למקומות שלא ישמרו עליהן כמו שצריך וכן לקרוא לממשלות לחוקק חוקים נגד אתרי פורנו נקמה כאלו, שהורסים חיים של בני אדם בהינף לחיצה על העכבר.

"כשאני שומעת על עוד ועוד מקרים כאלו, אני מבינה את הבנות שמנסות להתאבד. זה הדבר הכי משפיל ונורא שיכול לקרות, וחייבים לעצור את זה. לכן, עד שיהיו כלים למנוע הפצה של תמונות כאלו, אנחנו חייבות לשמור על עצמנו ולא לתת לזה לקרות לאף אישה נוספת".

>> "עצוב לי שאמא שלי לא זכתה לראות אותי רזה"