ג'יוטי גימבל-ריד (18) ממינסוטה נולדה כאינטרסקס – תינוק בלי איברי מין גבריים או נקביים. כבר מגיל צעיר היא התחילה להזדהות כנקבה, וכשבגרה החליטה שהיא רוצה לעבור ניתוח ליצירת נרתיק ותעלת נרתיק, על מנת להצליח לנהל חיים רומנטיים וחיי מין כמו של אישה "רגילה". "מדובר בניתוח רציני, ולמרות שאני מפחדת ממנו אני גם מאוד נרגשת לקראתו. זה משהו שאני מאוד רוצה לעשות. ככל שהתבגרתי הבנתי שאני רוצה גם להיות מסוגלת ליהנות מחיי מין של אישה. אני עושה את זה עבור עצמי ועבור ההנאה שלי", סיפרה אז.  

לפני מספר שבועות הגיע סופסוף תאריך הניתוח של ג'יוטי, ניתוח מסובך במהלכו השתמשו המנתחים בחתיכה מהמעי הגס שלה על מנת ליצור תעלת נרתיק. סו, אמה של ג'יוטי, סיפרה על מהלך הניתוח: "זה היה יותר קשה ממה שהמנתח קיווה, והוא היה צריך לנסות שלוש נקודות כניסה שונות עד שהצליח. זה גם היה ניתוח ארוך מאד, שבמקום ארבע שעות נמשך בסוף שמונה שעות. המנתח אמר לי אחר כך שזה היה אחד הניתוחים הכי קשים שהוא ביצע בחייו".

צוות צילום של התכנית Born Different תיעד את ג'יוטי ומשפחתה בימים שלפני ואחרי הניתוח: 

ג'יוטי שוחררה מבית החולים לאחר עשרה ימים במורל גבוה, וסיפרה: "דיממתי די הרבה מלמטה מאז הניתוח, ואני זוכרת שחשבתי לעצמי: 'היי סופסוף קיבלתי את המחזור שאף פעם לא היה לי, ברוכה הבאה לנשיות ג'ו!'".

"יש לי עוד הרבה מה לעבור, אבל אני נרגשת לגבי המשך התהליך", סיפרה ג'יוטי. "אני לא יכולה לחכות לנסות דברים חדשים, לפגוש אנשים חדשים ולחוות חוויות חדשות, שאולי לא הייתי יכולה לעבור אם לא הייתי עוברת את הניתוח. אנשים בטח יכולים למצוא מליון סיבות ללמה לא הייתי צריכה לעבור את הניתוח, אבל בסופו של דבר זה הגוף שלי, הבחירה שלי וההחלטה שלי. ואני לא מתחרטת לרגע"._OBJ