ערב אחד יצאה מביתה רוז קלמבה, נערה בת 14 מעיירה קטנה באוהיו, לסיבוב בשכונה. היא בסך הכל רצתה לנקות קצת את הראש לפני השינה, כשגבר זר הכניס אותה לרכבו באיומי סכין. ברכב ישב גבר נוסף, כבן 19, אותו רוז הכירה מהעיירה. השניים נסעו עמה לבית בקצה השני של העיר, שם אנסו אותה באכזריות במשך 12 שעות בזמן שגבר שלישי צילם חלקים מהתקיפה. בחלק מהזמן רוז הייתה שלא בהכרה.

כשהשאירו אותה מדממת בסמוך לביתה, הבחינה הצעירה החבולה שהיא דקורה ברגלה ושבגדיה ספוגים בדם. אביה, שהיה בבית, האמין לה מיד והזמין את המשטרה. למחרת ניסתה לשים קץ לחייה, אבל אחיה מצא אותה בזמן.

כמה חודשים לאחר מכן, בעודה גולשת ברשת החברתית, גילתה קלמבה במקרה שהסרטונים של האונס האכזרי שעברה עלו לאתר האינטרנט Pornhub. "הרגשתי בחילה נוראית", סיפרה ל-BBC היום, עשר שנים לאחר התקיפה, כשהיא בת 25, "הסרטונים הגרועים ביותר היו אלה שבהם הייתי מעולפת. ראיתי את עצמי מותקפת כשאני לא בהכרה ובכלל לא יודעת מה קורה לי". 

תוך כמה ימים גילתה רוז שרוב חבריה לבית הספר כבר ראו את הסרטונים. "מצאתי את עצמי קורבן לבריונות", סיפרה, "אנשים אמרו שביקשתי את זה". כמה נערים אמרו שהוריהם הורו להם להתרחק ממנה, למקרה שהיא תפתה אותם ואז תאשים אותם באונס. "לאנשים קל יותר להאשים את הקורבן", אמרה.

"כל אדם שראיתי ברחוב תהיתי אם ראה את הסרטונים ואם הוא מזהה אותי. האם הוא עינג את עצמו מול תיעוד האונס שלי?"

קלמבה, שלא סיפרה למשפחתה על הסרטונים, פנתה ל-Pornhub שוב ושוב במייל בבקשה שיסירו אותם. "שלחתי לאתר הפורנו אימיילים מתחננים. כתבתי 'בבקשה, אני קטינה, זו הייתה תקיפה, בבקשה תסירו את הסרטונים', אבל לא נעניתי והסרטונים נשארו ברשת. בשנה שלאחר האונס הסתגרתי בתוך עצמי, התנתקתי. לא הרגשתי כלום. כל אדם שראיתי ברחוב תהיתי אם ראה את הסרטונים ואם הוא מזהה אותי. האם הוא עינג את עצמו מול תיעוד האונס שלי?". הצעירה לא יכלה לסבול את מראה השתקפותה במראה, ולכן כיסתה את כל המראות בבית בשמיכות. היא הייתה מצחצחת שיניים ומתקלחת בחושך, חושבת כל הזמן על מי יכול היה לצפות בסרטונים.

ואז עלה רעיון במוחה - היא פתחה כתובת דוא"ל שמתחזה לעורך דין ושלחה לפורנהאב דוא"ל המאיים בפעולה משפטית. "תוך 48 שעות הסרטונים נעלמו". חודשיים לאחר מכן חשפה רוז את שמות וזהות התוקפים שלה מול הפסיכולוג שלה, שהיה מחויב לפי חוק לדווח עליהם למשטרה. הנערים נעצרו ובמשפטם טענו כי רוז הסכימה לקיים איתם יחסי מין. בסופו של דבר הורשעו בעבירה קלה מאונס, וקיבלו עונש מאסר על תנאי בלבד. לקלמבה ולמשפחתה לא היו האנרגיה או המשאבים להילחם במשפט חוזר.

"אי אפשר לפספס את Pornhub אם אתה משתמש במדיה חברתית", אומרת רוז היום. "הם עשו עבודה נהדרת במיתוג עצמי. כמעט שוכחים שהם אתר פורנו, אבל בפועל הרבה סרטונים עם כותרות ושמות כמו הסרטונים שלי נמצאים באתר ואי אפשר לדעת אם יש שם קורבנות אונס שלא יודעות את זה".

אתר פורנהאב (צילום: charnsitr, ShutterStock)
"פנטזיות שמדברות להרבה מאוד אנשים מסביב לעולם". פורנהאב | צילום: charnsitr, ShutterStock

בתגובה לדברים, אמרו ב-Pornhub ל-BBC כי "ההאשמות המחרידות הללו מתוארכות לשנת 2009, מספר שנים לפני שנרכשה Pornhub על ידי בעליה הנוכחיים, כך שאין לנו מידע על אופן הטיפול בה באותה העת. מאז השינוי אנו מבצעים בדיקות מחמירות בכל הנוגע לתכנים לא מורשים ולא חוקיים, כחלק מהמחויבות שלנו למאבק באלימות מינית. אנו סורקים כל סרטון שעולה לאתר כדי לוודא שהוא חוקי ושסרטונים שהוסרו לא ישובו לפלטפורמה". יחד עם זאת, סרטונים עם שמות מטרידים כמו "התעללות בנערה ישנה" או "התעללות בנערה שיכורה" קיימים עדיין באתר, שטוען באופן מכעיס כי "אנחנו מאפשרים כל מיני סוגים של חוויות מיניות כל עוד הם תואמים את מדיניות השימוש שלנו, ובעוד אנשים מסוימים יכולים למצוא את הפנטזיות האלה כלא ראויות – הן עדיין מדברות להרבה מאוד אנשים מסביב לעולם ומוגנות בחוקים רבים של חופש הביטוי".

>> יעל שרר: בטלוויזיה לא הסכימו לי להגיד שהאנס שלי - הוא אבא שלי