האח הגדול 1 - ונסה אלוש (צילום: יח"צ, האח הגדול)
ונסה. בריז'יט ברדו הישראלית | צילום: יח"צ, האח הגדול

אהבת חיי
האהבה הגדולה של חיי הייתה לבחור שגם עוסק במרוצי סוסים. אנחנו מאוד שונים ולכן זה נגמר, וטוב שכך. זאת הייתה הפעם האחרונה והראשונה שנשבר לי הלב. אהבה זה לא הכל. אנשים מבלבלים אהבה עם הרגל ומפחדים לפרק את החבילה. אם זה לא זה לא צריך למשוך את הזמן.

אוכל
בגיל 25 הייתה לי הפרעת אכילה קשה. חייתי עם גבר שגם רכב על סוסים והיה צריך לשמור על משקל נמוך. בבית היה אישו רציני סביב אוכל, וזה הפך אצלי לשריטה. בתקופות הקשות הייתי עושה איקס על הבטן ולא אוכלת כמה ימים. יצאתי מזה עם המון רצון, הלכתי למרכז להפרעות אכילה, הבנתי מה זה אנורקסיה. למזלי המחלה הגיעה בגיל שהיו לי כוחות להתמודד איתה. היום אני בדיאטה בלית ברירה בגלל הספורט, מה שאומר שאני צריכה להיות במשקל 49-50 גג. כרגע אני 52 קילו אבל לא אכפת לי. אני הכי אוהבת לאכול נוטלה, אפילו עכשיו כשאנחנו מדברות אני אוכלת נוטלה.

אחוות נשים
לנשים יש תדמית של ביצ'יות. לי שתי חברות טובות. כבר תשע שנים אנחנו יחד, כמו אחיות. אני יודעת שנמשיך להיות חברות גם עוד 30 שנה והילדים שלנו יגדלו יחד. אני יכולה לסמוך עליהן.

ונסה אלוש ויוני וינקל (צילום: שוקה כהן)
עם יוני וינקל. צריכה גבר גבר | צילום: שוקה כהן


דייטים
היה לי דייט עם בחור תימני מהצפון, אוהב חיות. הוא בא לקחת אותי מהבית והרגשתי שזה לא זורם. באמצע הדייט אמרתי לעצמי "מה את עושה פה?". פתאום הסתובבתי ומצאתי את השפתיים שלו על שלי – הוא נישק אותי! ואז, כשהוא החזיר אותי הביתה, הוא הזמין את עצמו לקפה. לי ממש לא היו כוונות כלפיו אבל הוא היה נראה כל כך מסכן אז הוא ישב אצלי ואני פשוט נרדמתי לו על הספה. הוא התבאס, הלך ולא התקשר יותר. את מבינה?! מה לעשות, זה לא בשבילי. אני מעדיפה להכיר דרך חברים.

האביר על הסוס הלבן
הגבר האידיאלי שלי הוא גבר גבר, שיידע גם להשתיק אותי, קצת שחום, והכי חשוב שאוהב חיות. לא מישהו שמטפל בגבות שלו ודואג לקוביות ולא אחד שאני אוכל לעשות ממנו מחזיק מפתחות. יוני (יוני וינקל מהאח הגדול – ע.ס) מתאים לי – הוא דומיננטי ואמיתי, עם חוט שדרה. את איתי מאוד אהבתי כידיד ואפילו הייתה בינינו משיכה, אבל הוא לעולם לא יכול היה להיות בן זוג שלי כי הוא קצת חלש לידי. אם אני מרגישה שאני שולטת זו בעיה.

ונסה אלוש
חולמת להקים חווה ולדאוג לכל החיות. ונסה וחבר טוב | צילום:

הכי מושך בגבר
הטוסיק! טוסיק קטן וחמוד.

הכי דוחה בגבר
בגידה. אני יכולה לסלוח על הרבה דברים אבל בגידה דוחה אותי ולעולם לא אסלח. חוץ מזה כשאני עם מישהו שום דבר לא דוחה אותי, הכל טבעי – חיטוט באף או שהוא לא סוגר את הדלת של השירותים.

הטרדה מינית
כל מה שקשור בדיבורים פחות מפריע לי. תמיד יהיה איזה מניאק בבר שאומר איזו מילה לא במקום, ואני מסוגלת לסתום לו את הפה. הגבול מבחינתי זה מגע ללא הסכמה. האחרון שנגע לי בטוסיק חטף מאפרה לפרצוף.

הצעת חברות
הייתי רוצה להכיר את בריז'יט ברדו – סלב, שחקנית, ואישה שנתנה את כל החיים שלה בשביל חיות. הזיזה דברים מהבחינה הזאת, נתנה את כל הכסף שלה והכוח שלה לעניין. מבחינתי אני בריז'יט ברדו בישראל. היא הייתה יכולה להישאר בהצלחה שלה ולחיות בכיף אבל היא בחרה לתת את כל כולה למשהו שהיא מאמינה בו, ואני מאוד מעריכה את זה.

חלומות
החלום שלי זה להקים חווה כמו שצריך, וכמובן כל מה שקשור לטיפול והצלת חיות שאני עושה כבר כמה שנים. אני מוצאת אותם עזובים – כלבים, חתולים, סוס, עז, ומאכילה אותם, לוקחת לווטרינר ומוצאת בית. כרגע יש לי שמונה חתולים.

טיפ בבקשה
לשמור על יצירתיות! לא לבוא בחורף למיטה עם גרביים ופיג'מה מכוערת. לגוון במקומות, מצבים, משחקים – אחרי שנה שנתיים המשיכה יורדת אז צריך לא לשכוח לעבוד על זה. תמיד לטפל בעצמכם, לא לזלזל במראה, שהמשיכה תמשיך.

ילדים
יוצא לי לראות בים ילדים קצת מעצבנים – גיל שש שבע עם אמא עצבנית שמחלקת להם עוגיות ובעלה יושב שם מפצח גרעינים, ואני רואה כמה שקשה לה. אני אומרת לעצמי שמזל שאני רווקה ומה אני צריכה את זה. ואז אני מסתכלת על איזה אמא שמחבקת במבינו קטן ובא לי, כן, זה משהו שאני מתכננת. בא לי על שלושה בנים, אני בעד בנים.

ניתוחים פלסטיים
אני סידרתי את השפתיים. בגיל 14 הייתה לי תאונה. רכבתי על הסוס והוא נעמד פתאום על הרגליים האחוריות והראש והצוואר שלו פגעו לי בשפתיים ופתחו אותם. זה השאיר צלקת וחוסר איזון. בגיל 24, אחרי שנים שאנשים שאלו אותי מה יש לי שם, סידרתי את זה. אין לי בעיה עם פלסטיקה, רק שיהיה בטעם. כשהייתי אנורקטית היו לי שתי חביתות במקום ציצי. אני יכולה להבין מישהי שרוצה להגדיל. גם הייתי רוצה קעקועים, אני חושבת שזה יפה. אבל אני בחורה מסורתית ויש לי ערכים וזה לא הולך ביחד.

מה בתיק
תמיד יש לי סיגריות, כסף פלאפון ולעולם לא אצא מהבית ללא השרשרת בטן שלי – כבר 15 שנה. זו שרשרת שהייתה שייכת לסבתי ז"ל, היא ענקית אז שמתי אותה על הבטן.

ונסה (צילום: יגאל לוי)
עם ידיד. מתנה ממישהו? | צילום: יגאל לוי

מתנות
החברים שלי יודעים שחיות עושות לי טוב. החבר הראשון שלי קנה לי כלב, השני תוכי. אני לא ממש בקטע של תכשיטים, יותר רומנטי שבדרך הביתה הוא יקנה לי דובי חמוד. גם גבר שיורד לאורווה קוטף פרח ושם לי בשיער זה רומנטי.

פחדים
שום דבר לא מפחיד אותי חוץ מכרישים. זה לא שאני פוגשת אותם כל יום ברחוב , כן. כשהיינו ילדות אני ומאגלי אחותי היינו רואות את "מלתעות" ומאז יש לי שריטה קשה. כשאני שטה עם חברים בסירה ואני רואה את המים זזים וכולם קופצים פנימה לשחות. זה הסיוט שלי! שלא אקפוץ והכריש יבוא יגיד לי בוקר טוב!

 שופינג
אני ילדת טבע, אוהבת להיות באורווה עם הסוסים. אמא שלי ואחותי לוקחות אותי בכוח לשופינג. לא חשוב לי מה אני לובשת, ככה גם הבנות באח הגדול אמרו. הבגד שהכי יפה לי זו חליפת המרוצים שלי – מצידי ללבוש אותה בוקר צהריים וערב. כולם הולכים עכשיו עם "סיכת ונסה" – הקליפס פרח ששמתי בשיער. מבחינתי זה מסמל קיץ, טבע, לשים פרח בשיער זה בדיוק אני. כל הילדות במדינה הולכות עם הפרחים האלה. גם במועדון אני רואה נשים בגילאי 30 שבאות ואומרות לי – תראי, שמנו גם את הסיכה שלך.