רננה רז (יח``צ:  יחסי ציבור )
"בשנים האחרונות יש לי גם חברות טובות" | יח``צ: יחסי ציבור

אהבת חיי
בן זוגי. אור מורן. נפגשנו ב-2002 בפרויקט מוזיקלי שעשינו יחדיו. במבט לאחור ידעתי עוד לפני שראיתי אותו. ביום הראשון לחזרות חתכה את ראשי מחשבה שאני הולכת לפגוש את בעלי ומיד הדפתי אותה, אבל כשהדלת נפתחה וראיתי אותו, הכל היה ברור.

אוכל
אני מאד אוהבת לאכול ואני יודעת ליהנות מאוכל. אבל אני למדתי גם ליהנות מאוכל שטוב לגוף, ולא רק לחך. כיון שבמקצוע שלי הגוף הוא הכלי, אני שומרת על קשר ישיר וחם איתו ומקשיבה לו. אני לא מונעת שום דבר מעצמי אבל כן מקפידה. למדתי שזאת מתמטיקה פשוטה בין אנרגיה שמכניסים לגוף ואנרגיה שמוציאים ממנו.

אחוות נשים
עד לפני כמה שנים היו לי בעיקר חברים בנים. הסתדרתי איתם יותר טוב, הצד הגברי שלי מאד מפותח ואני מוצאת את עצמי הרבה פעמים "חושבת כמו גבר". אבל בשנים האחרונות יש לי גם חברות טובות. יש לי חברה שהקשר איתה כמעט טלפתי. אני מרגישה מאד בת מזל שיש לי חברים טובים. חברות טובה היא נדירה ויקרה מפז.

דייטים
לא היו לי דייטים מעולם. לא נראה לי שהייתי מסתדרת עם המבוכה והלחץ. לטוב ולרע אני אוהבת ישירות ואף פעם לא הבנתי את המשחקים שצריך לשחק בדייט ואחריו.

עידן רייכל מחזיק אקורדיון (צילום: אור גץ)
תיזהר שהיא לא תבוא ותגלח אותך. רננה רז נגד רסטות | צילום: אור גץ

האביר על הסוס הלבן
הגבר האידיאלי בעיני הוא בן זוגי, בעלי. גם כשחלמתי על אחד כזה לא כיוונתי כל כך גבוה. הוא טוב לב, חכם, מוכשר וחתיך, והוא כל יום מפתיע אותי ומרגש אותי. אני אוהבת אותו בכל ליבי, לומדת ממנו המון, ומודה כל יום שפגשתי אותו ולא לוקחת אותו לרגע כמובן מאליו.

הכי מושך בגבר
יש לי חולשה לעורף של גבר. אם הוא חלק ריחני ומזמין קשה לי לעמוד בפניו. אני אוהבת להתחפר בתוך העורף של הבן זוג שלי. אי גם אוהבת כפות ידיים וקול. קול הוא כמו תדר נסתר, אם הוא מכוון נכון, אפשר לשמוע פעמונים.

הכי דוחה בגבר
ראסטות. אף פעם לא הצלחתי להבין איך גוש הלכלוך והסירחון הזה מושך מישהו. כשאני רואה בחור עם ראסטות בא לי להזמין אותו אלי, לגלח לו את הראש ולקלח אותו טוב, ואז אפשר להתחיל לדבר.

רננה רז (יח``צ: איריס נשר)
"סקרנית לראות איך הילדים שלנו ייראו" | יח``צ: איריס נשר


הפסקול של חיי
אני מאד אוהבת את Stevie Wonder, המוזיקה שלו משמחת ומרוממת את רוחי. אני מוכנה לשמוע אותו כמעט בכל שעה ובכל מצב רוח. אני גם מאד אוהבת את ה-Carpenters וגם מוזיקת קאנטרי ישנה. אור כותב שירים מקסימים ומלמד אותי אותם ואנחנו אוהבים לשיר ביחד עם גיטרה.

הצעת חברות
הייתי רוצה להכיר את מיסי אליוט. היא מוזיקאית מעולה, ונראה לי שהיא יודעת לבלות כמו שצריך. וגם ממניעים מאד אגואיסטיים הייתי משכנעת אותה לכתוב מוזיקה לעבודת מחול שלי.

 הריון ולידה
אני מאד סקרנית לראות את הילדים שלנו, אבל עוד לא מוכנה לזה באמת. אני מאד קנאית לעצמאות ולחופש שלי ויש גם פחד במחשבה שהחיים ישתנו לתמיד, אבל סומכת על מי שאומר שהשינוי שווה את זה.

חתונה
התחתנתי בספטמבר 2007 וזה הוא היום המאושר בחיי. אמא שלי, שהיא רבה רפורמית, חיתנה אותנו וזה היה מושלם. אני אוהבת טקסים ובעד לתת לזה מקום מכובד, תוך הבנה של משמעות הטקס והפיכתו לאישי.

מה בתיק
אישה חכמה אמרה לי רק השבוע ש"תיק של אישה הוא כמו מבוך", וזה כל כך נכון! לא משנה מה יש לי בתיק, אני אף פעם לא אמצא אותו. אבל בדרך כלל אני מסתובבת עם דיסקים כיון שאני מלמדת מחול, ipod, פליירים של הופעות שלי, ושפתון ליובש בשפתיים.

מתנות
מתנה טובה היא מתנה שהקדישו לה מחשבה שהייתה מרוכזת בך. אני מאד אוהבת דווקא להביא מתנות – אני שמה את עצמי במקום של בעל השמחה ומדמיינת מה הוא או היא היו הכי רוצים. יש לי חיבה לפריטים שקשורים לוונדר וומן אז כשמביאים לי משהו שקשור אליה אני בהיי מטורף (לתשומת לב של מי שרוצה לשמח אותי).

ניתוחים פלסטיים
אני מאמינה שיש סיבה לכל דבר, גם לאיך שהגוף והפנים שלנו נראים. כך שלשנות את זה על ידי ניתוחים, זו התערבות גסה ואלימה. בעיקר אני לא מבינה את הניתוחים שרואים מיד שהם ניתוחים. תווי הפנים והגוף נראים מעוותים וזהים בין מנותחת אחת לשנייה. רוב הניתוחים נראים לי כמו פתרון קל לבעיות יותר עמוקות, אבל אם מישהו מרגיש מצוקה בתוך הגוף שלו וניתוח יכול לעזור לו, אז שווה לשקול את זה.

מיסי אליוט (צילום: mako)
רוצה להציע לה חברות. מיסי אליוט | צילום: mako

פחדים
הפחד הכי גדול שלי הוא מוות של אנשים קרובים לי. כשהמחשבות המפחידות מתחילות לתקוף אני מזכירה לעצמי שמי שמפחד ממוות בעצם מפחד מהחיים. אז אני משתדלת לנגוס בחיים בתאווה ולשים את מבטחי באלוהים.

שוויון
ברור שקיים חוסר שוויון, אבל כנגד זה התשובה שלי היא לחיות מתוך תודעה חופשית, עצמאית ולהגשים את עצמך באופן מלא בלי קשר למיניות שלך. חוץ מזה אני אוהבת את ההבדלים בין גברים לנשים זה מייצר מתח חשוב, ואני גם לא חיה את חיי מתוך מחשבה מגדרית. אני מתחברת לאדם ולא למין שלו.

שופינג
רשת H&M זו חולשה שלי, אני מכירה כמעט כל סניף על פני הגלובוס, והידיעה שהם הולכים לפתוח סניף פה ציערה אותי ביותר, כיון שכולם פה ילבשו את זה והאפיל החו"לי יתאדה בחמסין הישראלי.
קניות אצלי זה הפכפך. כשהמוטיבציה שלי מכוונת לזה, אני לגמרי בעניין, אבל לפעמים זה יכול להתהפך בשניות וכל העניין נראה לי לא ברור, אני מאבדת סבלנות וזה נראה לי מטופש.

יש לנו עוד סיפורים של עוד בחורות:
"אפילו לא נשיקה בדייט ראשון" - אחת על אחת עם שירי מימון
"אני מעריצה את המין הנשי" - אחת על אחת עם מרינה מקסימיליאן בלומין
"אני רוצה להציע חברות לשפרה" - אחת על אחת עם נתי קלוגר
"אני בחורת גאדג'טים כזאת" - אחת על אחת עם אמילי קרפל
"רגיש בסקס זה מאסט" - אחת על אחת עם מירה עוואד