אין תמונה
מיליון משימות שצריכות להתבצע בבת אחת. שלומית אופיר
שלומית אופיר, נשואה, בחודש תשיעי, מעצבת תכשיטים. מתגוררת בת"א.

איך את מספיקה?

"אני לא בן אדם של בוקר ולוקח לי זמן להתניע, אבל כדי להיות יעילה, את יום העבודה שלי אני מתחילה כבר עם הקפה של הבוקר, מול תיבת האינבוקס במחשב. אני לוקחת את הזמן ונהנית קצת מהשקט והאור בבית שלי, שאליו לרוב אני חוזרת כשכבר חשוך.

"בהמשך אני הולכת, לרוב ברגל, לסטודיו שנמצא במרחק רבע שעה מהבית, ושם היום הופך להיות כבר קצת יותר עמוס, עם מיליון משימות שצריכות להתבצע בבת אחת. החל מניהול העסק השוטף, דרך התעסקות בשיווק, כספים, ייצור ועד המשימה החשובה ביותר - עיצוב הקולקציות. זה דורש ממני להיות מאוד מאורגנת, דבר שלא בא לי טבעי אבל התפתח עם הזמן. הפכתי להיות מאוד יעילה, אני חושבת ועובדת מהר ומוצאת עצמי מנצלת כל רגע פנוי כדי לחשוב על רעיונות חדשים - במקלחת, בנהיגה ואפילו כבר יצא לי לחלום על רעיונות שאח"כ הוצאתי לפועל. הצוות שמקיף אותי הוא מקסים והאווירה בעסק היא מאוד משפחתית, כך שהימים, גם אם ארוכים ולחוצים, עוברים בצורה נעימה. אני משתדלת למצוא זמן לחברות בין לבין - כוס קפה בדרך לעבודה בבוקר או ארוחת צהריים משותפת. 

שלומית אופיר (צילום: marie claire)
מנצלת כל רגע פנוי לחשוב על רעיונות: במקלחת, בנהיגה ואפילו תוך כדי שינה, בחלום | צילום: marie claire
שלומית אופיר (צילום: טלי ודבורה )
"אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי היא לא לעבוד מהבית" | צילום: טלי ודבורה

עוד בערוץ הנשים:

"הזמן בבית מוקדש כולו לאביב, בעלי, ואת שעות הערב המשותפות, שאינן רבות, אנחנו מנסים לנצל בצורה איכותית. יושבים לאכול יחד ארוחת ערב (לא מול הטלוויזיה) ומדברים. אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי היא לא לעבוד מהבית. כך נוצרת הפרדה בין העבודה לחיים הפרטיים, וגם אם ימי העבודה שלי מלאים וארוכים, הבית נשאר מקום של שקט ורגיעה, וסופי השבוע שלי נשארים פנויים כדי להטעין מצברים.

"בעוד כמה שבועות תיוולד לנו תינוקת קטנה, שתשנה לחלוטין את סדרי העדיפויות שלי. מלבד להיות אמא, אני מחכה בקוצר רוח גם לשינוי שבוודאות יצטרך לקרות בחלוקת הזמנים שלי, ובטוחה שאפילו אם יהיה קשה להסתגל, אמצא את הדרך לתמרן בין הכל ולהקדיש לה את כל הזמן הדרוש".

איך את מפרגנת לעצמך?

"קצת קשה לי למצוא זמן לעצמי, וכבר הבנתי מזמן שכדי להיות בחופש אני צריכה להתרחק פיזית ולעשות סוויץ' בראש. היות ואחת האהבות הגדולות שלנו היא לטייל בעולם, אנחנו משתדלים לנסוע לחופשה בחו"ל אחת לכמה זמן. זה גם מחיה ונותן אנרגיות, אבל גם ממלא אותי בהשראה, רעיונות חדשים וכח ליצור. לא סתם חלק מהקולקציות שלי מעוצבות בהשראת מסעות בחו"ל".

אין תמונה
אין יסורי מצפון בנוגע לפעילות גופני
אין תמונה
"מחכה בקוצר רוח לשינוי שבוודאות יצטרך לקרות בחלוקת הזמנים שלי"

איך את נראית כמו שאת נראית?

"מאוד חשוב לי להיראות מצויין, אבל קשה לי למצוא לזה זמן. יש דברים שאני מקפידה עליהם מאוד, וגם נהנית מהם, כמו בגדים, אביזרים ואיפור ויש דברים שפשוט לא מצליחים להכנס אצלי ללו"ז - ללכת לקוסמטיקאית, להגיע למספרה או לשים לק (אני פשוט לא מצליחה לשבת מספיק זמן בלי לעשות כלום כדי לתת לו להתייבש). מזל שאני מעדיפה מראה טבעי ולא מתאמץ, וגם שבורכתי בשיער שלא דורש הרבה התעסקות.

"גם שופינג אני עושה בעיקר בנסיעות לחו"ל, או פשוט מגיעה אחת לאיזה זמן לחנות שאני אוהבת ויוצאת עם שקית גדולה שתספיק לתקופה. אני כל הזמן בתנועה, מה שמשקיט לי את המצפון לגבי הפעילות הגופנית שאני לא מוצאת זמן (או דרייב מספק) לעשות, אבל אני משתדלת לאכול מסודר ובריא ובעיקר לישון לפחות 7 שעות בלילה, מה שבהחלט צפוי להשתנות בקרוב עם הצטרפותה של הקטנה לחיינו".

שלומית אופיר (צילום: טלי ודבורה )
"לא מצליחה לשבת בלי לעשות כלום כדי לתת ללק להתייבש" | צילום: טלי ודבורה

איך ומתי את נשברת?

"אני מאוד אוהבת את מה שאני עושה, ומעריכה את זה כל יום מחדש, מה שעוזר לי להתגבר על הקשיים בדרך. הרגעים הכי קשים עבורי הם בתקופות בהן אני מעצבת קולקציות ועובדת לפעמים עד השעות הקטנות של הלילה. ישנם ימים שבהם אני יוצאת מאוחר מהסטודיו ורואה את כל הברים והמסעדות בדרך הביתה מלאים באנשים חסרי דאגות שיושבים ומבלים עם החברים שלהם ורק אני, בבגדים מהבוקר, אחרי יום ארוך, בלי חיים, רק עבודה... מזל שבבוקר למחרת זה כבר עובר".

>> בפעם הקודמת הופתענו לגלות שמיכל הקטנה עושה פעם ביומיים מניקור