הימים הם ימי גמילה. גם מהבחור (זה לוקח יותר זמן ממה שתכננתי) וגם מאי אלו מוצרים פרמקולוגיים, ולכן החלטתי לא להסתפק בטעימות "יוצאת לאור" שלי אלא לחתום כרטיס ממש כל שבוע. מה שנקרא, להתחייב. אז התחלתי ללכת לטיפול גרינברג שבועי, אצל נועה אבירי הרגישה, שכבר סיפרתי כאן עליה. ועכשיו אני נותנת לה ללחוץ על כל מה שכואב, כאילו הייתי גיבור בסרט אקשן שירו בו, והוא שוכב על מיטה כשהרופא מחטט בגופו כדי לחלץ את הכדור. במקרה שלי זהו כדור נחושת קטן ומלא געגועים. 

עם זאת, אין ספק שצריך איזו אתנחתא מכל המסת הגעגועים הזאת. וכיוון שמכל חוזי העתידות והידעונים שפגשתי במסגרת המדור עד כה, הפתיעה אותי במיוחד הנומרולוגית שביקרתי, החלטתי לפנות לתת הז'אנר הנומרולוגיה הקבלית, כדי לפשפש עוד קצת בתורת המספרים. וגם כי, אם שואלים אותי, הקדוש ברוך הוא יכול להתאמץ קצת יותר בכל הקשור אלי.

אלינור רצאבי, נומרולוגיה וטארוט
אלינור רצאבי. כולה תלתלים ושמחת חיים

אלינור רצאבי היא בחורה צבעונית. היא מתיישבת מולי בחולצה אדומה, ז'קט צהוב, עגיל ססגוני ארוך משתלשל מאוזנה האחת וכולה תלתלים ושמחת חיים. אנחנו נפגשות בבוקר שבת לקפה בתולעת ספרים, בית קפה שלקוחותיו הקבועים הם מה שאפשר לכנות "אשכנזים שלא יחזיקו מעמד חמש דקות במזרח התיכון". כך שאלינור בולטת בו בשיא החן, ואני שמחה שבחרתי בה למשימה.

היא מוציאה דפי קלף מהודרים שעליהם מודפס הניתוח הנומרולוגי שערכה לי על פי הפרטים שלקחה ממני כמה ימים קודם לכן (שם, שם הורים, תאריך לידה ומספר דירה), ואנחנו מתחילות.

מתי צדוק, האם שומע?

פרופיל האישיות שלי, גם פה, די מדויק. לא אספר לכם את כל חולשותיי (לא מובנת לסביבה, מנותקת, בעלת קושי באינטימיות) וחוזקותיי (יש לי לב טוב ואני כריזמטית ויצירתית ובעלת אינטואיציה טובה, חוץ מכמובן שאני אש במיטה), אבל הן היו שם, שחור על גבי דפי קלף. אלינור סיפרה לי שהאותיות בשם ושם משפחה שיכולות להיות אצל הגבר שלי הן ט', צ', ד', מ', ת', ו', ס', ושהוא יאהב ארגון ויהיה עקשן, פרפקציוניסט, ביקורתי, רואה כל פרט ולא מחמיץ דבר. נשמע קצת מעייף, אני לא בטוחה שבא לי לפגוש אותו.
"זה קצת יותר מדי אותיות, לא? רוב הבחורים שאני מכירה מתחילים באות א' בכלל. למי יש ט' בשם?"
"זה יכול להיות טדי, נגיד. צדוק. מתי צדוק".
"טוב, מתי זה שם יפה".
אפרופו צדוק, אחר כך היא פותחת את קלפי הטארוט על השולחן לפליאתם של כל תושבי הקפה, כדי שאשאל אותה על גברים ספציפיים, ומעווה את פניה לשמע השמות הנודפים אשכנזיות, שלא לומר פורצת בצחוק מתגלגל. היא עונה על כל אחד באופן פרטני אבל גם נוזפת בי, "מה זה כל האשכנזים האלה? את צריכה מרוקאי חם. את צריכה לשנות כיוון דחוף עם גברים, דחוף". אני מחבבת את אלינור רצאבי.

ותודה על הדגים

עוד הנחיות שאני מקבלת הן לשטוף את הבית במי מלח פעם בחודש; ללכת פעם בחודש עם נר דלוק או מרווה מהכניסה בכיוון השעון בכל החדרים ולבקש זוגיות, פרנסה, הרמוניה ובשורות טובות ונעימות; להימנע מלהניח נעלים בחדר שינה, רק נעלי בית. במידה שאני מרגישה חסימה ואנרגיות רעות, יש למלא דלי מים פושרים, כף שמן זית ולסחוט לימון שלם, להשרות במשך 20 דקות, ולאחר מכן לקחת מטלית חדשה ולנקות את כל המשקופים בבית, למעט מרפסת, שירותים, אמבטיה ומזוזות. לפרנסה טובה, אם תהיתם, מומלץ לקנות מזרקה ולשים בסלון, שהמים יזרמו למרכז הסלון. כמו כן, "ניתן לקנות אקווריום עם 9 דגים, 8 דגי זהב ודג אחד שחור. הדגים האדומים מסמלים צמיחה, פיתוח ושגשוג, והשחור מסמל הגנה".

דג זהב (צילום: Stockbyte, GettyImages IL)
גם תמונה של דגים זה בסדר | צילום: Stockbyte, GettyImages IL

כשהנומרולוגיה מתנכלת לדירה שלי (מספר 7) אני כבר מתרגזת. אחרי הכל, הדירה שאני שוכרת אהובה עלי מאוד, ופגיעה בה היא פגיעה בי.
"7 זה לא מספר טוב לרווקים ורווקות שרוצים להתחתן".
"אני לא עוברת דירה!"
"טוב, לא נעשה שום דבר דרסטי", היא מרגיעה, "את יכולה לשים הרבה עציצים ולהוסיף א' על הדלת".
"זהו, זה הכל? להוסיף א'? זה יכול להיות בתוך מילה?"
"לא, רק א'. זה יקל עלייך".
"את באמת מאמינה בזה?"
"כן".
"אבל למה שא' תשנה משהו, ברצינות?"
"כי מספרים זה משנה. ושבע זה מספר בעייתי. את יכולה גם לשים דג".
"אני לא אוהבת לראות דגים כלואים באקווריום".
"אבל דג אמור להיות באקווריום".
"לא יודעת אם הדג מסכים איתך".
"אני הצעתי לך להביא תשעה דגים".
"אפשר תמונות של דגים?"
"טוב".
"מה לגבי קופסת סרדינים?"
אין מה לומר, אני אוהבת את הנכונות של אלינור לנהל משא ומתן. אנחנו סוגרות על עציץ, תמונה של דגים, האות א' ולשחרר מאשכנזים. זה יכול לעבוד.

אלינור רצאבי - מייעצת על פי נומרולוגיה קבלית ונותנת הכוונה בקלפי טארוט. 300 שקל למפה נומרולוגית, 200 שקל לפתיחה בטארוט.

משחקים הגנה
רויטל כהן, טיהור אנרגטי
רויטל כהן. מפזרת הגנות

אחרי שהתוודעתי לעובדה שמספר הדירה שלי לא מיטיב עם חיי הזוגיים, המחשבות על כך לא הרפו ממני. ככה זה אמונות טפלות, הן נועצות שיניים כמו דגים טורפים. אז כשאני שומעת על רויטל כהן, המתמחה בטיהור אנרגטי של בתים, אני קוראת לה תכף ומיד. היא מגיעה מאשדוד הרחוקה לדירתי התל אביבית (7 א'!) ומספרת כי המומחיות שלה היא התחברות לאנרגיות וניקוי עומסים, שהרי עומס פיזי מייצר עומס נפשי.

אני שואלת אותה מה מרגישים כשנכנסים אלי הביתה, והיא עונה שיש תחושה של מישהי עסוקה ששומרת על הטריטוריה שלה. "את מאוד אוהבת אנשים", היא אומרת, "אבל לא כל אחד זוכה להיכנס לבית שלך, וזה יפה, את שומרת על עצמך. יש בתים אסתטיים שהם למראית עין, אבל פה מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל". "עסוקה כי הוא מבולגן?", אני מבררת. אבל היא אומרת שלא, שזאת פשוט אנרגיה של עבודה.

אנחנו מתיישבות בסלון והיא מוציאה חפיסת קלפים שפיתחה – חותמי המגן, קלפים שהתקבלו בתקשור ויצאו לשוק בשנה שעברה. היא חקרה אגרות קודש, ברכות ורזי היהדות, ויצרה את הקלפים הללו, העוזרים באבחון וגם בריפוי. הקלף שיצא לי היה "אהבה עצמית", שכן קבלה עצמית מביאה לאיזון ולהרמוניה; את הקלף השני בחרה רויטל, "המתקת דינים" – כשאדם עובר תקופה של לחץ, עומס או אי בהירות ויש צורך להקל עליו; והשלישי – "ילדות ויצירתיות" – נבחר לדבריה על ידי הדרכה רוחנית. רויטל הבטיחה להכניס לבית, ובעיקר לחדר השינה, את ההגנות במהלך הטיהור.

רויטל כהן, טיהור אנרגטי
קישטה אנרגיות רעות

צוות ריפוי אנרגטי

את ההתחברות לכוחות עליונים מתחילה רויטל בחדר השינה כשהיא מזמינה צוות של ריפוי אנרגטי. "אגב, הם יישארו פה כמה ימים", היא אומרת כאילו זה הדבר הטבעי ביותר בעולם להגיד, "זה לא מפריע ולא מתנגש להתנהלות של הבית, הם פשוט מתחזקים את האנרגיה שנעשתה פה. בדרך כלל זה לוקח יומיים שלושה". שינקו, מה כפת לי.  

לאחר שהיא עוברת מחדר לחדר בכיוון השעון, מזיזה את ידיה אנה ואנה (מה שקורה כשמנקים את השליליות ומכניסים הגנות) וגם רושמת לעצמה כל מיני דברים, אנחנו שוב מגיעות לסלון לשיחת הבהרה ארוכה. מתברר שחדר השינה היה עמוס מאוד, לא מוגדר ושופע בלגן, בלבול ואנרגיה פרוצה. "כשאנחנו ישנים הנשמה עולה למעלה, נטענת ועוברת תהליך", היא מסבירה. "כשיש הפרעות בחדר השינה זה לא קורה או שזה קורה חלקית. מומלץ לישון כשמתחת למיטה הכל נקי, ולא מעל ארגזים, ספרים, נעליים וכדומה". במרפסת יש אנרגיות טובות מאוד שצריך למנוע מהן לברוח, ולכן מומלץ לשים עציצים (הם סופגים ראשונים את האנרגיות השליליות החמודים!) ולתלות כדור קריסטל על המשקוף.

המטבח מייצג את הפריון בבית, וצריך שיישאר תמיד נקי פיזית ואנרגטית. ובסלון – היו הרבה סרקזם, עוקצנות וחוסר נחמדות. "זה של הדיירת הקודמת", אני מפילה את האשמה בטקטיקה הראשונה שעולה במוחי, "תנקי את זה החוצה מיד, זה לא קשור אלי". גם מהכניסה הצרה לבית רויטל לא מרוצה. היא מורה לי לתלות מובייל ספירלה שיזיז את האנרגיה לשאר חלקי הבית וגם תמונה יפה ומזמינה של נוף שתייצר עומק, ים או שדה. ולהעיף את המראה השבורה, השם ירחם. מקץ יותר משעה נגמר העניין. עכשיו זה רק אני וצוות הניקיון האנרגטי המסכן. מעניין אם משלמים להם שעות נוספות._OBJ

בלילה אני מתקשה להירדם. נדמה לי שאני שומעת קולות. מה לעשות, כשמנקים עושים רעש, אני מנסה להרגיע את עצמי. בייחוד אחרי שבמערכת ניבאו לי אונס קבוצתי על ידי ישויות. "את תתעברי על ידי ישות, זה יהיה מגניב", אמרה לי אחת. "נעשה עלייך אייטם".

בינתיים לא התעברתי, אבל נגנב לי המושב באופניים. לא מן הנמנע שמדובר בישויות שנמלטו מהבית בשל ייאוש מהאבק שהשתולל באוויר. דווקא חבל, יכולנו לעשות חיים יחד.

רויטל כהן – מרכז ח.ב.ה (חיבור בעוצמת האור), 050-9079777. 1,200-600 שקל לטיהור וניקוי אנרגטי.

רוצים לכתוב לקליה? kalia.mor@mako.co.il

בפעם הקודמת: כשאומרים לך שאת נראית מעולה, את אומרת תודה