חינוך מגדרי הולך ונעשה נפוץ במערכת החינוך בארץ, החל מגני הילדים ועד בתי הספר. כך שלא מפתיע שיוזמה חדשה בבית הספר היסודי "רמת החייל" בתל אביב  שמנסה להילחם בהסללה למקצועות נשיים וגבריים - לגמרי מצליחה להשפיע על התלמידים הצעירים.

"הבת שלי הייתה צריכה לבחור חוגי העשרה, וברשימה הופיעו: לגו, דרמה ומחול", מספרת דפנה פייזר, אמא לשתי תלמידות בבית הספר ויוזמת המהלך, בראיון לחדשות הבוקר. לדבריה, לאחר שבתה בחרה להשתתף בחוג הלגו, התברר לה למרבה האכזבה, כי היא הבת היחידה בקבוצה. "פניתי למנהל, אילן קרן ובאתי ואמרתי לו שאם הבנות לא משחקות לגו בכיתה א', ב', ג', ד', זה משפיע על היכולת התפיסתית-מרחבית שלהן ואחר כך הן נעלמות מהמדעים והמחשבים", סיפרה פייזר.

לאחר שהתקבלה הפנייה של פייזר בחיוב על ידי מנהל בית הספר, הפכו חוגי הדרמה והלגו לשיעורי חובה והמורות עברו קורס הכשרה ייעודי. "כולם מתנסים בהכל. זה נותן מרחב לחופש לכל אחד לטעום ולהתנסות", הסבירה. 

בהמשך, הצטרפו לפאנל יוסי משולם ובתו הראל, שלומדת בבית הספר ועד היוזמה הייתה בת יחידה בקבוצת הכדורגל של בית הספר. "במקרה שלה זו הייתה הבחירה הטבעית, אבל אני מניח שאם יחשפו אותן יותר, יצטרפו עוד בנות", הסביר משולם וסיפר על החוויה של הראל כבת יחידה. "בהתחלה לבנים היה קצת קשה להתחבר לרעיון, אבל המאמן שלה מיקי העצים אותה ועכשיו היא שווה בין שווים".