לא עברה יממה מאז שנחשפה קים ארד, הצעירה שהתלוננה על ניצול מיני מצד הפסיכולוג יובל כרמי, בראיון טלוויזיוני מתוקשר - וארבע מטופלות נוספות שלו הצטרפו אליה וטענו גם הן שכרמי פגע בהן מינית. אחת מהן, גיל-לי כהן, התראיינה היום (א) ל"חדשות הבוקר". "הייתי בת 24 והגעתי לירושלים כסטודנטית. הגעתי אליו כי הייתי במצב נפשי לא טוב, אבא שלי היה חולה סרטן, סבלתי מדיכאון ונכנסתי למערכות יחסים לא בריאות. הכנסתי את עצמי לאיזושהי ספירלה, ידעתי שאני צריכה עזרה וקיבלתי המלצה עליו", אומרת כהן.

"בהתחלה הפגישות היו רגילות, כל התהליך היה הדרגתי ועדין. הוא אומר מהתחלה שהוא מטפל בגוף ונפש בטיפול הוליסטי ושמעורב בזה הרבה מגע. לאט-לאט התחלתי להבין לאן זה הולך אבל לא חשדתי כי זה חלק מהטיפול. כל פעם הייתה עוד התקרבות, עוד משהו אינטימי. קשה לשים את האצבע על רגע מסוים וזה מה שנורא בזה – זה מתגנב. הוא נוגע בידיים וברגל ובודק איך את עם זה – את חושבת שיש לך שליטה כי הוא שואל 'זה יותר מדי בשבילך?', אבל אין לך שליטה על זה וזה כל פעם יותר ויותר".

כהן מעידה שכמו לארד, גם לה כרמי אמר שהוא אוהב אותה כמו את הבת שלו, ואמרה שזה בלבל אותה. "חשבתי שהוא שם כדי לעזור לי, הוא אמר שהוא אוהב אותי, דאג לי והחמיא לי – הוא נכנס לתפקיד קצת אבהי וקצת זוגי. אני לא חשבתי על זה באותו רגע, לא ידעתי שזה לא תקין וקיבלתי את זה כחלק מהתהליך שאני עושה איתו וכחלק מהאישיות שלו. מה גם שמלמדים אותנו שאנחנו אולי מגזימות, אמרתי 'לא את מגזימה, לא את מדמיינת'".

סיפרת למישהו תוך כדי שמשהו קורה שם?
"לא חשדתי ברמה הזו. אני לא יודעת אם הייתי תמימה מאוד או מאוד עסוקה בבעיות שלי אבל לא חשבתי על זה והמשכתי לחזור אליו במשך שנה. רציתי את הטיפול ושמישהו יעזור לי".

מה גרם לך לעזוב?
"הרגשתי שזה לא עובד לי. משהו תמיד היה מוזר באינטימיות הזו, היא תמיד הייתה קצת מוגזמת – להחזיק ידיים בשביל תרגיל שעושים, הרגשה של צ'אקרות. הוא ביקש שאשים ידיים על החזה שלו כדי להרגיש את הנשימות והוא שם את הידיים שלו על החזה שלי".

על הרגע שבו גילתה שכרמי חשוד בתקיפה מינית אמרה כהן: "כשהתפרסם שיש פסיכולוג בירושלים שתקף, אמרתי לעצמי 'מעניין אם זה הוא' ואז פרסמו את השם. הרגשתי בחילה – זה הופך אותך. זה גרם לי לחזור אחורה, להיזכר ופתאום כל הנורות האדומות נדלקות בראש".

הלכת למשטרה?
"הלכתי למחרת על הבוקר למשטרה, לא יכולתי לישון בלילה אחרי הראיון עם קים, כשהיא אמרה שהוא אמר לה שהוא אוהב אותה כמו בת, הבנתי שזה שיטתי לחלוטין. התקשרתי לעורכת הדין אלוני סדובניק שמייצגת את קים ואמרתי 'הייתי מטופלת של יובל כרמי, איך אני יכולה לעזור?', היא הפנתה אותי לתחנת המשטרה מוריה בירושלים והגשתי תלונה ועדות. אני קוראת מכאן לכל הבנות שהיו מטופלות שלו לבוא ולהתלונן".

כשנשאלה מה גרם לה להתלונן דווקא עכשיו ענתה: "נכון שכואב להיזכר ולראות את זה, אבל אני במקום טוב, אם יש לי את היכולת ואת הזכות לדבר זה מה שאני מרגישה שאני חייבת לעשות".

תגובת עו"ד רוני סדובניק: "גם אם יש התיישנות על המקרה של גיל-לי כהן שקרה לפני עשר שנים, עדותה מאוד חשובה לחיזוק התיק וכך גם כל עדות נוספת נגד יובל כרמי היא בעלת משקל לצורך הוכחת 'עדות שיטה' ותמיכה במתלוננת קים. משרדנו מבקש מכל מי שטופלו על ידי ד"ר כרמי והוטרדו מינית לפנות לתחנת מוריה בירושלים ולמסור עדות. רק יחד נמגר את האלימות המינית שהפכה למגפה בישראל".