לי מנחם (29) היא יזמית, משפיענית רשת, אם יחידנית לגאיה (4) והאיט גירל עם סיפור החיים הכי מטורף ששמעתם: היא הייתה נערה עם הפרעות אכילה, אובחנה בצבא עם סוכרת נעורים, התחתנה, ילדה, התגרשה,  סבלה מדיכאון אחרי לידה, הפילה, סעדה את אחותה שסבלה מאנורקסיה וליוותה את אביה שעבר חקירה פלילית מתוקשרת. היום, אולי במקום מעט יותר נינוח, היא משיקה ספר ילדים אותו היא מקדישה לבתה.

הג'ינגול בין להיות אמא במשרה מלאה לבין חיי הרווקות התל אביביים הביאו למנחם קהל עוקבות גדול באינסטגרם. "הצעירות התחברו אליי כי אני אוהבת את העיר, לצאת וליהנות, ואימהות התחברו אליי כי אני אמא טוטאלית מאוד", היא אומרת. הספר שלה, "תיק הכוונות הטובות", נולד מתוך סיפור בהמשכים שסיפרה לבתה גאיה. "זה התחיל בסיפור שסיפרתי לה כל לילה לפני השינה ככה מהראש. ואז החלטתי לכתוב ולהקדיש לה אותו, מתוך רצון שיהיה סיפור שהוא רק שלי ושלה - כי היא זו שלימדה אותי כל כך הרבה על עצמי ועל האימהות". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Lee Menahem לי מנחם (@likushm)

 אלו הדברים הכי חשובים שגאיה לימדה אותה: 

 1. אסור לשפוט: "אם פעם הייתי שופטת, מהיום שגאיה נולדה תמיד נכנסת לי מחשבה לראש דקה לפני של 'ואם זאת הייתה הבת שלי?' ואוטומטית אני עם הרבה יותר חמלה כלפי האדם השני. פעם למשל יכולתי לראות ילד צורח ומשתולל ולחשוב 'איפה אמא שלו?' ו-'הוא לא מחונך?'. היום אני מבינה שגם הילדים שמקבלים הכי הרבה תשומת לב ואהבה נכנסים לטנטרומים ושזה לא קשור לאיזו אמא את. אני גם יכולה להרגיש חמלה מטורפת לילד שלא משחקים איתו בגינה, כי אם זו חס וחלילה הייתה גאיה הייתי משתגעת".
 2. אהבה ללא גבולות: "עד שגאיה הגיעה חשבתי שאני יודעת מה זאת אהבה אבל מהיום שהיא נולדה הבנתי שזה לא דומה לשום דבר שהכרתי. אהבה שהלב מתרחב והדעת לפעמים משתגעת מלהסתכל עליה משחקת, ישנה, גדלה. אהבה שאת יודעת שבאמת תעשי בשביל הלב הקטן הזה כל דבר בעולם".
 3. לקבל את מי ששונה: "זה אולי נשמע מצחיק אבל למדתי את זה ממנה. כשהיא הייתה בת שלוש היינו בגינה והיה שם ילד על הרצף. היא לא באמת הבינה את השוני של הילד, אבל היא הרגישה שיש בו משהו אחר ולקחה אותו תחת חסותה, שיחקה איתו ולא זזה ממנו בכזאת אינטלגנציה ריגשית. היא לימדה אותי המון בסיטואציה הזאת".
 4. להיות אמא: "היא הבכורה שלי. האמא שאני זה הכל בזכותה. למדתי על עצמי שעם כל האהבה לחברים, לעבודה, הדבר שאני הכי אוהבת בעולם זה להיות אמא. זה ממש היעוד שלי. יש אנשים שהיעוד שלהם זה עבודה קשה, שלי זה להיות האמא הכי טובה שאני יכולה להיות אליה".
 5. להתחנף כשצריך: "מצחיק אבל כשמגיעים הילדים גם יצר החנופה משתפר. לגננת, לסייעת, לבייביסיטר, לרופא ובעצם לכל מי שקשור אליה בדרך כזו או אחרת שיכול לעזור לה להיות הכי הכי, להרגיש הכי טוב, ולטפל בה בכל שעות הגן כשאני לא לידה".

    

   
  View this post on Instagram
   
   
   

  A post shared by Lee Menahem לי מנחם (@likushm)

 6. סדר עדיפויות: "אם עד לגאיה אהבתי לצאת לבלות ולחזור בשלוש בבוקר, מהיום שגאיה נולדה אני ב-23:30 מתקפלת. נוצר לי שם בחברים של היפיפיה הנרדמת אבל זה בעצם סדר עדיפויות. אני אצא ואני אהנה אבל אני צריכה קודם כל להיות כמא, ואני רוצה לקום אליה בבוקר בשיא התפקוד. היא בראש סדר העדיפויות שלי".
 7. להסתכל על הדברים הקטנים: "המחוות הקטנות, הנשיקה שלה פתאום משום מקום. הריצה שלה אליי מהצד השני של הגינה לחיבוק, ואז להמשיך לשחק עם החברים. איך שהיא אומרת לפעמים 'אמא שלי' עם הדגש על 'שלי' שמרחיב לי את הלב. המחוות הקטנות שהילדים שלנו עושים לנו הם הכל".