למילים יש כוח. לשמות ולמושגים יש כוח. איך שאנחנו קוראים לדברים, לתופעות, לאנשים, לעבודות - יש משמעות והיא יכולה לעצב מציאות ואת איך שאנחנו תופסים אותה. לכן, כשמישהו קורא לי "עובדת מין", קשה לי שלא להרגיש את הצביעות. 

היי, אני קלי. ואני נמצאת במעגל הזנות ונלחמת בימים אלו בעזרתה הרבה של עמותת לא עומדות מנגד כדי לצאת מהמעגל ההרסני הזה ולתת לכם גישה והצצה לאמת שמאחורי תעשיית המין והקושי לצאת ממנה באמצעות עמוד האינסטגרם "יומנה של קלי" שעלה לאחרונה.  

אתם יכולים לקרוא לי שורדת זנות, אישה במעגל הזנות, או אפילו סתם זונה - זה נורא, אבל יותר ישקף את המציאות מאשר "עובדת מין". 

כי אני לא עובדת.

אין לי תלוש, אין לי תנאים, אין לי אפשרויות קידום או מתנה לחג, אין לי זכויות, הכסף שלי תלוי בהרבה גברים ולא במעסיק אחד. ובניגוד לעבודה אמיתית, כשאתבגר ואצבור ניסיון, ערכי רק ילך ויפחת. בגיל 12 לא הייתי "עובדת מין", הייתי ילדה בזנות. וכמוני רבות שנמצאות במעגל. לפי הטרמינולוגיה של ״עובדת מין״, היום הייתי צריכה להיות עובדת מצטיינת, מנכ״לית הזנאים, זוכת פרס נובל, ״הראשונה לשמה״ על ידע, ניסיון, ועקביות בתחום הסקס בתשלום. 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by יומנה של קלי (@mydiarykelly)

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by יומנה של קלי (@mydiarykelly)

 

כפי שאתם משערים, זה לא קרה. זה גם לא יקרה.

אין לי גם "לקוחות" - עוד מושג שיש לי קושי איתו. יש לי "זנאים", "צרכני סקס בתשלום", "חיים בסרט שקנו אותי לשעה" ועוד הרבה שמות - אבל לא לקוחות. כי אני לא מוצר מדף, כי אין ביננו אתיקה מקצועית. לכם אין שירות לקוחות ולי אין ועד או הסתדרות. אין יחסי עובד מעביד או כללים המעגנים את הבטיחות הגופנית והנפשית שלי. יש רק עסקה קודרת שבה אני צריכה את הכסף שלכם ואתם בתמורה דורשים סקס. הרכישה עניינית, כלום לא אישי. באתי, ראיתי, לקחתי והחזרתי למקום בתום השימוש. יש הרבה שמות לעסקה הזאת. "צרכנות" היא לא אחת מהן, ומי שמשתמש בעסקה זו הוא הרבה דברים אבל לא "לקוח".

המושגים "לקוח" או ״עבודת מין״ - אף שהם חוטאים למציאות - באים לרכך את המכה. הרי יותר נעים וסטרילי לצרוך סקס בתשלום מעובדת מין מאשר מזונה; זונה היא נזקקת, אולי מכורה, מוכת גורל כזאת. לעומתה עובדת המין, כשמה כן היא - עובדת. מודעת, מפרידה בין אישי למקצועי, מושכלת, ובסך הכל מגיעה לעוד יום במשרד. זה גם הרבה יותר נעים לקרוא ולראות את עצמך כ"לקוח" מאשר "זנאי". הרי מי רוצה לחשוב על עצמו כמנצל את השכבה הכי שקופה ונזקקת בחברה?  

כמה רגשות אשם ועיוות מוסרי יכולים להיעלם במושג אחד. וזו בדיוק המטרה של המושגים הללו - לנרמל, להנגיש ולהטמיע משהו שאין בתוכו קמצוץ של ביטוי לתופת שאנחנו עוברות או התופת שהביאה אותנו לשם. מגיל 12 אני במעגל הזנות, כולל היום, כשאני בשנות ה-30 לחיי. אבל אני אצא ממנו. וכשאצא, ותהיה לי עבודה שאני גאה בה ותיטיב איתי, כשאגשים את תכונותיי ויכולתיי דרכה - רק אז אקרא למה שאני עוסקת בו עבודה ולאנשים שיעריכו את עבודתי - "לקוחות".

עד אז אעדיף לקרוא לצרכני סקס בתשלום זנאים. ושתקראו לי "אישה במעגל הזנות". או פשוט בשמי, קלי. 

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by יומנה של קלי (@mydiarykelly)

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by יומנה של קלי (@mydiarykelly)