אנה פול  (צילום: Anna Paul, instgaram)
"סתם שיתפתי ביום שלי". אנה פול | צילום: Anna Paul, instgaram

האם חשבונה של אנה פול, אחת ממשפיעניות הרשת הידועות באוסטרליה, נחסם מהרשת החברתית משום שהיא עובדת בתעשיית המין? עד לפני מספר שבועות תחזקה פול בת ה-21 חשבון טיקטוק עם 1.2 מיליון עוקבים, אבל זה נחסם לצמיתות על ידי טיקטוק. פול נהגה להעלות מדי יום סרטונים קצרים המתעדים את יומה, כאשר במקביל היא מתחזקת עמוד באתר המנויים הפורנוגרפי "אונליפאנס". לדבריה, לא היה לעיסוק הזה כל איזכור בטיקטוק שלה.

"הסרטונים בטיקטוק היו במטרה לעורר השראה, לא הפניתי מהם לעמוד המעריצים", אמרה לאתר news.com.au, "כשחסמו אותי הייתי בשוק. לא קיבלתי אף אזהרה מוקדמת ומעולם לא עברתי על הכללים של טיקטוק. זה כל כך מוזר, אני לא יודעת מה עשיתי".

דוברי רשת טיקטוק אישרו שהחשבון נמחק, ופרטו כי לרשת החברתית יש הנחיות מחמירות: "איננו מאפשרים תוכן המקדם או מהלל שידול מיני וגם לא חשבונות שמייצרים תנועה לרשתות אחרות", אמרו, אבל פול מתעקשת שהתכנים שלה היו תמימים. "יש כל כך הרבה עובדי מין בטיקטוק, אני סתם שיתפתי ביום שלי, הראיתי את עצמי הולכת לארוחת צהריים", סיפרה, והוסיפה שמעבר לעובדה שכל הסרטונים שלה נמחקו ואין לה כיצד לשחזר אותם – גם ההכנסה שלה נפגעה בעקבות מחיקת החשבון. "עמדתי לחתום על חוזה עם מותג במטרה לפרסם אותו בטיקטוק, ועכשיו אני לא יכולה לעשות את זה כי אין לי טיקטוק ואני מפסידה כסף", אמרה.