נואל מרטין  (צילום: מתוך הפרופיל של noellemmartin, מתוך instagram)
צילום: מתוך הפרופיל של noellemmartin, מתוך instagram

נואל מרטין (28), עורכת דין מאוסטרליה, סובלת כבר עשר שנים מאנשים שמשתמשים בתמונות שלה ומשתמשים בהן – דרך טכנולוגיית דיפ פייק – עבור סרטוני ותמונות פורנו, רק בגלל שיש לה חזה גדול.  

לדבריה, כבר כשהייתה בת 18 היא ראתה שצילומים שלה נגנבו מהרשתות החברתיות שלה, והוצמדו לגוף של אישה בוגרת: "המשכתי לחפש ופשוט גיליתי דברים מחרידים, את הפנים שלי בכל מקום. ומה שמזעזע שזה נראה כל כך אמיתי ומשכנע".

התמונות מציגות אותה בשורה של סצנות סקס גרפיות מאוד, היא מספרת: "יצרתי קשר עם כמה אתרים ששיתפו את זה, חלקם לא הגיבו, ואחרים הורידו את זה לתקופה ואז החזירו אותן". גם פנייה למשטרה לא עזרה כיוון שעדיין אין חוקים מפורשים בנושא זה.

"אין לי איך לברוח מזה, זו התעללות לכל החיים", היא אמרה בראיון ל-the sun. "אני מרגישה שפשוט שדדו את הזכות שלי להגדרה עצמית, שמנצלים אותי, את השם שלי ואת התדמית שלי ומפרים אותה לתמיד. אין לי שום שליטה על הדרך שבה מציגים אותי בפני שאר העולם".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Noelle Martin (@noellemmartin)

 

המצב הזו, היא מספרת, השפיע על כל אספקט בחיים שלה: "החל מהצד הכלכלי, כי יותר קשה למצוא עבודה, דרך היחסים הרומנטיים והבינאישיים, ועד לרווחה הנפשית שלי".

בימים אלה היא פתחה, לדבריה, "בקרב כדי שהתמונות שלה יוסרו מהרשת לצמיתות", והיא מנסה להוביל חוק שעל פיו מי שמפיץ תמונות אינטימיות ללא הסכמה יואשם בעבירה פלילית: "הבעיה העיקרית כרגע היא שככל שאני מדברת על יותר, זה מדרבן אנשים להשתמש יותר בתמונות שלי, אבל אני לא מתכוונת לוותר".

רק לאחרונה סיפרנו על בלייר, גיימרית בת 28, שסובלת מאותה התופעה, ועל אניטה, שגם היא מצאה את עצמה מככבת באתרים מסוג זה.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Noelle Martin (@noellemmartin)