על רקע השיח הציבורי, התנגדות הרבנים לשירות נשים בצה"ל - יש את מי שלא ממהרת להתרגש מהאמירות של הרב קלנר. מרים גווילי ומאור צברי, שתי תלמידות בפנימייה הצבאית לפיקוד בבית הספר הריאלי בחיפה שמגיעות מבית דתי, חולמות להיות קצינות קרביות בצבא. בראיון לתוכנית של פאולה וליאון, הן מספרות על שוויון מגדרי, דת והרצון לעשות שירות משמעותי.

"זה לא משהו שמעסיק אותנו יותר מדי. אם זה הדעות שלהם או כל מיני דברים שאומרים לנו. לא צריך לתת לזה במה. אני פה בשביל עצמי ובשביל לממש את עצמי הכי טוב שאפשר", סיפרה צברי. "אני רוצה לעשות שירות משמעותי וכבר בכיתה ט' חיפשתי איך אני יכולה למצות את עצמי ולהכיר את הצבא", הוסיפה גווילי, שציינה כי היא שומרת שבת ומקבלת תמיכה מלאה מחבריה לכיתה.

פז זמיר, מצוות הפנימיה, טוען שהשילוב המאוחר של נשים בצבא בהחלט משפיע על היחס בין התלמידים לתלמידות, אבל הוא בהחלט אופטימי. "מתמיינים עשרות נערים ונערות במסגרת המיונים. זה לא מעסיק אותנו אם זו בחורה או בחור. בערך 20%-25% הן בנות. כרגע רוב היחידות הלוחמות הן לגברים והצבע התחיל לקלוט נשים בתקופה יחסית מאוחרת. אבל אנחנו במגמת עלייה".

"לבנות כן יותר קשה לעלות את הקיר", התייחסה צברי לטענות על האתגר הפיזי. "אנחנו עדיין נותנות בראש הרבה יותר חזק והבנים מעודדים, באים להתאמן ולעזור לנו. אבל אנחנו עושות בדיוק אותו דבר כמוהם".