כחלק מפקודת השירות המשותף, שנובעת מתוך רצון לשלב גם חיילים דתיים במערכת הצבאית, הוקמה קבוצת חמ"ל של הורים חילונים לחיילים וחיילות שעוסקים בתלונות של הדרת נשים, פגיעה מינית ופגיעה בזכויוות אדם בשל פרשנות מוטעית של הפקודה.

בפאנל מיוחד בתוכנית בוקר בריא, הצטרפו תמר שוורץ, מנכ"לית ארגון רוח נשית וחנה בית הלחמי, מהלת חמ"ל ההורים החילונים ושיתפו בחוויות האישיות ובתלונות שמגיעות אל החמ"ל מדי יום. "מגיעות הרבה מאוד תלונות מהשטח, ברמות של עשרות ומאות", מספרת בית הלחמי. "למשל חיילת שהמפקדות או המפקדים שלה נכנסים למגורי הבנות והיות ואסור להיות בלי חזייה, המפקדת נכנסת, מסתכלת לך בחזה ואומרת לך שבגלל שהלכת לישון בלי חזייה את מקבלת שעתיים ביציאה".

על פי עדויות החיילות, האיסור ללבוש חזייה הוא חלק קטן מרשימת איסורים אבסורדיים שנועדו לכבד את המשרתים החרדים. "יש את המושג הזה חצי ב', היום אסור לחיילות ללכת עם טישרט לבן כי אם זה יירטב זה עלול להיות שקוף. זו חשיבה פורנוגרפית", הוסיפה בית הלחמי וציינה כי על חיילות רבות נאסר לקלוע צמות אחת לשנייה או להתחבק בתום מסע.

שוורץ, אמא לחיילת בעצמה סיפרה כיצד במהלך חודש אוגוסט, נאלצו הטירוניות להתאמן ולבצע תורנויות מטבח כשהן לבושות במדים עבים וחמים. "היא אומרת לי שהיא כל הזמן צריכה להיות עם ב' ושהן מזיעות, בשיעורי ספורט ותורנות מטבח. אני יודעת שמותר לבוש ספורט או חצי ב' והיא אומרת לי: 'לא, אסור'. הסמ"פ, שהיא מספיק בכירה, לקחה את כל הבנות ואמרה להן: 'תקשיבו, אני מבקשת רק עם ארוך, לא חצי ב', לא ספורט כי אתן מגרות את הבנים ואני לא רוצה אחרי זה שתתלוננו שבנים שורקים לכן'".