אומרים שקרם הגנה יש לחדש מדי שעתיים, וגם ככה זה תיק. אנחנו ממש רוצות להיות חכמות בשמש ולהקפיד, אבל מה בעצם אנחנו אמורות לעשות אם בצהריים צריך לחדש את מקדם ההגנה אבל הפנים מכוסות באיפור? החלטנו שאנחנו לא מתביישות יותר לשאול גם שאלות שיכולות להיראות מאוד מטופשות, ולכן ביקשנו מהקוסמטיקאית המומחית קרן ברטוב שתיתן לנו אחת ולתמיד תשובה לשאלה החשובה:

איך מורחים שוב קרם הגנה בהמשך היום על האיפור?

"אנחנו חיים במדינה שאסור שיהיה בה הבדל בשימוש במקדם הגנה בין חורף לקיץ. השימוש במקדם בעל 50 spf וחידושו כל שעתיים (ואם אנחנו בים או בבריכה או בכל שהיה ישירה בשמש - מדי שעה) חיוני וחשוב לשמירה על העור. במידה ואת נוהגת להתאפר, אין בעיה למרוח את הקרם בעדינות בטפיחות מעל האיפור, תוך כדי תשומת לב שכל שטח עור הפנים מקבל את מקדם ההגנה. לאיפור לא יקרה שום דבר".

יש אפשרות נוספת, לדברי ברטוב. "לאוהבות האיפור הקליל קיימים בשוק מגוון מקדמי הגנה עם גוון שניתן לעשות בהם שימוש במקום מייק אפ בחודשי הקיץ, שגם ככה עם החום והלחות קשה להתאפר בהם", היא אומרת.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית ברפואת עור, מסכימה שמדובר בבעיה מתסכלת ומוסיפה טיפ מועיל במיוחד: "יש תכשירי הגנה בצורת ספריי dry touch. אלה תרסיסים שקופים שניתן להתיז על מייק-אפ ואיפור והם נספגים מהר מאוד".

לא התפדחנו לשאול גם:

>> צריך למרוח מסנן קרינה בבוקר גם אם אני לא יוצאת מהבית?

>> איך מסתדרים עם הריפוד הנשלף של הגוזיה?