במהלך הסידורים של צהרי שישי, איבדה מיכל גבאי בת ה-34 טבעת שיקרה ללבה ברחוב ראשי בתל אביב. אך בעזרת פוסט שפורסם בקבוצת הנשים בפייסבוק, "קהילת השוות של תל אביב יפו", הצליחו לסייע לה חברות הקבוצה למצוא את הטבעת ולספק לסיפור הזה סוף טוב. כי אנחנו הכי אוהבות סיפורי אחווה נשית.

"עד היום לא הייתי בן אדם שמאמין בכוח של הקבוצות. אבל כשאבדה לי הטבעת ראיתי איך הן עוזרות לנשים אחרות. ובאמת ברגע שפרסמתי כולן הפיצו ושיתפו. נשים שראו את הפוסט ועברו באזור חיפשו אותה. וזו לא הפעם הראשונה, רק היום בבוקר הן עזרו למישהי להשיב כלב שאבד בצפון העיר", מתארת מיכל את מאמצי חברות הקבוצה לסייע לה.

הטבעת, שהייתה בעלת ערך עבורה, ככל הנראה החליקה כשנשאה את שקיות הקניות. "סחבתי שקיות כל הדרך וכשהחלפתי יד היא כנראה החליקה לי מהאצבע. יש לה ערך מאוד אישי", משחזרת מיכל. "חזרתי את כל הדרך כדי לחפש אותה ולא מצאתי. בבוקר למחרת יצאתי שוב לחיפושים ובדיוק ברגע שהתייאשתי והחלטתי לחזור הביתה, ראיתי מתחת לעלים משהו קטן ומנצנץ. וזו הייתה הטבעת שלי".

 

למרות שמיכל השיבה לעצמה את האבדה בכוחות עצמה, ההירתמות של נשים זרות למען אחרות היא תופעה שהולכת ומתחזקת באמצעות קהילות הפייסבוק וקבוצות הנשים שגדלות. "זו לא פעם ראשונה שנשים מסייעות אחת לשנייה בתוך קבוצות. אפשר לראות איך לכולן יש תשובות כשחברה מתגרשת וזקוקה לעורך דין שיסייע לה ועל איפה כדאי לאכול ג'חנון בשבת. זה ממש יפה ומרגש".