"יש לה חתיכת פרונט אה? קשה מאוד לזוז עם כאלה". את ההערה הסקסיסטית הזאת זרק לאוויר פרשן הטניס של ערוץ ספורט 5 שלמה צורף ביום חמישי האחרון, במהלך אחד ממשחקי גביע הפדרציה הנערך באילת. האמירה הושמעה בשידור חי במשחק בין השחקנית יוליה גלושקו מנבחרת ישראל לבין השחקנית האסטונית אנט קונטבייט, אליה כך נראה הופנתה ההערה.

מה תגידו על שלמה צורף?שידור ישיר, והוא אומר על אחת השחקניות "חתיכת פרונט יש לה, קשה לזוז עם כאלה".מביך.קרדיט צילום: Gal Shamai

Posted by Nir Rosen-tal on Friday, February 5, 2016

כאות תודה לצורף על האבחנה החדה, עלה הסרטון לפייסבוק והצליח לעצבן לא מעט גולשים שמיהרו לשתף אותו ולהביע ביקורת חריפה. מגיב בשם תומר כתב: "הבעיה פה זה לא העילגות או הטיפשות, לזה אנחנו רגילים. זה סקסיזם עלוב, מחפיץ ופוגעני".

מגיב אחר כתב: "יש איזשהו גוף שניתן להתלונן אליו? לא יכול להיות שהערה כזאת תיאמר בשידור חי. ערוץ הספורט צריך לכל הפחות לזמן את צורף לשיחת נזיפה". ומגיב נוסף דאג לציין את העובדה שזאת לא הפעם הראשונה שצורף זורק הערות כאלה לאוויר: "לצערנו, לא פעם ראשונה שלו. נוהג להגיב גם על הקולות של שארפובה, בין היתר. איכס".

"העליתי את הסרטון כי מבחינתי מדובר בהערה מגעילה", אמר לנו היום ניר רוזן-טל בן 31 מנתניה שנתקל בהערה במהלך השידור והעלה את הסרטון, "אני עוסק שנים בספורט, ונתקל לא מעט באנשים שמדברים איך שבא להם על נשים ונמאס לי להתעלם מזה. דוגמה נוספת היא למשל השחקנית שראפובה, שאין משחק אחד שלה שהפרשן לא מרגיש צורך לדבר על עוצמת הגניחות שלה.

"הספורט הוא מיקרו-קוסמוס לחיים, בכל מקום יהיה את מי שיחזק ויגיד מילה טובה, ויהיה גם את מי שיחפש לזלזל ולהעליב. המשיכו לעבוד קשה, ואל תתנו להערות מסוג זה למנוע מכן ליהנות מהיתרונות שבספורט, העמידה באתגרים האישיים והקבוצתיים", הוא מוסיף עצה משלו לשחקניות.

מערוץ הספורט נמסר בתגובה: "הערוץ מגנה הערות פוגעניות מכל סוג. הנושא בבירור".