לפני כחודש, עברה מיכל איפרגן יחד עם בני משפחתה, להתגורר בשכונה החרדית "הר יונה ג'" שבנצרת עילית. איפרגן, שמשתייכת לזרם חב"ד לא חשבה שהנוכחות שלה תהווה בעיה. "חיפשנו סביבה דתית-חרדית שמתאימה לנו, והחלטנו להתגורר בשכונה. לא ידענו שכמה ימים אחרי שנגיע, יסמנו אותי וירצו לגרש אותנו מפה רק בגלל שאנחנו לא מהזרם שלהם", הסבירה איפרגן.

לדבריה של איפרגן, התושבים החרדים בשכונה חששו שבעקבותיה יגידו משפחות חב"דניקיות נוספות שעלולות לשנות את הצביון החרדי שהונחל בשכונה המדוברת. אך בסוף השבוע האחרון – ההתנגדות של תושבי השכונה לנוכחותה של איפרגן ומשפחתה, הפכה להיות אלימה יותר, כאשר גם אחותה עברה להתגורר בסמוך אליה.

"הם הקיפו אותי, עשרות חרדים וקראו לי: 'פרוצה', 'שיקסע' ואיימו לגרש אותי מהשכונה. הייתי בהלם מההתנהגות שלהם", מתארת איפרגן את התקיפה שחוותה. "לא טוב להם שמשפחות מזרם אחר מגיעות לפה, הם לא רוצים חב"דניקים או דתיים לאומיים. הם רוצים להפוך את השכונה לבית שמש ואת זה אני לא אאפשר להם".

אתמול (יום ב'), המשיכו תושבי השכונה במאבקם באיפרגן והפיצו כרזות הקוראות לה ולבעלה לעזוב את השכונה – רק שהמתקפה חלה על מיכל במיוחד. "כתבו שם 'גברת איפרגן החוצפנית, אינה מתנהגת בדרכי צניעות על פי תורה ועלולה להמיט אסונות ולגרום שתסור השכינה ממחננו. אנו תושבת השכונה מוקיעים ברבים ומבקשים את עזיבתה המיידית'". נכתב ואף צוין כי היא "מוסיפה טומאה ורפש" לשכונה.

בעקבות הפצת הכרזות, מגורמים שאינם ידועים לטענתה, הגישה איפרגן תלונה בתחנת המשטרה בעיר בגין איומים על חייה. "אני באמת חוששת לחיי כרגע, אבל אני לא אעזוב את השכונה. הציעו לי ולאחותי הרבה כסף כדי שנעשה את זה אבל אנחנו פה כדי להישאר ומי שלא טוב לו מוזמן לעזוב. אני חרדית בדיוק כמוהם, אבל אני והמשפחה שלי נישאר במקום על אפם ועל חמתם".