את השם גואל רצון יהודית הרמן בת ה-41 שמעה לראשונה כשהייתה בכיתה י"ב. סיפרו לה על האדם המופלא שגר בדרום תל אביב ומסוגל לרפא בני אדם מכל מחלות הגוף והנפש. בהמשך היא הצטרפה לכת שלו והייתה בה במשך 17 שנים בהן ילדה חמישה ילדים, וקיוותה שיום אחד היא תצליח להרוויח את החופש שנלקח ממנה בחזרה. היום (שלישי) היא הגיעה לשיעור פרטי ב"חדשות הבוקר" וסיפרה על החיים החשוכים שהיו לה, השיקום שעברה והלקחים שלמדה מכך.

"הסתקרנתי מאוד לגבי הדמות המסתורית הזאת והצטרפתי לאחת הנסיעות אליו", סיפרה הרמן על ההיכרות הראשונית עם רצון, "כבר באותו ערב הוא שוחח עימי ארוכות, התעניין בי מאוד, שאל המון שאלות ומיד זיהה את כל נקודות החולשה שלי והחל ללחוץ עליהן בלי שאני מבינה מה קורה. בסוף הערב, הוא נתן לי את מספר הטלפון שלו ואמר ש'הוא לעולם לא נותן אותו לאיש ושאני תמיד יכולה להתקשר והוא יקשיב לי ויעזור לי'".

הרמן תיארה את שגרת חייה באותם ימים. "הוא לקח לי הכל. תחילה את החופש שלי וכלא אותי בבית הסוהר הכל כך מיוחד שיצר. היינו חייבות להתלבש בצורה מאוד סגורה ואטומה. זה לא הגיע מטעמי דת אלא ממקום של שליטה בלבד, שניראה כמו נשים דתיות נשואות כדי שאף אחד לא יתקרב אלינו".

בהמשך היא סיפרה על אותו בוקר בינואר 2010 בו התחילה לראות את האור מתוך החושך שעברה, ועל החלטה גורלית שהייתה צריכה לקבל. "עוכבתי על ידי שוטרים שלקחו אותי לתחנת המשטרה. 'גאולה מרצון' - כך נקרא המבצע הרחב שנוהל בכוחות משותפים של הרווחה והמשטרה. בתום יום ארוך שכלל המון חקירות, פינו אותי ואת ילדיי למקלט לנשים מוכות שם שהינו כחודש וחצי ובמהלכו חזרתי לשמי המקורי והענקתי לילדיי שמות חדשים. כמו כן, הייתי בהריון מתקדם והייתי צריכה לקבל החלטה בהקדם. לאחר התלבטות מייסרת החלטתי לעשות הפסקת הריון בגיל 29".

בסיום, יהודית סיפרה על החיים החדשים שלה, ההישג הגדול ביותר שלה לאורך חייה ושלחה מסרים לבני הנוער במטרה למנוע את המקרה הבא. "אני הכי גאה בילדיי שנולדו במציאות מעוותת ששרטה את נפשם והיום הם גדלו והפכו לבני אדם נפלאים ואנושיים כל אחד בדרכו. בשנתיים האחרונות למדתי הדרכה על נוער בסיכון מאחר וכשהייתי כזאת בחרתי בחירות שגויות. אני פונה אליכם בני נוער יקרים: המודעות לתקופה בה אתם נמצאים היא קריטית. גיל ההתבגרות הוא מבלבל וקיצוני מאוד לכן חשוב שתמיד תשתפו מישהו קרוב שאתם מכירים היטב ומרגישים איתו בנוח. צריך לזכור שתמיד אפשר לעצור לשנות. תמיד לחפש את הסולם לעלות בו כי הוא שם".