בעבר בובת הברבי ייצגה מודל נשי בעייתי: שדוף, בהיר עור ושיער ובקיצור – מודל אחד מצומצם שלא בדיוק שיקף לילדות את המציאות המגוונת. אך בשנים האחרונות חברת מאטל המשווקת את הבובה משתדלת לעשות תיקון, כשהשיקה כ-200 בובות ששוברות את התבנית המקובעת, גם מבחינת גוף, גם מבחינת צבע וגם מבחינת קריירה (הקץ לשמלות הורדרדות! הידד!). ביום האישה אחרון אף הגדילה החברה לעשות, כשהשיקה בובות ברבי בדמות נשים חשובות בהיסטוריה כמו האמנית פרידה קאלו, הטייסת אמיליה איירהרט, הדוגמנית והגורו אשלי גרהאם ואפילו במאית הסרט "וונדרוומן" פטי גנקינס.

החגיגה ממשיכה השבוע, עם השקת בובת ברבי בדמות מהנדסת, במטרה לחשוף ילדות צעירות לקריירה בתחום המדע והרובוטיקה. "רצינו לשים זרקור על שדה שבו יש ייצוג נשי קטן מדי" אמרה סגנית החברה ליסה מקנייט; "רק 24 אחוז ממקצועות המדע, הטכנולוגיה, ההנדסה והמתמטיקה מאוישים על ידי נשים, והרגשנו שלבובת הברבי יש מה לתרום בנושא הזה. לצד הבובה הלבנה יהיו גם בובות אפרו אמריקאיות, אסיאתיות ולטיניות, כך שהילדות יוכלו להזדהות איתן".

Introducing the latest Barbie career: Robotics Engineer! With these dolls, girls can imagine coding a world of their own. Shop the Robotics Engineer #Barbie now via the link in bio.

A post shared by Barbie (@barbie) on

גם בפן המלבושי הבובה מציגה שינויים מרעננים: "הבובות יגיעו עם שיער אסוף ועם סניקרס, כי זה מה שהעבודה דורשת. היה לנו חשוב לשקף לבנות שזה מה שנשים במקצועות האלה לובשות. אנחנו בהחלט רוצים לנצל את הפלטפורמה שלנו כדי לחנך את הדור הבא של הנשים הצעירות".

A post shared by Barbie (@barbie) on

יאללה, הולכות לשחק בברבי.