פורסם על ידי ‏‎Emma Fiely‎‏ ב- יום ראשון, 25 במאי 2014

הסגרים המרובים של תקופת הקורונה גרמו אמנם לאנשים רבים לשנות מקצוע, אבל חוץ משליחים של וולט או מלקטים בסופר פרחו ברחבי העולם גם עיסוקים מסוג אחר. אמה פילי, בת 26 מאסקס שבבריטניה, החליטה לעזוב עבודה משרדית שהניבה לה יותר מ-9,000 ש"ח בחודש בשביל להפוך לדוגמנית אירוטית במצלמות רשת, מה שנקרא "קאם גירל" - עיסוק שמכניס לה יותר מ-6,500 ש"ח בשבוע.

"חשבתי שעבודה במצלמת רשת זה לעשות דברים עם זרים, אבל זה לא, ואת יכולה לבחור מה לעשות", סיפרה פילי לאתר הסאן, "יש בחורות שמתפשטות לגמרי או משתמשות בצעצועים, אני אישית חושפת רק חזה".

פילי החלה לקבל שיחות תמורת 7.5 ש"ח לדקה, אבל במהלך הסגר הראשון, כשגם היא וגם בן הזוג שלה דריל יצאו לחל"ת, החליטה לנצל את הזמן ולבדוק אם תוכל להפוך את העבודות במצלמה למשרה מלאה. "בשבועות הראשונים הרווחתי כ-3,000 פאונד (כ-15,000 ש"ח), מה שהייתי מרוויחה בשלושה חודשים בעבודה הקודמת שלי", סיפרה.

 

כעת עובדת פילי במצלמת הרשת חמישה ימים בשבוע, בין השעות 10:00-17:00 בחדר השינה, בזמן שבן הזוג שלה בעבודה - ולסירוגין גם בערבים. בין שיחה לשיחה היא צופה בטלוויזיה, ובערבים היא עושה את זה מהספה בזמן שהחבר שלה יושב, לפעמים, בקצה השני שלה וצופה בטלוויזיה או משחק בפלייסטיישן. "לא הייתי יכולה לעשות את זה בלי תמיכתו", היא אומרת, "הוא רוצה לספר על זה לכולם והוא כל כך גאה. הוא טוען שהעבודה העלתה לי את הבטחון העצמי".

לפילי מספר לקוחות קבועים בשלל גילאים בהם מורים, רופאים, אנשי נדל"ן וחוואים, שלדבריה אוהבים את הלוק הייחודי שלה. "החזה שלי בגודל 34DD  ויש לי ישבן גדול ושיער ג'ינג'י ארוך", היא משוויצה, "ואנשים משתגעים גם מהנמשים שלי. אני בד"כ בשיער פזור עם איפור טבעי וצללית כדי להדגיש את העיניים שלי. אני לובשת בגד גוף מתחרה, חזייה ותחתונים. הרבה אנשים אוהבים סיפורים, אז אני צריכה להיות יצירתית, ויש כאלה שרק רוצים להציץ ולהתגרות, אז אני צריכה לעשות הרבה תנוחות. מישהו לאחרונה רצה שאכסה את עצמי בשעועית שחורה ובחרדל. צחקתי ואמרתי לו שיהיה לי קשה להוציא את זה מהשיער".

במקרה אחר היא קיבלה שיחה מאחד הקבועים שלה במהלך שהיא ודריל צפו בסרט. "היד שלי ליטפה את החלק הפנימי של הרגל במצלמה אבל הפנים שלי היו מחוץ למסך. הייתי צריכה לשאול הרבה שאלות כי פספסתי חלק מהסרט בזמן שדיברתי איתו. מזל שהוא לא יכול היה לראות את הפנים שלי", סיפרה. בשיחה נוספת ופחות מצחיקה היא נאלצה לקרוא למשטרה: "מישהו ביקש ממני להעמיד פנים כאילו אני הבת בת ה-13 של החבר שלו, אז דיווחתי עליו".

 

פורסם על ידי ‏‎Emma Fiely‎‏ ב- יום שישי, 11 באפריל 2014

אור אבו, מנהלת שותפה במטה למאבק בסחר בנשים ובזנות, פחות מתלהבת מהעיסוק של פילי ושל נשים נוספות שמצאו בתעשיית המין דרך חדשה להתפרנס. "אנו מכבדות כל אישה וכל בחירה של אישה ובמיוחד כשמדובר באישה שאינה קטינה", היא אומרת, ומוסיפה שלמרות שאין מגע פיזי דרך המצלמה - ולכן היא לא נכנסת להגדרה המשפטית של זנות - בהחלט ניתן לראות אותה כחלק מרצף הזנות על השלכותיו הנפשיות הלא פשוטות. "תמיד נשאלת השאלה עד כמה באמת קיימת פה בחירה או שמדובר בבחירה מתוך אין ברירה. הנתונים מראים בבירור שבמעגל הזנות אין רווחה כלכלית. 71% מהנשים בזנות בישראל מדווחת על קושי כלכלי שמונע מהן לצאת ממעגל הזנות האכזרי ו-76% מהן היו רוצות לצאת מהזנות אילו הייתה ניתנת להן ההזדמנות".

אבו מציינת עובדה מטרידה נוספת בקשר לעבודה בשיחות אירוטיות מצולמות: "נשים שעובדות בזה לא יכולות למנוע מהאדם שמולן לצלם אותן תוך כדי האקט ולעשות בסרטון שימוש לרעה בהמשך ללא שליטתן. בהקשר זה נזכיר שנשים מנוצלות מינית בישראל ובעולם יום-יום".