בוקר אחד לפני כשנה נפלה דונה קורדן הבריטית במטבח הביתי שלה, נחבטה מהתנור ונחתכה בלחי. היא התרוממה וחשבה שרק נשרטה, אבל כעבור יממה החלה לחוש ברע. אחרי שמצבה החמיר, היא נלקחה לבית החולים ושם קבעו הרופאים: הפצע הזדהם על ידי חיידק קטלני טורף בשר שמצא את דרכו אל המוח שלה.

קורדן, אם לארבעה, הייתה מצויה בסכנת חיים. עור פניה החל להשחיר, הכליות שלה פסקו מלתפקד והיא התקשתה לנשום. במשך שעות נאבקו המנתחים על חייה, ובצעד נואש נאלצו לכרות מחצית מפניה שהיו נגועות. בניתוח נוסף של 11 שעות עמלו הרופאים על שיקום הפנים שלה. הם השתילו עור מהירכיים שלה בפנים, ולאחר ששהתה בקומה במשך ארבעה ימים התעוררה דונה למציאות חדשה.

דונה קורדן  (צילום: מתוך הפרופיל של דונה קורדן, פייסבוק)
"כשראיתי את עצמי לראשונה פרצתי בבכי. נראיתי כמו פרנקנשטיין". דונה לאחר השיקום הראשוני | צילום: מתוך הפרופיל של דונה קורדן, פייסבוק

"ביקשתי לראות את הפנים שלי, אז אחות הגישה לי מראה קטנה", סיפרה לאתר מירור הבריטי, "נראיתי כמו פרנקנשטיין, כמו משהו שמתחפשים אליו בהאלווין. הרגשתי פריקית לגמרי, ואני יודעת שזה משהו נוראי להגיד על מישהו שסובל מעיוות בפנים, אבל ככה הרגשתי ולפעמים אני עדיין מרגישה ככה. חצי מהפנים שלי נעלם, היה לי טלאי גדול מעל העין וגוש בשר ענק מחובר לפנים. חשבתי שלעולם לא אוכל לצאת שוב מהבית. החזרתי לאחות את המראה ופרצתי בבכי".

מאותו היום נמנעה קורדן לחלוטין ממראות. את אלה שבביתה היא כיסתה, הפסיקה להתאפר והחלה לעלות במשקל. היא יצאה מהבית אך ורק לבדיקות רפואיות הכרחיות. "אם הייתי נתקלת במקרה בהשתקפות שלי דרך זגוגית של חלון, זה היה קשה. איבדתי את כל הביטחון העצמי שלי".

>> בן הזוג זרק אותה כי הייתה שמנה מדי

בשנה שעברה מאז התאונה ממשיכים הפלסטיקאים המומחים לשפר את מצב הפנים של דונה, ובמקביל – היא למדה להשלים עם מראה פניה החדש ולראות את התמונה הגדולה יותר: חייה ניצלו. "אחרי שאושפזתי הבת שלי התחננה לרופאים שיצילו את העין שלי. הם ענו לה שהעניין הוא בכלל לא העין, הם צריכים להציל את החיים שלי. הרופאים אומרים לי היום שזה נס שאני עדיין כאן אחרי מה שעברתי. זה חיידק מהיר ונדיר, ומזל שהם זיהו אותו בזמן. חייבים להצליח לצחוק, ולזכור שיש אנשים במצב גרוע משלי. זו הייתה תקופה קשה, אבל המשפחה שלי מדהימה. אין טעם לבכות. אני בת מזל שאני בחיים ובסוף אחרי כל הניתוחים עוד אראה אפילו צעירה בעשרים שנה".