איימי אלסגוד חברות לעבודה (צילום: אינסטגרם)
"זכיתי בקולגות הכי טובות שיש". איימי אלסגוד והחברות לעבודה, ללא איפור | צילום: אינסטגרםאיימי אלסגוד (27) הבריטית נולדה עם כתם לידה מסוג "כתם יין פורט" על צידן השמאלי של פניה, שגדל והתפשט עם השנים. לאחרונה היא החלה לעבור סדרת טיפולי לייזר בתקווה לעמעם את צבעו האדום של הכתם ולעצור את התפשטותו. היות שבימים שלאחר הטיפול הכתם הופך לנפוח ואדום מהרגיל, איימי, שנוהגת לכסות ולהסתיר את הכתם באמצעות איפור, לא יכלה להגיע לעבודתה במרפאה לניתוחים פלסטיים מאופרת כהרגלה.

"בסביבות גיל ארבע הבנתי שאני שונה מילדים אחרים. הם היו אומרים לי שאני מכוערת, וגם אנשים מבוגרים היו שואלים אותי מה קרה לי בפנים או אם הלכתי מכות", סיפרה איימי לסאן. "תמיד הרגשתי חוסר בטחון בגלל הכתם שלי ולמדתי להשתמש בכמויות גדולות של איפור כדי להסתיר אותו. כשהבנתי שתהליך ההחלמה מטיפול הלייזר ימנע ממני מלהתאפר במשך שבוע הייתי מודאגת".
 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Amy Elsegood (@amyelsegood) on


להפתעתה של איימי, הקולגות שלה שהכירו את סיפורה החליטו להקל עליה את החזרה לעבודה – והגיעו גם הן ללא איפור לאות סולידריות. "אנחנו עשר נשים בגילאים שונים ומרקעים שונים, אבל כולנו כאן מכבדות ותומכות אחת בשנייה", סיפרה אבי טרנר, המנהלת של איימי, לסאן. "רצינו להראות לאיימי שאנחנו מאחוריה. גם מחווה קטנה של נדיבות יכולה להיות מאד משמעותית".

"הקולגות שלי אמנם ידעו שיש לי כתם לידה, אבל אני תמיד מגיעה לעבודה מאופרת ואף אחת מהן לא ראתה אותי בפנים חשופות. הן ידעו שאני בלחץ לקראת החזרה לעבודה בלי איפור, אבל בחיים לא ציפיתי שהן יעשו דבר כזה – פשוט נדהמתי. זכיתי בקולגות הכי טובות שיש", אמרה איימי הנרגשת, "הייתי כל כך לחוצה אבל הן עזרו לי להבין שאין לי במה להתבייש. ודבר אחד שכולן הסכימו לגביו זה שהן התארגנו לעבודה ממש מהר באותו בוקר", הוסיפה בצחוק. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Amy Elsegood (@amyelsegood) on

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Amy Elsegood (@amyelsegood) on

 

היה לי סוד נורא: הכתם על הגב. היום אני חושפת אותו בגאווה