לגלח את הרגליים זה ממש תיק. ולכן כשאנה קאלאטיוד פרז-מנגלאנו, סטודנטית לאמנות בת 24 מספרד חשפה שהיא לא גילחה את הרגליים במשך ארבעה חודשים פשוט כי לא היה לה כוח, הבנו אותה מאוד. מי שלא הבינו אותה הם הרבה מאוד גולשים – סביר להניח שרובם המוחלט גברים – שהרגל השעירה שלה הפריעה להם בעיניים.

פרז-מנגלאנו העלתה וידאו קצר לאינסטגרם ובו היא מלטפת את הרגל שלה ומראה כמה שיער צימחה בחודשים האחרונים. התגובות העוינות לא אחרו לבוא: "בטח לא עשית סקס המון זמן", "אני הייתי גומר עם חברה שלי אם היא הייתה נראית ככה", "זה נורא ודוחה", "אם את לא רוצה לעשות יותר סקס, פשוט תגידי" – היו הדוגמאות הבולטות.

View this post on Instagram

A post shared by queen of poop (@poulainne) on

"סתם הייתי עצלנית ולא היה לי כוח להתגלח. לא ממש אכפת לי מה אנשים חושבים", אמרה הצעירה בראיון לסאן הבריטי, "אני לא מתביישת שיש לי רגליים שעירות, נשים הן ככה, שעירות. אנחנו בוחרות לגלח, או שלא אם אנחנו לא רוצות. לא עשיתי את זה מתוך פמיניזם או כדי להבהיר נקודה – סתם לא רציתי לגלח. אני עייפה מלגלח את הרגליים רק כי החברה מחייבת אותי, ואני לא אעשה את זה עד שיתחשק לי".

הסטודנטית סיפרה שנכון להיום היא רווקה, אבל שמעולם לא הייתה לה בעיה בעבר עם בני הזוג שלה כאשר לא גילחה את רגליה. "אף גבר מעולם לא גרם לי לגלח את הרגליים שלי כי הוא חשב שזה מגעיל או נראה מלוכלך", סיפרה. "ההערה הכי גרועה הייתה ממישהו שכתב שאני סובלת מדיכאון ושיש לי הערכה עצמית נמוכה ולכן הפסקתי להתגלח. אני לא מאמינה שאדם זר באינטרנט איבחן אותי. זה לא נתפס". מעודד לשמוע שהיו נשים שדווקא כתבו לצעירה האמיצה שהן מודות לה על שהיא הופכת רגליים נשיות שעירות לנורמליות ונותנת להן ייצוג במדיה. "זה מה שאני הולכת לשמור לעצמי מכל זה", אמרה פרז-מנגלאנו. 

View this post on Instagram

A post shared by queen of poop (@poulainne) on