הייתי בטוחה שהכרתי את כל השיטות והטרנדים ושאין סיכוי שאופתע, עד שנתקלתי בהליכון הוואקום, או בשמו המקצועי Silhouette+. אני מודה שלפני שהלכתי בו חשבתי שמדובר בעוד גימיק מיותר שיגרום לנו לפתוח את הארנק, אבל אז הזעתי את נשמתי על ההליכון המשונה, שכמוהו מעולם לא פגשתי.

מי שאחראי להביא לנו את ה-Silhouette+ לישראל הוא רז'יס גדג׳ש, בחור צרפתי חובב ריצה ומרתוניסט מושבע, שהבין שמצא אביזר חם והוא חייב להביא אותו לארץ. הוא מייבא את ההליכון המוזר מגרמניה וכרגע הוא הסניף היחיד והבלעדי בארץ.

הולכת נגד הרוח

מיד כשהגעתי קיבלתי מרז'יס את חצאית הפלא שאותה מלבישים על ההליכון, במטרה למנוע את בריחת האוויר. הצרפתי הסביר שבחצי שעה על ההליכון שורפים המון קלוריות, מזיעים, מתחזקים ומעלימים צלוליטיס. הנהנתי בהסכמה ועליתי על המכונה סקפטית. ירדתי ממנה כמו עגבנייה אדומה, סחוטה ובחושה.

מה עושים כאן: הולכים במשך חצי שעה לפי תכנית אימונים קבועה שנבחרת מראש. ניתן לשחק עם המהירות, ההתנגדות והשיפוע. אחרי שסידרתי את החצאית על ההליכון, רז'יס סגר עלי את המכונה והשאיר אותי כלואה בתוך החללית. התחלתי ללכת בקצב איטי ולאחר מספר דקות הקצב הוגבר, השיפוע עלה (עלייה) ואיתו גם ההתנגדות (הוואקום). הידיים אוחזות בצדי המכונה, והוואקום מורגש מאמצע הבטן ועד לכפות הרגליים. ההרגשה היא כמו ללכת ברוח חזקה מאוד.

המהירות נעה בין 5 ל-7 קמ"ש וקצב ההליכה בינוני עד מהיר. בגלל שאני קטנה ודי רזה, הרגשתי את האוויר מעט בורח מהצדדים, ולמרות זאת הרגשתי עבודה מאומצת. אחרי חצי שעה זה נגמר - והרגיש כמו אחרי ריצה ארוכה. בזמן ההליכה ניתן לצפות בטלוויזיה אבל המכונה עושה די הרבה רעש, אז עדיף להביא אוזניות ופלייליסט ממריץ מוכן מראש.

שרון ינובסקי קפלן (צילום: שרון ינובסקי קפלן, צילום ביתי)
שרון מדגימה את החצאית המשונה של הליכון הוואקום | צילום: שרון ינובסקי קפלן, צילום ביתי

למי זה מתאים: לכולם: לאנשים עסוקים, למי שרוצה לסיים עם הכושר שלו ב-30 דקות ודי, למי שלא אוהב לרוץ, למי שרוצה לשפר את הריצה שלו, לאוהבי ההליכונים.

למי לא: לנשים בהיריון, למי שלא אוהב ללכת במקום סגור.

כמה שורפים: בין 300-600 קלוריות בחצי שעה. תלוי במשקל גוף המתאמן.

מד דופק: בינוני – גבוה, תלוי בתוכנית האימון שתבחרו.

כמה פעמים בשבוע: 2-3.

איפה מתאמנים: ב-Fit&Slim, באזל 34, תל אביב.

כמה עולה: יש מגוון רחב של מסלולים וכרטיסיות. המחיר לאימון של חצי שעה ינוע בין 43 ל-125 שקלים.

בשורה התחתונה: אם אתם שבעים מחדרי כושר קונבנציונליים וחולמים על הכושר שלכם שונה ומשונה, חללי וטרנדי, יכול מאוד להיות שתאהבו את ההליכונים המוזרים. אין ספק שזה עובד על הגוף, ואפילו הרגשתי את השרירים שלי מעט תפוסים ביום שאחרי. הפריע לי מאוד ששרירי הידיים לא משתתפים בחגיגה, ולבנות נמוכות זה לא ממש נוח.

אין תמונה
גופיה של ברוקס, נעליים של מיזונו

הפריטים המומלצים להזיע בסטייל

גופיית ספורט אוורירית מסדרת Race Day Singlet של BROOKS, מיועדת לפעילות אירובית, מנדפת זיעה ביעילות, 108 שקלים, להשיג ברשת BROOKS ובחנויות המתמחות | נעלי הליכה וריצה של מיזונו מדגם אינספייר 10, קלות ומחזיקות היטב את הרגל, מעולות לפעילות בהליכון, 799 שקלים, להשיג בורטהיימר ספורט

שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה

>> בפעם הקודמת שרון ניסתה את RIP, המוט שישבור אתכם