פריימל מוב שרון ינובסקי קפלן (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
דובה או אריה? שרון ינובסקי קפלן מנסה להבין | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אמר שבשביל להשיג גוף מושלם צריך לסבול על ההליכון? השבוע גיליתי שאפשר להגיע לתוצאות מעולות רק על ידי חיקוי של חיות בטבע כמו גורילה, סרטן, דוב וחתול בדרך לקוביות בבטן. כן, גם לי זה נשמע הזוי. אבל כאמור התחייבתי לנסות כל שיטה חדשה בשוק, ו"פריימל מוב" לגמרי נכנסה תחת ה"מה לעזאזל?". לא יכולתי שלא לעמוד באתגר.

בוקר, אני מגיעה לפארק הירקון לאימון ששמו לא אומר לי דבר. שם אני פוגשת את ג'ני, מאמנת כושר חטובה ומקצועית, כמו לקוחה מהגדרת המילון של "מאמנת הכושר האידיאלית". לדבריה, היא לא מסתפקת בשיטות הקונבנציונאליות ותמיד מחפשת את הסגנון הבא שיאתגר אותה, ודומה שהיא מצאה בדיוק את זה. אני תפסתי אותה רגע לפני שהפריימל מוב הופך לתופעה. מדובר בקונספט שמגיע אלינו מאמריקה והוא נמצא בשוק שנתיים בלבד, לכן גם נכון לעכשיו, יש בארץ מעט מאוד מדריכים המוכשרים לשיטה הזו, אבל השיטה רק הולכת ומתפשטת לאט אבל בטוח. מטרתה לחטב את הגוף בצורה הכי יפה ונשית (אם כי מיועדת גם לגברים), למקסם טווחי תנועה שלא משתמשים בהם כמעט, לשקם פציעות כמו גב וברכיים וגם לשריפת שומנים, בעיקר מהבטן.

פריימל מוב שרון ינובסקי קפלן (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
הכי חייתית שיש | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה עושים כאן? 
המביט מהצד יכול לראות באימון הזה שילוב בין קפוארה, יוגה, פילאטיס, ואיזה טוויסט מוזר וסקסי שעוד לא נראה בשום מקום אחר. אך בפועל האימון מחולק למספר מקטעים שקיים ביניהם חיבור וזרימה. מתחילים בחלק קצר יחסית שמכין את הגוף לתרגילים בהמשך ומדובר בחימום המפרקים, והגדלת טווחי תנועה.  לאחר מכן, לומדים את התרגילים הבסיסיים, מחזקים את שרירי הליבה ושומרים כל הזמן על בטן אסופה היטב. ג'ני מגיעה לבדוק שהכל אסוף ולא מרפה עד שהיא מרוצה. עשינו פלאנק (מנח שכיבת סמיכה), פוש אפ עם מרפקים קרובים לגוף, דיפ סקווט (מכרע עמוק) ועמידת שש עם ברכיים באוויר. החלק השני היה, כאמור, לדמות את תנועות החיות כמו גורילה שזה סקווט עמוק עם תנועה. 


חתול למשל זה עמידת שש עם ברכיים באוויר שמהלך על עץ באיטיות ובאלגנטיות. אסור ליפול כמובן. רצוי לשמור על מבט סקסי וחתולי בעיניים. אחרי שלמדנו את תנועות החיות, התחלנו לשחק משחק בו הלכנו כמו הדוב והתמסרנו בתיקים וחפצים, וחזרנו כסרטן עצבני. בסוף המשחק, כבר רציתי לנוח אבל אז בדיוק התחיל למעשה האימון הקורע באמת.

מדובר בתירגול זרימה פונקציונאלי שאורך ארבע דקות בהן מתזזים קדימה ואחורה בתנועות החיות, מבצעים פוש אפים, ומכלול תרגילים שנראים על פניו תמימים, אבל אני חשבתי שעוד שנייה, אני נעשית דוב טורף שהולך להרוג את ג'ני. הרעיון בשלב הזרימה הוא פשוט לא לחשוב על שום דבר, רק להתמסר לטבע ולחיות, ולהעלות את הדופק. זהו חלק המאמץ של השיעור שכולל המון תנועות, חזרתיות ובעיקר פאן תוך כדי כאב. אומנם רציתי שייגמר, אבל חייבת לציין שמתחשק לי שוב.

פריימל מוב שרון ינובסקי קפלן (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
שיטה חדשה ושונה בעליל | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
למי מתאים: לכולם. גם לאנשים כבדי משקל במיוחד, גם לכאלו שלא בכושר, לילדים, לנשים בהיריון (שהתאמנו בפני) וגם לאתלטים ולספורטאים. 
למי לא: לנשים בהיריון שלא התאמנו לפני בשיטה.
כמה עולה: 200 שקל לאימון אישי, 70 שקל לאימונים קבוצתיים.
מד דופק: במקטעים מסוימים ניתן להגיע ל80-90. רוב העבודה היא על דופק בינוני ומעלה.
כמה קלוריות שורפים: בין 300-400. תלוי במשקל המתאמן, בהרכב הגוף  וברמת הכושר הגופני.
דבר שעון הדופק האישי שלי:  150 קלוריות.
כמה פעמים בשבוע: מומלץ להתחיל עם פעמיים בשבוע, אבל אפשר לעשות כל יום.
מקום מומלץ לאימון: בחוץ, בבית, בטבע, על חוף הים.

פריימל מוב שרון ינובסקי קפלן (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
ג'ני הולכת עד הסוף | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
בשורה התחתונה:
אם נמאס לך מחדר כושר ובא לך על שיטת אימון מהנה ולא שגרתית - זו לגמרי שיטה ששווה לך לבדוק. האימון אישי מומלץ לאנשים עם פציעות או כאלה שנחושים להתחטב מהר ובכל מחיר, אבל אם לא כך הדבר - הייתי ממליצה על אימון קבוצתי לשם התחלה. אני יודעת שאני מתכוונת לשוב עד שארגיש שהחתולה שבי ממצה את עצמה.

האביזרים הנחוצים שבחרתי בשבילכם לאימון בסטייל:

אין תמונה
המוצרים שידרגו לך את החוויה
גוזייה ורודה של דלתא - לא לוחצת ונותנת הרגשה של חופש בתנועות.
טייץ 3/4 עם פס ורוד של נייקי – צמוד היטב אבל לא לוחץ, מבליט היטב את מה שיפה ומסתיר את מה שאין צורך שהעולם יראה.
נעליים חייתיות של נייקי – מתאימות לאג'נדת הפריימל מוב - נוחות, קלילות ולא מורגשות. משלימות את המראה הוורוד. 
שעון דופק של סונטו – החבר הבא שלי, אותו  אני מתכוונת לקחת לכל אימון. הוא יבדוק את הדופק, זמן אימון, יכין גרפים של אימונים -  אבל הכי חשוב - הוא יספר לי ולך כמה קלוריות ניתן לשרוף בכל אימון. שתדעי אם מותר לך עוגת שוקולד אחרי. או חטיף אנרגיה.

שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה

*ג'ני קפלן היא מאמנת כושר, בעלת בלוג הכושר wow your body

>> בפעם הקודמת: שרון בדקה את סווטשופ