TRX הוא האביזר הכי נחשק היום בעולם הפיטנס. מיטב הסלבריטאים מתחטבים בעזרתו בקביעות ואין מאמן מוערך בימינו שלא אוחז באחד כזה לפחות. מתאמנים איתו על כל שרירי הגוף, מתחטבים, מרזים, יורדים בהיקפים ונמתחים. אפשר לשדרג את תרגילי הפילאטיס והיוגה, לבצע איתו קיקבוקס או אימון מחזורי. השבוע החלטתי לבדוק עם מיטב מאמני הכושר מה דעתם על ה-TRX, כמה זה יעלה לכם והאם מדובר בעוד גימיק חולף או שמא באקססורי שכאן בכדי להישאר? התשובה היא חד משמעית – כולם בטוחים שהTRX הוא הבשורה הכי טובה של הכושר בשנים האחרונות. יצאתי הפעם לשבוע של עינויים קשים עם שפע של תובנות ושרירים תפוסים.

 ה-TRX הומצא בארה"ב על ידי חייל שרצה לשמור על כושר ומאז הפך אותו לכוכב גדול. למעשה מדובר בשתי רצועות מתכווננות, שעליהם נתלים ועושים תרגילים שמבוססים על משקל הגוף. ניתן לבצע איתו אלפי תרגילים, והוא האביזר שהייתי רוצה לקחת לאי בודד. אפשר לקנות אותו מהיבואן הבלעדי בארץ, גו אקטיב פרו, בעלות של 1,000 שקלים - או גרסאות לא מקוריות וזולות בהרבה, אותן תמצאו ברשת או בחו"ל ובעלות שיכולה להגיע גם ל-400 שקלים בלבד. אין צורך בהכשרה מיוחדת על הרצועות: כל אחד יכול להשתמש בהן בבית, אבל כדי לבצע את התרגילים בדיוק מירבי מומלץ להתחיל עם מאמן מקצועי שעבר הכשרה מיוחדת על הרצועות.

שרון ינובסקי קפלן מתאמנת עם עמית סרוסי
קלאסי. עמית סרוסי

 החתיך

עמית סרוסי, בן 30, מאמן כושר

אני מאמין: "עבודה עם דופק גבוה באימונים".

השיטה: עמית מאמן בשיטת האימון הקלאסית של חדר הכושר, שכוללת שלושה סטים שאותם הוא מודד בזמנים, וביניהם הוא מכניס קטעי אירובי. הוא מעביר שיעורים בקבוצות ובהם מכניס את אימוני ההיט, כשהוא תמיד יעבוד עם ה-TRX כאביזר עיקרי וחשוב בדרך לקוביות בבטן.

מה עשינו: תרגילים מאוד פשוטים עם ה-TRX שאותם עמית מדד לי בזמנים. בין הסטים עשינו תרגילי קור שמעלים מעט את הדופק. אימון קלאסי ולא קשה שלא דורש הרבה קואורדינציה.

כמה עולה: 180 שקלים לאימון אישי, 50 שקלים לאימון קבוצתי.

איפה מתאמנים: בחדר הכושר קולנוע פאר בתל אביב או בפארק.

טיפ לאימון מנצח: "לשמור תמיד על גב זקוף ובטן אסופה".

האימון שלי: "פעם בשבוע אימון כוח משקולות, שני אימוני TRX  ורץ פעמיים בשבוע 10 ק"מ".

בשורה התחתונה: האימון של עמית מאוד פשוט אבל עובד, לא מסתבך עם תרגילים מורכבים מדי. מתאים למי שרוצה לרדת בהיקפים מבלי לשחק משחקים.

 

שרון ינובסקי קפלן מתאמנת עם אפרת כהן (צילום: רונית כהן ואורי טאוב)
חיזוק חיובי. אפרת כהן | צילום: רונית כהן ואורי טאוב

המנטורית

אפרת כהן, בת 28, מאמנת כושר אישית וריצה למרחקים

אני מאמין: "אימון מתחיל קודם כל בראש. לא תמיד השריר הוא זה שעייף. ואם רוצים שינוי חייבים להתמיד בשביל להשיג תוצאות".

השיטה: אימון פונקציונאלי שעובד על כל הגוף בשילוב ריצות ומקטעים אירוביים.

מה עושים: אפרת היא מאמנת ריצה מקצועית, אז קודם כל מתחילים בחימום שבו היא הכי מאמינה – ריצה כמובן. אחריו מתחילים באימוני כוח בעזרת ה-TRX ומיד אחריו תרגיל שמשלב קפיצות עם ה-TRX שמעלות את הדופק. אימון קריעה שאותו היא מלווה בחיזוקים חיוביים בלתי פוסקים.

כמה עולה: 200 שקלים לאימון אישי.

איפה מתאמנים: בפארק, בקולנוע פאר בתל אביב

טיפ לאימון מנצח: "אחרי כל תרגיל כוח, ממליצה על תרגיל להעלאת דופק לחצי דקה".

האימון שלי: "ריצה כל יום ופעמיים בשבוע TRX"

בשורה התחתונה: אין כזה דבר שאתה לא יכול, כל אחד יכול לשנות את גורלו וגופו לפי המוטו של אפרת. לכן תזיזו את התחת ותצאו להתאמן. אפרת מאמינה שהשילוב בין הריצה ל-TRX הוא שילוב מנצח, וזאת כמובן בתנאי שאתם לא מוותרים לעצמכם. אפרת מיומנת בתרגילים מתישי שריר עם המון קפיצות וכוח מתפרץ. תרגילים מעולים למי שאוהב לרוץ.

שרון ינובסקי קפלן מתאמנת עם עדי כהנן
מרתקת ומאתגרת. עדי כהנן

 היצירתית

עדי כהנן, בת 30, מאמנת כושר ותזונה

אני מאמין: "לצאת מאזור הנוחות וככה להביא את הגוף לשיאים חדשים".

השיטה: עדי פיתחה את שיטת ה-FANATIC TRX  ה משלבת בתוכה קטעי אירוביים בין התרגילים, תרגילי קור ופילאטיס. אימון מאוד אפקטיבי, יצירתי ומקצועי.

מה עושים: מתחילים את האימון עם כמה דקות אירוביות ללא ה-TRX,על מנת להעלות את הדופק. אחר כך מתחילים עם תרגילי כוח בעמידה ובין התרגילים שוב חוזרים לקטעי אירובי. עדי לוקחת את הידע שלה כאצנית לשעבר, מדריכת כושר ופילאטיס והביאה מוצר חדש ומקורי.

כמה עולה: 200 שקלים לאימון, 180 לחבילה של 10 אימונים.

איפה מתאמנים: בפארק הירקון או בבית המתאמן.

טיפ לאימון מנצח: "ללמוד לעבוד נכון מההתחלה, לחזק את היסודות ולהיעזר במאמן אישי".

האימון שלי: "מתאמנת כל יום בבית עם  TRX או קרדיו משולב עם כוח, או פילאטיס מכשירים".

בשורה התחתונה: רוצות להרזות, להתחטב ולא להשתעמם על הדרך? עדי תדאג לכן שכל אימון יהיה מרתק ומאתגר. ובסיום האימון תקבלו גם מסאז', שרק בשבילו זה שווה.

פלפלת, מאמנת TRX
פצצת אנרגיה. פלפלת

הקשוחה

פלפלת, בת 35, מאמנת אישית, קיקבוקס וספינינג

אני מאמין: "אימון צריך להיות 45 דקות אינטנסיביות של התשה שרירית, מעבר לזה - בזבוז זמן. הכי חשוב זה לבוא לאימון עם שמחה".

השיטה: אימון מחזורי המשלב כוח ואירובי עם הרבה אביזרים כאשר ה-TRX שולט.

מה עושים: מהרגע שמתחילים אימון אצל פלפלת צריך לומר על החיים ועל המוות. כל תרגיל אצלה יותר מאתגר מהשני ומשלב המון שרירים ביחד. אני מתה על זה. מקפיצות על רגל אחת לשכיבות סמיכה, המון מקוריות ובלי מנוחות בכלל. עבודה אינטנסיבית בזמן קצר עד שיצא המיץ. היא משתמשת בהמון אביזרים ביחד עם ה-TRX על מנת להשיג את טווחי התנועה המקסימליים והעבודה הכי קשה שאפשר.

כמה עולה: 180 שקלים לאימון אישי

איפה מתאמנים: בפארק הירקון – ליד העץ הקבוע שלה. ובחדרי הכושר המובילים בתל אביב.

טיפ לאימון מנצח: "למשוך את עצמך אל ה-TRX ולא להיתלות על הרצועות, להפעיל את השרירים ולא להישען על ה-TRX".

בשורה התחתונה: כמעט שאין מתאמנות בתל אביב שלא דרכו אל גברת פלפלת האחת והיחידה. מדובר בתופעה שהיא פצצת אנרגיה מהלכת, מאמנת מקצועית שלא מוותרת לאף אחת, ושלא תעזו לוותר לעצמכן. אם אתן פייטריות אמיתיות, שרוצות לראות תוצאות אמיתיות בשטח וגם לצחוק על הדרך, פלפלת היא הכתובת.

שרון ינובסקי קפלן מתאמנת עם אירה דולפין
יש אישור מלאה שנירר. אירה דולפין

מאמנת הסלבס

אירה דולפין, מאמנת אישית

אני מאמין: "בשביל ששריפת השומן תהיה יעילה צריך לעבוד בקצב גבוה ולהוסיף תרגילים אירוביים אינטנסיביים".

השיטה: אירה מאמנת הרבה מאוד דוגמניות שצריכות להציג גוף מושלם כמו פאולינה אלברשטיין וויקה מהישרדות ואפילו את לאה שנירר אשת הפילאטיס. לכן היא עובדת הרבה על אירובי ומגוונת גם עם תרגילי פילאטיס. היא מאמינה שאפשר להתחטב גם אך ורק בעזרת ה-TRX.

מה עושים: הרבה מאוד תרגילים עם חלוקה של ימין ושמאל, תרגילים אירוביים בין תרגילי הכוח ועבודה עם זמנים שמאפשרת לעבוד על הרבה חזרות.

כמה עולה: 180 שקל לאימון אישי, 90 שקל לאימון זוגי.

איפה מתאמנים: בפארק הירקון או בים.

טיפ לאימון מנצח: "לא לעצור את הנשימה בזמן המאמץ ולהתחיל את האימון ממצב עמידה ולרדת בהדרגה למצב שכיבה".

האימון שלי: "אני רצה פעמיים בשבוע 8 ק"מ וגם מתאמנת עם ה-TRX כשיש לי זמן".

בשורה התחתונה: אירה היא דוגמנית בעצמה וגם עברה כבר שתי לידות ונראית מצוין – סיבה מצוינת לעבוד קשה עוד יותר. היא מאמינה שעבודה קשה מניבה תוצאות ולכן היא לא מוותרת לא לעצמה ולא למתאמנים שלה. וחוץ מזה, אם זה טוב ללאה שנירר, ברור שגם לנו.

שרון ינובסקי קפלן מתאמנת עם שגיב אוחנה ועם מריו לב
על סף הגאונות. שגיב אוחנה ומריו לב

צוות מנצח

שגיב אוחנה, בן 33, מאמן אישי ומנהל חדר כושר בהולמס פלייס ומריו לב, בן 45, מאמן אישי ותיק מעל 20 שנה במקצוע

אני מאמין: "כל מי שאמר שה-TRX הוא טרנד שיעלם בקרוב - יש לי חדשות בשבילו. הוא רק התחיל והוא חדר הכושר הבא".

השיטה: אימון פונקציונאלי שמשלב המון אביזרים ביחד עם ה-TRX - משקולות, מוטות, בוסו, פיטבול וגומיות.

מה עושים: שגיב ומריו הם מאמנים רציניים וותיקים בתחום שהביאו את חדר הכושר לאימוני הTRX-. האימון שלהם מאוד יצירתי, חדיש ועל סף הגאונות. כל תרגיל שעשינו היה חדש לי, וזה לא פשוט לחדש לי. הם יודעים לאזן את הגוף דרך האימון, ולעשות תרגילים מורכבים, קשים שאחריהם ככל הנראה לא תוכלו ללכת לעבודה שבוע. באימון שלהם לא תמצאו סטים וחזרות כי זה משעמם, הם עובדים על כל שרירי הגוף במספר רב יותר ומגוון של תרגילים שבתוכם כל מרכיבי הכושר -  קואורדינציה, כוח, סיבולת ושיווי משקל. קחו בחשבון שצריך להפעיל את המוח ולא לעבוד על אוטומט.

כמה עולה: במסגרת מנוי חודשי בהולמס פלייס או כרטיסיות חד פעמיות.

איפה מתאמנים: הולמס פלייס דיזינגוף סנטר בתל אביב.

טיפ לאימון מנצח: "המון הקשבה והבנה לגוף. לזרום עם ה-TRX כי הוא זה שיביא לכם את התוצאות".

האימון שלנו: "כל השבוע מתאמנים בחדר כושר, אימון משקולות בשילוב TRX"

בשורה התחתונה: שני מאמנים רציניים, שלא מתפשרים על התרגילים הפשוטים. הם ידאגו להתיש אתכם כהוגן ולעשות את זה עם הרבה עניין. באים לתת עבודה נטו.

שרון ינובסקי קפלן מתאמנת עם נועם שימלר
יסודי ומסודר. נועם שימלר

איש האפליקציה

נועם שימלר, מאמן אישי

אני מאמין: "האימון חייב להיות חוויה שמשאירה ציפיה לאימון הבא".

השיטה: מאמן בקבוצות קטנות, מאוד מדויק עם זמנים, משלב אירובי עם תרגילי כוח ועם אביזרים.

מה עושים: נועם הוא המאמן הכי מסודר שפגשתי. הוא מגיע מוכן מראש ולא תצליחו להזיז אותו ימינה או שמאלה. יש לו אפליקציה שבה מישהו מקריין ומציין מתי להתחיל את הסט, מתי הגענו לחצי הדרך ומתי לסיים את הסט. יהיו כאלה שיתמכרו לאיש המדבר, לי אישית זה מאוד הפריע. במיוחד שצריך לחכות שהאיש יחליט להתחיל. הוא עובד לפי זמנים קבועים מראש, תרגילים פשוטים ועובדים. משלב את ה-TRX  עם אביזרים נוספים כמו חבלים. בסוף האימון יהיה מקטעים אירוביים לקינוח של שריפת שומן וכמובן מתיחות.

כמה עולה: 200 לאימון אישי, 75 לאימון קבוצתי

איפה מתאמנים: בסטודיו שלו בצפון תל אביב

בשורה התחתונה: נועם עובד בצורה יסודית ומסודרת. לי באופן אישי היה אימון קל, גם מבחינת התרגילים וגם קשה לי עם הרבה מנוחות. הוא מחלק את המתאמנים שלו לרמות ולכן גם בקבוצה יתכן ותעבדו שונה זה מזה. יש לו סטודיו מקצועי ומתקדם בצפון תל אביב.

שרון ינובסקי קפלן - מוצרים ליאמון TRX

הפריטים המומלצים להזיע בסטייל

נעלי NIKE FREE שנותנת תחושה יחפה ומומלצת לריצה בחוץ ולאימונים פונקציונליים.  649 שקלים | גופיית אימון משוחררת ואוורירית זוהרת, למקרה שדאגת שלא יבחינו בך. 160 שקלים | גוזיית אימון אופנתית וסקסית של נייקי, מחזיקה את החזה כמו שצריך. 160 שקלים | מכנס ריצה קצר עם תחתון מחובר 369 שקלים | להשיג ברשת נייקי ישראל ובחנויות ספורט מובחרות.

 שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה

 >>בפעם שעברה שרון קיבלה מכות חשמל, והמליצה גם לכם