הרבה זמן לא הגיעה אלי חדשה מרעננת ומאתגרת כמו הסאפ יוגה. במחשבה ראשונה הזדעזעתי: למי יש סבלנות ליפול למים פתאום באמצע היום ולהנדס תנוחות כלב מביט מעלה ומטה בלב ים? לא נשמע לי בכלל. בשביל זה יש סטודיו ממוזג. ובכל זאת, הגעתי לאימון ניסיון והבנתי למה מיליונים בעולם כבר מכורים לתופעה המשונה.

קבעתי בשמונה בבוקר עם גיא ומעיין, המדריכים קבוצות של סאפ יוגה בחופי תל אביב. מעיין היא מדריכת יוגה, וגיא הוא גולש מקצועי. הזוג  מצא את השיטה שמשלבת את אהבתו המשותפת ליוגה ולים באינסטגרם - שם גילו שמדובר בלהיט היסטרי שהתחיל בברזיל ומאז מככב ברחבי העולם.

עוד בערוץ הנשים:

סאפ יוגה (צילום: שרון ינובסקי קפלן)
סאפ יוגה | צילום: שרון ינובסקי קפלן
התחלנו את האימון דווקא על היבשה. המים לא היו כל כך שקטים באותו היום, מה שאומר שאימון היוגה שלי הולך להיות מאתגר במיוחד. פתחתנו בחימום בן כעשר דקות על מחצלת בצל. לאחר כמה ברכות שמש עלינו על הסאפ. האימון מתבצע במים די רדודים, שמגיעים בערך לגובה האגן, וגיא קיבע לנו את הגלשנים בעזרת דליי חול, כך שלא היה חשש שנמצא את עצמינו לפתע במים העמוקים.

אין צורך לחשוש שמשהו יציץ מתחת לבגד ים

ומכאן מתחיל הכיף, והיה ממש כיף, כי להיות בים באמצע היום כבר עושה חצי עבודה. התחלנו לבצע תנוחות יוגה ומתיחות שאילצו אותנו להיות כל הזמן בריכוז ובשליטה, וכמובן להחזיק היטב את שרירי הליבה. עשינו תרגילים כמו כלב מביט מטה עם רגל באוויר, עמידת שש וניתוק יד ורגל נגדית, פיתולי גב ותרגילי בטן מאתגרים. הקבוצות המתרגלות עם גיא ומעיין הן קבוצות קטנות של נשים בלבד, ולכן אין צורך לחשוש איך אנחנו נראות בבגד ים ואם אחד האיברים בוחר להציץ בטעות. אפשר בהחלט להיות רגועות, לנשום וליהנות.

למי זה מתאים: למי שאוהבת יוגה וים, לנשים שרוצות לאתגר את עצמן באימון חדשני ואחר. מומלץ לאנשים לחוצים (זה מרגיע יותר מכל כדור או פסיכולוג).
למי לא: למי שסובלת ממחלת ים, שלא אוהבת להירטב או לבעלות עור רגיש במיוחד, כי בכל זאת השיעור הוא בשמש.
כמה שורפים: בסביבות 100-150 קלוריות.
מד דופק: נמוך.
כמה פעמים בשבוע: כמה שרוצים, אפשר כל יום.
כמה עולה: 100 שקלים לאימון בודד.
איפה מתאמנים: סאפ יוגה תל אביב

סאפ יוגה (צילום: שרון ינובסקי קפלן)
סאפ יוגה | צילום: שרון ינובסקי קפלן
בשורה התחתונה: אומנם לא תשרפו פה אלפי קלוריות, ואם תזיעו, זה יותר בגלל השמש היוקדת ופחות בגלל התרגילים - אבל זאת בהחלט אחלה שיטה למי שמחפשת רוגע, שלווה וחיזוק שרירי הליבה (הקור) בצורה לא קונבנציונלית. אם מתחשק לך לשלב את האהבה שלך לים וליוגה באווירה פסטורלית ונשית, זה לגמרי המקום. ואם ג'יזל עושה את זה, זה חייב להיות טוב.

 שרון ינובסקי קפלן היא מאמנת כושר ופילאטיס. יש לך שאלה עבורה? מוזמנת לפנות אליה

>> בפעם הקודמת העפנו קלוריות בלי להזיע באימון כושר במים