מי אני: לימור גרובר, בת 44 מנשר, נשואה+3, ראש צוות בחברת ביטוח.

אין תמונה
הפכה לחובבת אופנה מושבעת. לימור אחרי השינוי

מי אני במספרים:

גובה: 1.67
משקל נוכחי:
64 קילו
כמה ירדתי:
20 קילו
תקופת השינוי:
שנה
שומרת על המשקל:
שש וחצי שנים

"הירידות היו קטנות, אבל בטוחות"

לימור גרובר תמיד הייתה שמנמונת, ובכל זאת מעולם לא ניסתה לרדת במשקל בצורה מסודרת. אחרי הלידה השלישית היא הסתכלה במראה, והגיעה להחלטה ששינתה את חייה. "אמרתי לעצמי שאין יותר תרוצים. הפעם אני מתחילה את השינוי ומסיימת אותו רזה וחתיכה כפי שמעולם לא הייתי", היא מספרת. "כשאני מחליטה לעשות משהו, אני עושה זאת בנחישות ויסודיות: החלטתי שאני יורדת, ומאז אני ממשיכה לשמור על משקל היעד".

לימור גרובר לפני הירידה במשקל (צילום: תומר ושחר צלמים)
באתי לרזות, השתנו לי החיים. גרובר לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים

לימור הצטרפה לקבוצת שומרי משקל, שנתנה לה את המסגרת והמחויבות להתמיד. "הקבוצה והמדריכה עודדו אותי והצלחתי לרדת באופן בטוח ומבוקר", היא מספרת. "הירידות היו אמנם קטנות, אך בטוחות. בראיה לאחור אני מאמינה שזו הסיבה בגללה אני מצליחה לשמור על המשקל, כי הירידה במשקל הייתה תהליך ולא מתכון אינסטנט, לא דיאטת בזק. שיניתי את אורח החיים שלי לחלוטין. כשהגעתי לשומרי משקל אמרתי להם 'אני באתי לרזות', ומה שקרה בפועל הוא שהשתנו לי החיים מקצה לקצה".

התפריט היומי שלי: "אני אוכלת שלוש ארוחות רציניות, ומשתדלת שבכולן יהיה מרכיב של ירקות. לעיתים אוכלת ארוחות ביניים. אני שותה בעיקר מים, וכוס דיאט אחת ביום.
ארוחת בוקר:
ירקות חתוכים, יוגרט וכריך עם גבינה
ארוחת צהרים:
ירק מבושל, עוף או דג בתנור, חזה עוף וכוס אורז
ארוחת ביניים:
פרי או חטיף אנרגיה
ארוחת ערב:
טונה, או ביצה עם ירקות
ארוחת לילה:
משהו קטן מתוק

לימור גרובר לפני הירידה במשקל (צילום: תומר ושחר צלמים)
שאבה את הכוח להצליח מהמשפחה והסביבה. לימור עם 20 קילו עודפים | צילום: תומר ושחר צלמים
אין תמונה
"מאוד אוהבת להביט על עצמי במראה"

מה היה הרגע הקשה ביותר בתהליך? "הורדת הקילוגרמים האחרונים. זו תקופה שהגוף כבר לא מגיב ולמעשה אין ירידה במשקל, רק שמירה. יש רגעים בהם כמעט מתייאשים ומפסיקים לנסות, אבל אסור לוותר. ישבתי עם המדריכה שלי וניסינו להבין איך אפשר 'לשגע' את הגוף כדי שיגיב לשינוי - הורדנו פחמימות, הוספנו שתייה, ניסינו אופציות שונות, עד שבסוף הקילוגרמים האחרונים ירדו".

לימור מספרת כי את הכוח להצליח שאבה ממשפחתה ומהחברים שסביבה. "קיבלתי מחמאות ופירגונים מכל עבר, וזה דירבן אותי להמשיך. המשפחה הבינה שלא את הכל אני יכולה לאכול, הם עזרו לי ואמרו לי 'אימא, אסור לך לאכול את זה' כשהיו רואים בקרבתי אוכל 'מסוכן'. בכל פעם שחזרתי מקבוצת שומרי משקל הילדים תמיד התענינו ושאלו אותי כמה קילוגרמים הורדתי".

אין תמונה
לא מתכון אינסטנט ולא דיאטת בזק. לימור בימים שלפני
אין תמונה
"שיניתי את אורח החיים שלי לחלוטין"

הדבר הראשון שקניתי אחרי שהגעתי למשקל יעד: "ג'ינס סופר צמוד, שיראו בדיוק כמה רזיתי. מאז הירידה במשקל הפכתי לחובבת אופנה אמיתית, אני מאוד אוהבת להתלבש ובעיקר להביט על עצמי במראה".

הטיפים שלי לשינוי אמיתי: "קודם כל, לא להכניס 'אויבים' הביתה - דברים שאת מאוד אוהבת ויודעת שלא תירגעי עד שלא יגמרו, פשוט להוציא מהבית. ואם כבר את 'נופלת' על אויב כזה, לדוגמא עוגת שוקולד, צריך לזכור שהביס השני והשלישי הם בדיוק באותו הטעם כמו הביס הראשון, וממש לא חייבים לגמור את כל העוגה. לא להגיע לאירוע רעבים ולטרוף את כל הבצקים והמטוגנים בקבלת הפנים. לאכול ליד השולחן בצורה מסודרת, ובשום פנים ואופן לא 'לחטוף' אוכל מהסיר. צריך להיות מודע לאכילה ולכל מה שנכנס לפה, זה נותן תחושת שליטה".

>> בפעם הקודמת: לארה מלר השילה מחצית ממשקלה