רוני דיין לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רוני דיין לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: רוני דיין, 39, נשואה, מתגוררת בקיבוץ ראש הנקרה, סוכנת ביטוח עצמאית.

מי אני במספרים: 
גובה: 163 ס"מ
משקל לפני הירידה: 94 קילו
משקל נוכחי
: 70 קילו
כמה ירדתי: 24 קילו
תקופת השינוי: שבעה חודשים.
במשך כמה זמן אני שומרת משקל: שנתיים.

רוני דיין לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
רוני דיין לפני. "מהר מאוד הייתי נשברת ו'מפצה' על החוסרים" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
עבור רוני דיין, הדרך אל השינוי הייתה מפותלת במיוחד וכללה ניתוח לשאיבת שומן, השמנה מחדש וכמעט איבוד תקווה. אולם, אחרי החלטה גורלית לוותר על הגלוטן והמתוקים בדיאטה, דיין היא היום אישה חדשה. "מאז שאני מכירה את עצמי התמודדתי עם בעיית עודף משקל. עשיתי אינספור דיאטות ללא הצלחה וירדתי במשקל אבל לא הצלחתי להתמיד בלשמור על המשקל", מספרת דיין. "כל הזמן הייתי מתחילה דיאטה לצורך אירוע ספציפי כגון חתונה משפחתית,מסיבת סיום שנה בעבודה וכו'. בעצם לא ראיתי את המטרה כאורח חיים ולכן זה לא הצליח להחזיק מעמד, הייתי גם מאוד קיצונית בדיאטה כך שמהר מאוד הייתי נשברת ו'מפצה' על החוסרים".

"כבר לא האמנתי בעצמי"
רוני דיין לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"כל הזמן הייתי מתחילה דיאטה לצורך אירוע ספציפי כגון חתונה משפחתית". רוני דיין וחברה | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

בסופו של דבר החליטה דיין לעבור ניתוח ולבצע את השינוי שחשבה שיהווה פתרון תמידי. "ביצעתי שאיבת שומן. התוצאות היו מדהימות אבל כשהמחמאות הציפו אותי התחלתי להרשות לעצמי לאכול מה שבא לי. חשבתי שלא אשמין אבל שוב עליתי. אחרי כן הוצפתי תחושה של תיסכול עצמי, עייפות, חולשה ובעיקר אכזבה שמילאו את חיי ולא הצלחתי לצאת מהתחושה הזו. כבר לא האמנתי בעצמי. 

"ואז באופן לא מתוכנן נתקלתי בכתבה בעיתון על מכון אברהמסון", ממשיכה דיין. "בהתחלה הייתי סקפטית. נכנסתי לאינטרנט והעמקתי, ראיתי קטעי וידאו, למדתי קצת יותר לעומק על הדבר שנקרא גלוטן ולבסוף הגעתי להחלטה שאין לי מה להפסיד והפעם זה סופי. כל כך רציתי לרזות. הייתה לי כבר תחושה של שובע מאוכל, היו לי צרבות מהאוכל ובאופן כללי הייתה לי הרגשה מאוד לא נעימה. הרמתי טלפון וקבעתי תור. נסעתי לחיפה מלאה סקרנות והתרגשות, בעצם נסעתי אל הלא נודע, אבל דבר אחד היה לי ברור: אני רוצה לרזות והפעם אצליח לתמיד".

שבוע בלבד אחרי שעברה את הטיפול הראשון של היא התחילה להשיל את המשקל העודף. "ירדתי  בממוצע בשבוע 4 קילו וכמובן שאחר כך פחות אבל המחמאות החלו להגיע ואני הרגשתי מאושרת".

רוני דיין לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"לבסוף הגעתי להחלטה שאין לי מה להפסיד והפעם זה סופי". רוני דיין לפני עם ילדיה | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה היה הרגע או הרגעים הקשים ביותר בעת הדיאטה: "בעצם כל הכיף בתהליך הגמילה הוא שבכלל לא סובלים. האוכל והיצר של החשק למשהו מתוק או בצקי בעצם לא קיים ואז אין התמודדות עם קושי בלהתאפק. אני זוכרת כשהייתי צריכה לקנות לחמניות במאפיה וברור היה לי שעל הדרך אוכל כמה בורקסים חוץ מלחמניה שאחסל בדרך באוטו. עכשיו אני נכנסת למאפיה וריח המאפים גורמים לי לבחילה. הייתי מכורה לגלוטן ומתוקים, והפעם חיסלתי את זה".

רוני דיין אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"כל הכיף בתהליך הגמילה הוא שבכלל לא סובלים". רוני דיין אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
התפריט היומי שלי

"הרעיון הוא לאכול 6 ארוחות קטנות ביום במרווח של 2-3 שעות בין ארוחה לארוחה". 
ארוחת בוקר: גבינה עד 5% (2 כפות) 2 פריכיות כוסמת/אורז+ירקות,
ארוחת ביניים: מעדן+פרי.
ארוחת צהריים: חזה עוף/דג +קינואה +ירקות (מבושלים/חיים)וסלט חופשי.
ארוחת ביניים: 2 פריכיות+כף ריבה דיאט+פרי.
ארוחת ערב: אומלט/פשטידת ירק+סלט ירקות+2 פריכיות.
ארוחת לילה: מעדן/גלידיאט+פרי.

רוני דיין אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"כשטוב לך אז לכל הסביבה שלך טוב ונעים". רוני דיין אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
רוני דיין אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"היום האוכל בכלל לא מעסיק אותי". רוני דיין אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
כיצד הגיבה המשפחה לשינוי?

"מאוד החמיאו ושמחו לראות שטוב לי. כשטוב לך אז לכל הסביבה שלך טוב ונעים. כולם היו בהלם, כי זה  שנים שהם זוכרים אותי מלאה. אני מאושרת שהצטרפתי למסגרת הזאת שהיא עבורי משפחה כי זו התחושה שקיבלתי לאורך כל הדרך. הם תמיד היו זמינים לי והצוות פשוט נכנס ללב ואני חושבת שזה לא מובן מאליו , התמיכה היא חלק חשוב מאוד בתהליך".

מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל? "יש הרגשה כללית נהדרת. הגישה לסוגי מזון השתנתה כי עד לפני השינוי החיים שלי סבבו את האוכל. היום האוכל בכלל לא מעסיק אותי. האוכל הוא בעצם חלק מהשיגרה. סיגלתי לעצמי אורח חיים של אוכל ותזונה בריאה ומזינה והכי חשוב, שגורמת לי רק טוב בכל המובנים".

דיין מספרת שאחרי הירידה במשקל, היא מיהרה להחליף מלתחת בגדים. "קניתי מכנסי סקיני, מכנסיים צמודים וחולצות צמודות. הייתי נכנסת לחנות ולוקחת בלי למדוד בכלל". הדבר הכי מצחיק שקרה לה אחרי השינוי היה כשבעלה אפילו לא זיהה את מלתחתה החדשה. "יום אחד בעלי הוציא בגדים לאחר ייבוש במייבש והוא ניער מיכנס ג'ינס שחור שלי וזה נראה לו ממש קטן, אז הוא אמר לי, 'רוני, של מי המכנסיים האלה? נראה לי אחד החברים של אור (הבן שלי) שכח פה'. ואני גיחכתי ואמרתי לו שזה שלי".

רוני דיין אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הטיפ שלי הוא קודם כל ממש ממש לרצות לעשות שינוי". רוני דיין אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה הטיפ שלך למי שמעוניין לעבור שינוי: "ממש ממש לרצות לעשות שינוי, לזהות את החולשות שלנו ולטפל בהן באופן נקודתי ופשוט לא להכניס אותן יותר הביתה. לא להתייאש ובעזרת האמונה, הרצון והנחישות - ההצלחה תגיע. אני גם ממליצה על מנת שהתהליך יהיה קל ומהנה לגשת למכון אברהמסון ולעבור גמילה מגלוטן וסוכר ומשם השמיים הם הגבול".


יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> בפעם הקודמת: "זה עכשיו או לעולם לא"
>> לימור סבן מרגישה כמו גיבורת על
>> לכל הכתבות במדור איך רזית

מאקו נשים גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו