נטלי חדד לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
נטלי חדד לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני: נטלי חדד, 26, עובדת במשרד חקירות ולומדת להיות מאמנת כושר בוינגייט מהרצליה.

נטלי חדד לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הייתי אוכלת קודם כל עם העיניים, מוזגת לי לצלחת ענקית ומעמיסה בלי להפסיק". נטלי חדד לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מי אני במספרים:  
גובה: 
176 ס"מ
משקל לפני הירידה: 
105.5 קילו
משקל נוכחי: 
74.5 קילו
כמה ירדתי: 
31 קילו
תקופת השינוי:  
שנה 
במשך כמה זמן אני שומרת משקל: 
שנתיים

נטלי חדד לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הרגעים הקשים ביותר במהלך הדיאטה היו לוותר על תענוגות החיים". נטלי חדד לפני | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
"כל החיים שלי העברתי בעודף משקל. הייתי ילדה שמנה, מתבגרת שמנה וחיילת שמנה. הייתי ליצן עצוב: מבחוץ מלאת שמחת חיים, אבל מבפנים ההיפך הגמור", מספרת לנו נטלי חדד. "תמיד העירו לי על המשקל, גם אנשים שלא הכרתי כלל הרגישו בנוח להעיר לי: 'את כל כך יפה, לא חבל?' אף פעם לא ידעתי מה אני אמורה לעשות עם זה".

ובכל זאת, לפני שנתיים, הבינה חדד שהיא צריכה ומוכנה לעשות משהו עם זה. "פתאום זה היכה בה. הבנתי שגם לי מגיע לאהוב את עצמי, גם לי מגיע ללכת לים, גם לי מגיע ללכת ברחוב בראש מורם, להיות בריאה ומאושרת. אז נרשמתי לקבוצת תמיכה כי הבנתי שאני זקוקה למסגרת שתחזיק אותי, שתתן לי את הכוח לשנות ולהשתנות".

נטלי נרשמה לשומרי משקל, התחילה לאכול מסודר, להוריד נשנושים, ויתרה לחלוטין על שתייה מוגזת ועל ארוחות השחיתות בלילה. "על אף כל השינויים,  הרגע שבו באמת הרגשתי שאורח החיים שלי השתנה,  היה כשהתחלתי לעשות ספורט. שי אלנקרי, איש כושר גופני והבעלים של חדר הכושר 'קונספט' ברעננה, נכנס לחיי והפך אותם. הוא הציע לי לנסות אימונים אישיים בקבוצות קטנות. התחלתי תהליך של 3 אימוני כושר אישיים בשבוע, במקביל לתפריט תזונה, הציבו לי יעדים, ודירבנו אותי לאורך כל הדרך. נכנסתי לכושר, עיצבתי את הגוף וכמובן ירדתי במשקל בצורה הנכונה ביותר. היום, בזכות האימונים האישיים, גם התחלתי לרוץ, מה שלעולם לא הייתי מעלה על דעתי שאעשה. אני עושה דברים שאף פעם לא הייתי חולמת עליהם רק בזכות האמונה בעצמי והאמונה של אחרים בי ובכוח שלי".

נטלי חדד לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הפכתי מבחורה שאוכלת את כל הדברים הכי משמינים ולא מפספסת שום ארוחה לבחורה ששומרת על תזונה בריאה" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
נטלי חדד לפני (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"מה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל זו אני". נטלי חדד לפני ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
מה היה הרגע או הרגעים הקשים ביותר בעת הדיאטה?
"הוויתורים על 'תענוגות החיים': על אוכל רווי שמן, על שתייה מוגזת, על ממתקים, על שוקולד נוטלה, על השניצלים הטעימים של אמא. לפני השינוי, הייתי אוכלת קודם כל עם העיניים, מוזגת לי לצלחת ענקית ומעמיסה בלי להפסיק. אבל עכשיו את השניצלים המרתי בחזה עוף, את הממתקים והמתוקים החלפתי עם תמרים, את השתייה המוגזת מחקתי לטובת מים, את הבטלה בבית הפכתי לאימונים אישים, טניס, ריצות והליכות. הכול הפך להיות יותר בריא והכי חשוב שאת הפנים הנפולים שלי הפכתי לחיוך".

נטלי חדד לפני ואחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
מייקאובר מכף רגל ועד ראש: נטלי חדד לפני מימין ואחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
התפריט היומי שלי:
ארוחת בוקר:
2 פרוסות לחם עם גבינה וירקות + פרי.
מנת ביניים: חטיף בריאות.
ארוחת צהריים: כוס אורז , חזה עוף וסלט ירקות.
מנת ביניים: 2 תמרים.
ארוחת ערב: שקשוקה עם 2 פרוסות לחם וסלט ירקות גדול.

נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"היו חלק ששאלו מה שלום אחותי ואין לי בכלל אחיות". נטלי חדד אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
כיצד הגיבה המשפחה לשינוי?
"בראש ובראשונה, אמא שלי הייתה שותפה לכל התהליך. בלי הנוכחות והעזרה שלה לא הייתי מצליחה לעשות את זה בחיים. המשפחה כולה לא האמינה לשינוי כי הפכתי מבחורה שאוכלת את כל הדברים הכי משמינים ולא מפספסת שום ארוחה לבחורה ששומרת על תזונה בריאה ותקינה. הם תמכו, עזרו ואהבו בעיקר. כל שבוע אחרי השקילה היה סבב של טלפונים לגלות כמה ירדתי. המשפחה תמכה מאוד וראוי לציין שכשאני נכנסתי ל'משטר' גם המשפחה נכנסה למשטר תזונה בריא מאוד. בסוף זה עשה טוב לכולנו".

נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"אחרי הירידה הגדולה סוף סוף קניתי לי ביקיני". נטלי חדד אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
גם החברים היו שם תמיד. "כל פעם שהיינו נפגשים, הם היו אומרים שרזיתי עוד ועוד. יש לי חברות שראו את הירידה ואת ההתמדה שלי, וביקשו ממני שאבנה להן תפריטים ואתמוך בהן בתהליך הירידה ואכן זה קרה. כל פעם שהן נתקלו בבעיה או לא ידעו מה לאכול והאם לאכול התקשרו אליי וביצענו שקילה כל שבוע. הגענו לתוצאות יפות של 8-10 קילו וזה תרם לי גם להמשיך בתהליך שלי גם אם היה לי קצת קשה".

נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"השינוי הכי גדול הוא שהתחלתי ללמוד בווינגיט שזו הגשמת חלום להפוך ממבחורה שמנה למאמנת אישית" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
הכי מצחיק, אומרת חדד זה כל אותם אנשים שפשוט לא מזהים אותה. "יש כאלה שראו אותי ושאלו מה שלום אחותי ואין לי בכלל אחיות". הדבר הראשון שקנתה לעצמה כשהגיעה למשקל היעד שלה היה ביקיני. "במיוחד בתור נערה מתבגרת הייתי רואה את חברותיי ללימודים הולכות לים בביקיני וכל כך קינאתי ובזמן שהן היו עם הביקיני בים אני ישבתי בבית ואכלתי. אחרי הירידה הגדולה סוף סוף קניתי לי ביקיני מכל הסוגים ובכל הצבעים, טסתי לתאילנד ואהבתי את עצמי עם הביקיני".

נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"החלטתי שגם לי מגיע לאהוב את עצמי" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי

נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"אף פעם אל תוותרי כי אין דבר שיותר טוב מלקום בבוקר ולהרגיש טוב ובטוחה בעצמך ובגוף שלך". | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
 מה את מרגישה שהשתנה בעקבות הירידה במשקל?
"הפכתי מילדה שמנה, שנחבאת אל הכלים, כבויה ודכאונית לבחורה יפה, עם בטחון עצמי גבוה, בחורה שמאמינה בעצמה וביכולות שלה, בחורה שהיום דוחפת ועוזרת לאחרים לעשות שינוי. היום אני הולכת ברחוב בראש מורם ומלא בגאווה. אני מתחפשת בפורים, הולכת לים ומעזה לעשות דברים שאף פעם לא הרשיתי לעצמי אפילו לחלום עליהם. הגשמתי גם חלום להפוך ממבחורה שמנה למאמנת אישית. החלום הגדול שלי הוא לפתוח מכון לאימונים אישיים משלי לאנשים שסובלים מעודף משקל ולפתוח קבוצות תמיכה, להיות ההוכחה שאפשר לעשות הכל, להראות להם שיש אור בקצה המנהרה ואין יותר מרגש מלהיות שותפה לתהליך שינוי אצל האחר".

טיפים למי שמעוניין לעבור שינוי:

נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"גם לי מגיע להיות מאושרת" | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
נטלי חדד אחרי (צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי)
"הרגע שלקחתי את עצמי בידיים והבנתי שאני זקוקה למסגרת שתחזיק אותי". נטלי חדד אחרי | צילום: תומר ושחר צלמים, צילום ביתי
"קודם כל האמיני בעצמך וביכולות שלך, האמיני כי זה כן יכול לקרות, זה לא רק חלום. אף פעם אל תיכנעי לפחד ואל תיכנעי  למשקל. האמיני בעצמך גם אם את צריכה לבקש עזרה, ואל תתביישי. זו הולכת להיות עבודה לא פשוטה אבל אף פעם אל תוותרי כי אין דבר  שיותר טוב מלקום בבוקר ולהרגיש טוב ובטוחה בעצמך ובגוף שלך. שנית, שני את צורת החשיבה שלך. תחשבי חיובי ותזכרי כי ההתמדה מביאה להצלחה שמאפשרת לחיות את החלום ולא רק לפנטז עליו".

יש לך סיפור הצלחה משלך? נשמח לשמוע ממך במייל המערכת

>> סיפור סינדרלה: מעיין נאימן ירדה 80 קילו
>> לכל הכתבות במדור איך רזית

mako נשים עכשיו גם בפייסבוק: בואי, הקפה עלינו